Boli miesień prostownik długi palców/palucha

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

piker771
Posty: 11
Rejestracja: pt maja 22, 2009 8:45
Moje rolki: Metro , Rolerblade 90mm
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice

Boli miesień prostownik długi palców/palucha

Post autor: piker771 » ndz maja 24, 2009 11:48

Witam
jak w temacie

Z rolkami miałem jakąś 3 letnią przerwe.

http://kulturystyka.bajo.pl/galeria,109 ... a.jpg.html

właśnie w tym miejscu boli w lewej nodze,nie pamiętam bym się uderzył w to miejsce , na rolkach zacząłem jezdzic od kiedy w kwietniu zaswiecilo słonce, jeżdze codziennie ok 30-40 km , odpuszczam tylko kiedy pada i właśnie dzisiaj po ok 8 km musiałem zrezygnować z dalszej jazdy bo to miejsce mi lekko napuchło , boli paskudnie przy każdym odepchnięciu lewą nogą ,boli także jak poruszam palcami lub całą stopą , boli w tym miejscu gdzie zapinam klamrą but , co ciekawe z prawą nogą nie mam żadnych problemów , wydaje mi się że tak samo zapinam obydwa buty , ale zauważyłem że lewą nogą sie mocniej odpycham jak jeżdze. Smaruje to miejsce naproxen-żelem. Wcześniej coś mnie pobolewało w okolicach tego mięśnia , ale sie tym nie przejmowałem i jeżdziłem dalej .

Czy to jest spowodowane przeciążeniem , czy złą techniką jazdy ?
pozdrwaiam :)

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Boli miesień prostownik długi palców/palucha

Post autor: MirekCz » ndz maja 24, 2009 1:00

Jak na mój gust to nadmierny ucisk połączony ze zbyt intensywną jazdą (30-40km codziennie...). Daj sobie kilka dni luzu + żel i powinno przejść.
Na przyszłość jak czujesz ból to odpuść sobie w ten dzień i następny jazdę i zwracaj uwagę żeby nie za mocno zapinać klamrę u góry. Problem może wynikać ze źle dopasowanej rolki (jak stopa w bucie trochę lata to trzeba się ratować mocniejszym dociskaniem klamry...).
Najlepiej nie przesadzaj z jazdą i np 2 dni jeździj a potem zrób sobie dzień wolny od rolek. Inne sport możesz uprawiać (polecam jazdę na rowerze), chodzi tylko o to żeby stopa/noga miała chwilę przerwy od ciągłego ucisku.
Swoją drogą jak jeździsz to pierwsze 15minut nie dopinaj rolek do końca i jeździj spokojnie a dopiero jak się rozgrzejesz to zapnij rolki dobrze.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”