wystajace żyly po rolkach

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Joelle
Posty: 17
Rejestracja: czw lipca 22, 2010 6:56
Jeżdżę od: 30 lip 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

wystajace żyly po rolkach

Post autor: Joelle » sob października 09, 2010 9:31

Może pytanie nie z gruchy , nie z pietruchy w gronie ludzi z takim zamilowaniem do jazdy na rolkach ale pewnie dbacie o wygląd również i estetykę ciala, zwłaszcza tych części, ktore sa widoczne. Zauważylam że po jeździe regularnej zaczynaja mi wystawać zyłki na dloniach, tej zewnetrznej części i na przedniej częsci nogi prawej. Jest to kurcze dla mnie trochę niepokojące zjawisko. Czy wam się cos podobnego zdarza? U niektorych doświadczonych już powiem nawet "zawodowcow" tego nie widać a oni przeciez uprawiaja ten sport wyczynowo.Jestem pewna ze to od rolek, na dłoniach się podpieram jak wstaje chociażby po upadku. Niby rolki sa przeciw żylakom ale jednak okazuje sie co innego. Czy wy się tym przejmujecie jakos szczególnie czy miec to w 4 literach lepiej??

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: wystajace żyly po rolkach

Post autor: Praga » sob października 09, 2010 10:43

Z tymi żyłami to wydaje mi się, że to bardziej od wysiłku, do którego należy jazda na rolkach. U mnie żyły wystają nie tylko na rękach ale przede wszystkim na skroni i okolicach czoła. Do tego dochodzą hektolitry potu, siniaki, zadrapania i przepiękne blizny gdzie ochraniacze nie ochroniły lub z lenistwa nie założyłem. Ne ma co. Człowiek po rolkach pięknieje ;)

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: wystajace żyly po rolkach

Post autor: Janusz » pn października 11, 2010 8:19

Cześć,
Dobrze, że poruszasz ten niedoceniany temat. Ja przez jakiś czas mierzyłem sobie czasy wystawania żył i wyszło, że w lecie wystają dłużej, a w zimie krócej przy takim samym wysiłku. Czasy w lecie kręciły się około 1,5-2min, w zimie o połowę krócej. Mnie osobiście nie wystają żyły na nogach, ale to chyba nic złego :?: . Wśród kolegów trenujących mnie wystają najdłużej.
Pozdrawiam serdecznie,
Janusz

Joelle
Posty: 17
Rejestracja: czw lipca 22, 2010 6:56
Jeżdżę od: 30 lip 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: wystajace żyly po rolkach

Post autor: Joelle » pn października 11, 2010 3:40

Mi wystaja już na stałe. Jestem dziewczyna i przeszkadza mi to trochę. Jeśli by wystawały n a 2 min lub cos koło nic bym sobie z tego nie robiła.Teraz ucze się techniki. Mam nadzieje, że jak pewniej się poczuję, balans i równowaga sie wzmocni to zyły nie będą tak się wystawać od wzmożonego wysiłku i zbyt napietych mięśni. Podobno tak maja niektórzy ludzie sportu...Niezbyt to wielkie pocieszenie. Ale co po kilku latach? odstające żylaki, nie żyły? :(

Awatar użytkownika
trev79
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: wt maja 08, 2012 9:35
Moje rolki: Spark XRC
Jeżdżę od: 15 maja 2012
Lokalizacja: ZMC

Re: wystajace żyly po rolkach

Post autor: trev79 » pn czerwca 04, 2012 2:28

Odkop
A nie jest tak z wystawaniem żył, że to przez uciskające ochraniacze i mocno zapięte rolki?Przecież kiedy pobierają krew ściskają rękę wężykiem gumowym.Mi podczas jazdy wystają ale potem zanikają ale jestem facetem a facet powinien być trochę ładniejszy od diabła (nie jak dziewczyna-trochę brzydsza od anioła ;) ) więc u nich problem może jednak być.
Cztery przyłożenia w jednym meczu

Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: wystajace żyly po rolkach

Post autor: konrad654 » czw czerwca 07, 2012 9:46

ja że tak powiem ostatnio to na biologi miałem. Pod wpływem wysokiej temperatury / wysiłku naczynia krwionośne rozszerzają się przez co nasze "żyły" wychodzą na wierzch. Z ujemną temperatura jest odwrotnie - naczynia kurczą się. Pewnie też zapotrzebowanie na tlen jest większe, ochraniacz może to ograniczać wieć to też sprzyja ich "powiekszaniu" się .

Na obozie też mieliśmy takie wskazówki aby po treningu bolące mięśnie podczas kąpieli zalać goracą wodą, aby chyba je rozciągnąć. - osobiście nie wiem czy to coś dało :mrgreen:

martynis
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 15, 2012 8:36
Jeżdżę od: 12 maja 2012

Re: wystajace żyly po rolkach

Post autor: martynis » sob czerwca 09, 2012 8:04

Na 'wystające żyły' tudzież popękane naczynka pomaga raczej chłodzenie, super jest żel do nóg kasztanowy (z wyciągiem z kasztanowca) chyba firma ziaja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”