Ostry ból w pachwinie

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Ostry ból w pachwinie

Post autor: Szania » śr czerwca 17, 2009 4:39

Hej,

Od kilku dni męczy mnie ostry, rwący ból w pachwinie. Nie mogę podnieść nogi :( Myślę, że nadwyrężyłam sobie ścięgno podczas jazdy na rolkach (jeżdzę codziennie po kilka godzin). Znacie jakieś sposoby, żeby się szybko postawić na nogi? Tylko nie piszcie, żebym sobie zrobiła przerwę w treningach, bo to jest wykluczone :D Zapisałam się do lekarza medycyny sportowej, ale mam termin dopiero za tydzień i nie wiem czym się ratować do tego czasu. Pomóżcie.

Pozdrawiam,
szania

misiek.9414
Czterokółkowiec
Posty: 83
Rejestracja: pn października 13, 2008 5:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Brzeg

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: misiek.9414 » śr czerwca 17, 2009 5:11

Szania pisze:Tylko nie piszcie, żebym sobie zrobiła przerwę w treningach, bo to jest wykluczone :D

Jak nie przerwa to wakacje ;D
Powerslide R3 4x100 :)

trust_no_one
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: wt października 28, 2008 4:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Żory

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: trust_no_one » śr czerwca 17, 2009 8:37

Szania pisze:Hej,

...(jeżdzę codziennie po kilka godzin)....
OMATKOBOSKOJEZUSIESŁODKI!!!! Jak ja bym chciał miec tyle wolnego czasu na rolki.............

P.S. Stosuję ketonal forte (przeciwbólowo, przeciwzapalnie), niestety jest na receptę.
50°05'46.29" N
18°41'50.58" E

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: Agent_L » śr czerwca 17, 2009 9:06

Usuwając ból i jeżdżąc dalej tylko pogarszasz uszkodzenia
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: bj43 » czw czerwca 18, 2009 9:42

Szania pisze:Hej,

Od kilku dni męczy mnie ostry, rwący ból w pachwinie. Nie mogę podnieść nogi :( Myślę, że nadwyrężyłam sobie ścięgno podczas jazdy na rolkach (jeżdzę codziennie po kilka godzin). Znacie jakieś sposoby, żeby się szybko postawić na nogi? Tylko nie piszcie, żebym sobie zrobiła przerwę w treningach, bo to jest wykluczone :D Zapisałam się do lekarza medycyny sportowej, ale mam termin dopiero za tydzień i nie wiem czym się ratować do tego czasu. Pomóżcie.

Pozdrawiam,
szania
Jeśli nie robiłaś szpagatu, a jest to prawa noga, to może być ostre zapalenie wyrostka robaczkowego. Radzę niezwłocznie iść do internisty.
Ostatnio zmieniony czw czerwca 18, 2009 9:59 przez bj43, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.

Drzastwa
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn października 16, 2006 3:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: Drzastwa » czw czerwca 18, 2009 9:58

Voltaren i po bólu.
http://www.polturbo.pl Turbosprężarki sprzedaż regeneracja.

Awatar użytkownika
smpa
Dietetyk wrotkarstwo.pl
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 20, 2009 8:19

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: smpa » czw czerwca 18, 2009 10:26

jak bj43 jesteś pewna że to nadwyrężony mięsień a nie co innego?

jeśli to mięsień nie jeździj na siłę wiem że na pewno chcesz być coraz lepsza ale musisz wiedzieć że czasem możesz sobie tym zaszkodzić i potem nie będzie wymagana przerwa na przykład 5 dni tylko całkiem może wykluczyć Cię na parę miesięcy........
Smaruj maściami przeznaczonymi do tego , polewaj na zmianę zimną i ciepłą wodą i nie forsuj nogi
Możesz spróbować chodzić na pływanie jeśli nie będzie Ci ból przeszkadzał

jeszcze jedno bardzo istotne mięśnie nie rosną podczas treningu lecz podczas wypoczynku i regeneracji :-)
rzadko spotyka się takie dziewczyny RESPECT :-)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: Janusz » czw czerwca 18, 2009 11:39

smpa pisze: Możesz spróbować chodzić na pływanie jeśli nie będzie Ci ból przeszkadzał
pozdrawiam
Szania, z własnego bolesnego doświadczenia - pływanie OK, ale unikaj forsowania nóg żabką - to zupełnie inny ruch niż na wrotkach, można sobie nie tylko pachwinę naciągnąć. Woziłem się z tym kilka miesięcy. BTW - pływanie super wzmacnia lędźwia! To pomaga utrzymać dłużej niską postawę - taka alternatywa wobec znudzenia siłownią i brzuszkami.
Zdrowia!

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: michał1990 » czw czerwca 18, 2009 2:53

tylko ktorym style pływac zeby je wzmocnic??
Ja własnie żabke preferuje:D
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: Janusz » czw czerwca 18, 2009 3:22

W kolejności obstawiam prawidłowo technicznie :twisted: : delfinem, żabką, kraulem, grzbietem - 2 ost. podobnie. Do żabki proponuję ćwiczenia rozciągające i nie rzucać się od razu na sprinty, dystans (np. 1,5km), albo siłowe ćwiczenia, np. na samych nogach po długiej przerwie.

misiek.9414
Czterokółkowiec
Posty: 83
Rejestracja: pn października 13, 2008 5:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Brzeg

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: misiek.9414 » czw czerwca 18, 2009 3:45

A pływanie w dość twardych płetwach pomaga przy jeździe? :D
Twardych tzn. wymagających dużo siły przy "odepchnięciu".
Powerslide R3 4x100 :)

