nowe rolki - obtarcia

Odżywianie, regeneracja, jak zapobiegać kontuzjom - cieszmy się zdrowiem jak najdłużej!
Nutrition, regeneration, injuries. Your health is the most important thing

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

macwolx
Posty: 9
Rejestracja: czw lipca 06, 2006 6:09
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: macwolx » pt lipca 14, 2006 8:48

Dzięki za rady 8) Już prawie OK, tylko jeszcze wolę nie zakładać rolek :oops:

strusdoc
Posty: 4
Rejestracja: pt sierpnia 04, 2006 8:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: strusdoc » ndz sierpnia 06, 2006 8:29

Jak wspomnę jak jakieś 10 lat temu zacząłem śmigać na rolkach za 60 bodajże zł to była trauma...ale niezbyt długa bo po jakimś miesiącu się rozleciały hehe nity boczne poleciały pod niebo podczas skakania kółka tak się wyczaskały ze opony pospadaly:)ale do teraz pamietam jakie miałem nogi:( codzienne 8-10h ciągłej jazdy było bolesne..

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » śr sierpnia 09, 2006 5:49

Zasypka na ranki nazywa się Dermatol - do nabycia w aptece bez recepty.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » śr sierpnia 09, 2006 10:24

Ariel pisze:Zasypka na ranki nazywa się Dermatol - do nabycia w aptece bez recepty.
bardzo tania i skuteczna

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » czw maja 03, 2007 1:17

Odgrzewam ten temat - pewnie nietrudno się domyślić dlaczego.
Przeczytałem wszystkie wcześniejsze - jakże pouczające - posty.
Mam skarpetki w kaczuszki - obie prawe i nieskazitelne (czyste, zdezynfekowane, nieskażone nieprawą myślą ani dptaniem podstawowych wartości). Mam jednak wątpliwości (oczywiście wciąż nie wiem, czy godzi się zakładać je na moje śmierdzące nogi). Gdybym się jednak zdecydował zakładać po 2 na jedną nogę, to moja wątpliwość polega na tym, że widziałem co najmniej kilka osób posypujących stopy talkiem. Czy to nie daje właśnie efektu przesuwania sie pięty w skarpetce?
A może są jakieś plastry albo sposób ich przyklejania, który nie skutkuje odklejaniem się po 25 km? A może mozna przykleić skarpetki na pięcie akutolem (taki niby bandaż w sprayu, który jest dość lepki). Jakie są wasze sposoby zabezopieczania się przed otarciami. Nadmienię, że nie mam butów wiodącej firmy, tylko takie lekko-pół-średnie.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » czw maja 03, 2007 2:13

ja mam rollerblada i zrobił mi sie podobny problem. Optarło mi sie koło kostki ale tylko na prawej nodze co jest troche dziwne :? :?
może to kwestia tego ze poca mi sie stopy i skarpetka tak jak wczesniej bylo napisane przesuwa sie troche :( :(
w każdym razie system Rollerblada "memory fit" przynajmniej w moim przypadku sie niesprawdza jak na razie :( :(
But jest przewiewny ale tylko na podeszwie i z przdu buta - tam stopa jest zupełnie sucha. Niestety w okolicach kostki materiał chonie pot niczym gąbka :(
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
PawelS
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 165
Rejestracja: pt maja 13, 2005 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawelS » czw maja 03, 2007 8:38

Ja mam metodę może trochę siermiężną, ale skuteczną. Stosowałem ją w sytuacjach, kiedy obtarcie jest już tak upierdliwe, że może uniemożliwić start lub trening (a przecież dzień bez treningu, to dzień stracony). Podwójne skarpetki są raczej metodą zapobiegania niż leczenia i w moim przypadku się raczej nie sprawdzają. Idealny jest przyzwoity plaster, ale rzeczywiście potrafi się odkleić. Moja metoda polega po prostu na włożeniu pomiędzy obtarcie i skarpetkę kawałka folii (może być z pierwszej z brzega torebki). Folia musi być na tyle duża, żeby się nie przesuwała, natomiast dobrze chroni obtarte miejsce przed kontaktem ze skarpetką i zapewnia, że ewentualne przesuwanie materiału nie powoduje dalszego obcierania. Pod folię można przykleić plaster i szansa, że się odklei też będzie mniejsza, bo nie będzie tarcia między skarpetką, a plastrem. Metoda jest mało wyrafinowana, ale mnie już wielokrotnie pomogła. Podkreślam jednak, że sama folia, bez jakiegokolwiek opatrunku jest to metoda awaryjna, do zastosowania tylko w razie absolutnej konieczności z uwagi na możliwość zakażenia rany (jako lekarz mówię to z obowiązku, ale jako zawodnik rzadko się takimi pierdołami przejmuję).

