Strona 1 z 1

Golenie nóg :-)

PostNapisane: Śr czerwca 21, 2017 2:04
przez romekjagoda
Na rolkach jeżdże rekreacyjnie, na zawodach jeszcze nie byłem, ale temat chodzi mi po głowie.
Z wyczynowego trenowania kolarstwa za młodu pamiętam odwieczną debatę: golić, czy nie golić.
Tu na forum temat w ogóle nieporuszony. Zastanawiam się, czy te same za i przeciw (otarcia, opatrunki, gojenie ran ewentualne; estetyka) stosuje się do rolek? Jak to wygląda na zawodach? Wszyscy golą? Wszyscy zawodowcy na pewno, ale amatorzy?
Percepcja odnośnie golenia nóg wśród sportowców zdecydowanie ewoluowała w stronę akceptacji na przestrzeni ostatnich 20-30 lat, ale ja mimo wszystko mam pewne opory (pewie wynikające ze konserwatywnego podejścia w moim pokoleniu).

Re: Golenie nóg :-)

PostNapisane: Śr lipca 12, 2017 9:34
przez Sainti
Chyba z "za i przeciw" jest podobnie jak w kolarstwie. Sporo osób na zawodach jeździ z ogolonymi nogami, ale nie jest tak, że wszyscy to robią. Nie ma też chyba specjalnej presji co do tego i w sumie każdy robi jak chce. ;)

Re: Golenie nóg :-)

PostNapisane: Cz lipca 13, 2017 10:09
przez alien
Po mojemu.
Jeżeli jeździsz rekreacyjnie. Jeżeli nie stosujesz masażu na nogach. Jeżeli masz opory i czułbyś choćby jakiś psychiczny dyskomfort...
To nie ma sensu.

Re: Golenie nóg :-)

PostNapisane: Pn lipca 24, 2017 9:55
przez romekjagoda
No zastanawiam się mimo wszystko.
Jadę na obóz rolkarski niebawem, będę wśród ludzi pozytywnie zakręconych tym sportem, a więc wśród 'swoich' i w związku z tym mocno rozważam ogolenie. Na co dzień tego nie robię, gdyż jeżdżę fitnesowo, ale w tym wypadku chęć poczucia, że robię coś na 100% skłąnia mnie chyba ku ogoleniu. Może chodzi podświadomie o to, by poczuć się jak członek sportowej/zawodniczej grupy, do której na podstawie wyników na pewno nie należę...? Wiecie, taki efekt jak to wielu ludzi, którzy kupują sobie np. super rower, by poczuć, że są mega-profi, mimo, że jeżdżą nim raz na 2 tygondnie... ;)

Re: Golenie nóg :-)

PostNapisane: Pn lipca 24, 2017 4:58
przez Sainti
Rób jak chcesz. Nikt Ci raczej nie będzie wypominał wybrania jednej lub drugiej opcji. Jak Ci się nie spodoba, to włosy kiedyś odrosną. :)
Ja tam golę ze względów estetyczno-empirycznych. Nogi bez włosów lepiej się prezentują i mięśnie się ładniej pokazują. Lepsze jest też chłodzenie gdy nie ma się futerka zbierającego pot i ograniczającego przepływ powietrza. ;)