Awatar użytkownika
smpa
Dietetyk wrotkarstwo.pl
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 20, 2009 8:19

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: smpa » czw czerwca 18, 2009 4:13

żabka na kolana najgorsza
płetwy w większości służą po to by doskonalić pracę rąk natomiast jeśli chcesz wzmocnić nogi to deska w ręce i same nogi
do kraula , delfina, jak rozgrzejesz do żabki ;-)

Awatar użytkownika
Szania
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 130
Rejestracja: śr lipca 16, 2008 8:33
Jeżdżę od: 0- 0-2008
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: Szania » czw czerwca 18, 2009 5:22

trust_no_one pisze:OMATKOBOSKOJEZUSIESŁODKI!!!! Jak ja bym chciał miec tyle wolnego czasu na rolki.............
:D nie jestem wyjątkiem, jest cała grupa slalomistów w Wawie, którzy trenują dzielnie codziennie.
bj43 pisze:to może być ostre zapalenie wyrostka robaczkowego. Radzę niezwłocznie iść do internisty.
Właśnie wróciłam od ortopedy. Zmacał mnie i stwierdził, że to zmęczenie mięsnia odpowiadającego za ruchy rotacyjne, czyli dokładnie to co pracuje podczas tych szalonych wygibasów :wink: Dostałam jakaś maść (Traumon) i prochy przeciwbólowe i przeciwzapalne i mam sobie zrobić przynajmniej parę dni przerwy (cytując lekarza "ale pewnie i tak zrobi Pani swoje" :wink: )
smpa pisze:czasem możesz sobie tym zaszkodzić i potem nie będzie wymagana przerwa na przykład 5 dni tylko całkiem może wykluczyć Cię na parę miesięcy........
Wiem :cry: Ale ja jestem jak nałogowiec, muszę jeździć! :wink: Pływalnia odpada, nie przepadam za basenem to raz (choć pływać umiem), a dwa myślę, że ból też by wystąpił. Zrobię sobie te 3 dni przerwy i zobaczymy. Najśmieszniejsze jest to, że jak wczoraj założyłam role (tak, założyłam, wiem, głupia jestem :wink: ) to przestało boleć :D Za to dziś nie mogę przejść nawet kilku kroków bez bólu. Ale czego się wczoraj nauczyłam to moje! :clap:
smpa pisze:rzadko spotyka się takie dziewczyny RESPECT :-)
:D :D :D

Awatar użytkownika
admiral
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 08, 2006 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: admiral » pt czerwca 19, 2009 8:50

Szania pisze:
trust_no_one pisze:OMATKOBOSKOJEZUSIESŁODKI!!!! Jak ja bym chciał miec tyle wolnego czasu na rolki.............
:D nie jestem wyjątkiem, jest cała grupa slalomistów w Wawie, którzy trenują dzielnie codziennie.
bj43 pisze:to może być ostre zapalenie wyrostka robaczkowego. Radzę niezwłocznie iść do internisty.
Właśnie wróciłam od ortopedy. Zmacał mnie i stwierdził, że to zmęczenie mięsnia odpowiadającego za ruchy rotacyjne, czyli dokładnie to co pracuje podczas tych szalonych wygibasów :wink: Dostałam jakaś maść (Traumon) i prochy przeciwbólowe i przeciwzapalne i mam sobie zrobić przynajmniej parę dni przerwy (cytując lekarza "ale pewnie i tak zrobi Pani swoje" :wink: )
smpa pisze:czasem możesz sobie tym zaszkodzić i potem nie będzie wymagana przerwa na przykład 5 dni tylko całkiem może wykluczyć Cię na parę miesięcy........
Wiem :cry: Ale ja jestem jak nałogowiec, muszę jeździć! :wink: Pływalnia odpada, nie przepadam za basenem to raz (choć pływać umiem), a dwa myślę, że ból też by wystąpił. Zrobię sobie te 3 dni przerwy i zobaczymy. Najśmieszniejsze jest to, że jak wczoraj założyłam role (tak, założyłam, wiem, głupia jestem :wink: ) to przestało boleć :D Za to dziś nie mogę przejść nawet kilku kroków bez bólu. Ale czego się wczoraj nauczyłam to moje! :clap:
smpa pisze:rzadko spotyka się takie dziewczyny RESPECT :-)
:D :D :D
Jak czyta się takie posty, to poprostu ręce opadają :shock: :!:
Daleki jestem od obrażania kogokolwiek, ale czasami trudno się powstrzymać :twisted:
Gdyby głupota potrafiła latać, to niektórzy byli by niczym orły :!: :twisted: :cry:

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Ostry ból w pachwinie

Post autor: bj43 » pt czerwca 19, 2009 9:38

admiral pisze:Jak czyta się takie posty, to poprostu ręce opadają :shock: :!:
Daleki jestem od obrażania kogokolwiek, ale czasami trudno się powstrzymać :twisted:
Gdyby głupota potrafiła latać, to niektórzy byli by niczym orły :!: :twisted: :cry:
Bardzo lubię ten kultowy już tekst doktora Strosmajera z czeskiego serialu "Szpital na peryferiach". Aktor (Milos Kopecky) powiedział dokładnie tak: "gdyby głupota miała skrzydła, latałaby pani jak gołębica". Świetny aktor. Grał dużo wcześniej feldkurata Katza w filmowej wersji "Przygód dobrego wojaka Szwejka" Jarosława Haszka. Też wspaniała kreacja aktorska.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Ostatnio zmieniony pt czerwca 19, 2009 1:30 przez bj43, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”