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » czw maja 03, 2007 9:42

dzisaij zastosowałem zwykła wate i było ok ale dzieki za rade
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


franker
Czterokółkowiec
Posty: 75
Rejestracja: pt kwietnia 20, 2007 8:08

Post autor: franker » czw maja 03, 2007 10:07

zawsze są obtarcia? czy tylko przez jakis czas?

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Post autor: michał1990 » pt maja 04, 2007 9:48

w moim przypadku pojewiły sie tylko jednego dnia. Troche pobolało na początku a poźniej to juz kwestia przyzwyczajenia :P
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » pt maja 04, 2007 11:22

W moim przypadku obtarcia sa zawsze po dluzszej przerwie. Potem skora w tych miejscach sie wzmacnia.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Wojtek
Posty: 43
Rejestracja: śr sierpnia 30, 2006 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Wojtek » czw maja 24, 2007 3:24

widocznie jak boli to rosnie :D ale jak sie ma nowe buty i nie sa dopasowane do stopy to chyba najlepiej dogrzac opalarka

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » czw maja 24, 2007 10:25

Wojtek pisze:dogrzac opalarka
Ale trzeba byc bardzo ostroznym, bo opalarka grzeje duzo mocniej niz przepisowe 90 stopni.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Woodstock
Posty: 13
Rejestracja: śr września 07, 2005 9:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Woodstock » pt maja 25, 2007 6:19

Polecam środek który można kupić w aptece, nazywa się to Compeed Sztyft przeciw pęcherzom i kosztuje coś koło 15 zł. Dzięki niemu moje stopy oswoiły sie z rolkami wiodącej firmy:) w poprzednim sezonie, chociaż trochę to trwało.
Jest to środek, który stosuje się na zdrową skórę - zapobiegawczo.
Stosowałem ten środek ponownie na początku tego sezonu i nie miałem żadnych problemów ze stopami.

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: grgur » śr maja 30, 2007 1:31

pozwólcie,że do wszystkich metod dołączę jeszcze swoją. Gdy masz już pęcherz, pęknięty czy nie, gdy bardzo boli,lub skóra jest już "naruszona,bez pęcherza,ale po chwili jazdy na pewno się on zrobi , a sytuacja jest bez wyjścia- musisz np wystartować w zawodach polecam Aqua-gel. Są to żelki dostępne w aptece bez recepty.Wyglądają jak galaretka w plastrach o grubości ok 3-4 mm i różnej wielkości np krążki o średnicy 5cm, 6cm, prostokąty 6x12 cm(te można przeciąć na pół i wykorzystać w dwóch miejscach). Są pakowane pojedyńczo, sterylnie (normalnie służą do leczenia odleżyn u ludzi leżących).Po otworzeniu opakowania wysychają i po pewnym czasie robi się z nich skorupa- dlatego,jeżeli uda wam się wykorzystać je dwukrotnie(zdarza się),po pierwszym użyciu należy zawinąć je w folię i trzymać w lodówce.Żelkę kłdziemy w miejscu obtarcia i przyklejamy najlepiej oddychającym plastrem dużo większym od żelki, tak aby się nie odkleił i nie wypuścił jej spod siebie-może trochę pobrudzić otoczenie.Metoda wielokorotnie przeze mnie sprawdzona i SKUTECZNA!
P.s.- nie jestem właścicielem apteki , a tylko życzliwym forumowiczem.javascript:emoticon(':D')

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie / Health”