regeneracja po intensywnym treningu

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

regeneracja po intensywnym treningu

Post autor: pz34 » pn marca 19, 2012 8:58

Cześć.
Mieliśmy wczoraj zakończenie sezonu łyzwiarskiego w Lublinie, a ja dodatkowo miałem rozpoczęcie sezonu wrotkarskiego. W sumie wyszło mi 70 km na rolach z rana + 5 godzin w łyżwach po 15-tej. Dziś przerwa, wegle, białko, żelazo, masaż (przydałby się ciepły basen) i ogólne lenistwo. Pomijając kwestie katabolizmu, intensywności treningu itp ciekaw jestem jak Wy wspomagacie regenerację, jaką dietę można stosować i czy rozciagać się dzień po takim wysiłku? Osobiście odnośnie rozciągania to mam wątpliwości bo po pierwsze to trzeba by się rozgrzać co po drugie przy uszkodzonych mięśniach jest trudne i mija sie z celem jakim ma być regeneracja.
Pozdrawiam
Łukasz

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: regeneracja po intensywnym treningu

Post autor: waluś » pn marca 19, 2012 9:22

Polecam w tej kwestii fora dla kulturystów. Oni tam mają bardzo obszerny zakres materiału odnośnie regeneracji.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: regeneracja po intensywnym treningu

Post autor: pz34 » pn marca 19, 2012 10:50

waluś pisze:Polecam w tej kwestii fora dla kulturystów. Oni tam mają bardzo obszerny zakres materiału odnośnie regeneracji.
Może coś konkretniej bo wiele jest tych wątków ale dla mnie są one mało wiarygodne, bo nie wiadomo kto sie pod tym podpisuje.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: regeneracja po intensywnym treningu

Post autor: Marek » pn marca 19, 2012 12:23

waluś pisze:Polecam w tej kwestii fora dla kulturystów. Oni tam mają bardzo obszerny zakres materiału odnośnie regeneracji.
to chyba inna bajka

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: regeneracja po intensywnym treningu

Post autor: waluś » pn marca 19, 2012 12:45

pz34 pisze:Może coś konkretniej bo wiele jest tych wątków ale dla mnie są one mało wiarygodne, bo nie wiadomo kto sie pod tym podpisuje.
No i tutaj pojawia się problem bo trzeba trochę posiedzieć w necie i poszperać. Niestety nie pomogę ani w linkach ani w osobach bo nie siedzę tam. Miałem kiedyś duży kontakt z takim środowiskiem (kulturystów) i naprawdę co niektórzy to znają się dość dobrze stąd ta moja sugestia żeby tam poszperać. Mam na myśli odżywianie, regeneracja mięśni po wysiłku (suple, aminokwasy BCAA itp).

konnaczynka
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: pt marca 09, 2012 6:03
Moje rolki: Rollerblade Twister 80
Jeżdżę od: 08 mar 2012

Re: regeneracja po intensywnym treningu

Post autor: konnaczynka » pn marca 19, 2012 8:57

rodzaje regeneracji zależy od tego czy masz przemęczone mięśnie, czy uszkodzone, bo tego nie napisałeś.
Na forach dla kulturystów znajdziesz pewnie porady co robić gdy mięśnie są uszkodzone - niestety panowie przeważnie za bardzo dają sobie w palnik myśląc, że zrobią szybciej postępy, a często zwykłymi aerobami gardzą jako, że nie buduje się wtedy masy - zleży od podejścia do tematu.
Jeśli jeździsz na rolkach to stawiam na to, że dokuczają Ci tzw. zakwasy. Z tego co wiem to na zakwasy najleszy jest ruch - umiarkowany- czyli spacerek, po którym możesz się rozciągąć. Rozciąganie nalepsze daje efekty po intensywnym wysiłu, więc jeśli nie zrobiłeś tego wczoraj to musztarda po obiedzie.
A z diety, to stawiam na węgle - białko buduje mięśnie, ale Ty raczej musisz uzupełnić glikogen w mięśniach i wątrobie.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: regeneracja po intensywnym treningu

Post autor: pz34 » śr marca 21, 2012 4:01

Zostawmy już kulturystów samym sobie;) To zupełnie inna bajka jeżli chodzi o cele i drogi do ich osiągnięcia w tym "sporcie".
Pozdrawiam
Łukasz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”