początkujący z Gdańska

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
vader851
Posty: 6
Rejestracja: wt czerwca 13, 2006 10:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

początkujący z Gdańska

Post autor: vader851 » czw czerwca 15, 2006 3:09

przy moim pierwszym wpisie przede wszystkim witam wszystkich dotychczasowych forumowiczów , właśnie wczoraj kupiłem rolki i już dzisiaj jestem po jakichś 2 godzinach delikatnej jazdy. Kiedyś troche jeździłem na łyżwach. Obecnie jak to na początku szukam kogoś z Gdańska kto może chciałby poświęcić trochę swojego czasu na pokazanie (nauke) podstaw jazdy, postawa, hamowanie, jazda tyłem itp itd .. A rolki mam zwykłe rekreacyjne. Pozdrawiam i byłbym wdzięczny za pomoc. aaa i lada dzień kończę 37 lat :D

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » czw czerwca 15, 2006 8:45

37 lat toś Pam jeszcze szczawik proszę Pana. :D :D :D :D :D :D :D :D Polecam stronę http://www.inline.freeride.pl/ tam spotkasz kolegów z 3miasta. A fsczególności cieszę się że jesteś jeszcze jednym zakrętasem. Trenuj pilnie - 15 sierpnia Maraton Solidarności w Gdańsku. Oj będzie się działo!! :D :D :D POZDRO ALAN54

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mimbla » czw czerwca 15, 2006 10:07

vader już trafił na naszą stronkę, nawet już zarejestrował się na forum :D
Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na jakimś treningu :D

Wygląda na to, że w tym roku na Maratonie Solidarności pojawi się sporo Trójmiejskich rolkarzy :D :D :D

vader851
Posty: 6
Rejestracja: wt czerwca 13, 2006 10:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: vader851 » pt czerwca 16, 2006 5:02

powiem tak mierz siły na zamiary ... :) ale chętnie popatrze w tym roku na maraton i pokibicuje, a w przszłym roku mam nadzieje ze już faktycznie bede mogł brać udział ze spokojem ducha, i przy okazji nie zrobie innym a i sobie krzywdy :)) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pt czerwca 16, 2006 5:33

Nima popatrzę i pokibicuję! Jeszcze 2 miesiące do startu - czasu jest aż nadto. Więc 15 sierpnia spotykamy się na starcie! :evil: :evil: :evil: :evil: POZDRO ALAN54

vader851
Posty: 6
Rejestracja: wt czerwca 13, 2006 10:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: vader851 » pt czerwca 16, 2006 5:44

no fakt kupa czasu, no to lece ćwiczyć :twisted:

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pt czerwca 16, 2006 6:01

Pogadaj z Dzosefem, Mimblą albo z Piotro, wybierz się 5 sierpnia do Berlina na City Nacht - tam dopiero połkniesz bakcyla rolek. POZDRO ALAN54

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » pt czerwca 16, 2006 10:58

vader851 pisze:powiem tak mierz siły na zamiary ... :) ale chętnie popatrze w tym roku na maraton i pokibicuje, a w przszłym roku mam nadzieje ze już faktycznie bede mogł brać udział ze spokojem ducha, i przy okazji nie zrobie innym a i sobie krzywdy :)) Pozdrawiam
Witam na forum :lol:

Planuję ten maraton, tak więc zawsze możesz ze spokojem ducha przyłączyć się do ariergardy.
W końcu liczy się też uczestnictwo :D oraz dobra zabawa :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mimbla » pt czerwca 16, 2006 11:10

Jako Gdańszczanin jeżdzący na rolkach masz obowiązek wystartować w Maratonie Solidarności. :wink: A tak poważnie, to przecież nie masz nic do stracenia - maraton jest na miejscu - nie tracisz czasu ani pieniędzy na przejazd gdzieś na drugi koniec Polski (albo i dalej). I jak po drodze stwierdzisz ( w co wątpie), że nie dasz rady przejechać całej trasy, to masz blisko do domu :wink:

A czasu jest rzeczywiście dużo - całe dwa miesiące!!! Większość biorących udział w maratonie po raz pierwszy ma wątpliwości czy uda im się dojechać do mety... Zobaczysz, satysfakcja, że udało się pokonać trasę maratonu odpowiednio motywuje do dalszych treningów. To wciąga! :D

vader851
Posty: 6
Rejestracja: wt czerwca 13, 2006 10:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: vader851 » sob czerwca 17, 2006 12:14

no i jestem po paru godzinach jazdy, jak na razie bez wiekszych urazów. A teraz sprawy techniczne, po pierwsze zdemontowałem hamulec ... może to i bład, ale jakoś hamowanie nim jest mało skuteczne, wiec albo ja tego jeszcze nie umiem robic, albo po prostu faktycznie ten sposób hamowania do najskuteczniejszych nie należy (gdzies na forum już taka opinia chyba sie pojawiła). Po drugie zauważyłem że najwiekszemu zużyciu ulegly ostatnie kółka czyli te pod piętą, do tego te z prawej rolki bardziej niż z lewej. Nasuwa sie wniosek, że jednak mam jakąś wadę postawy ... pomijając taki sobie asfalt na którym ćwicze (mało gładki), głównie hamowanie .. przez obrót, no i kółka 80A, nastęne kólka kupię zdecydowanie twardsze. Nie próbowałem jeszcze hamowania T ... musze znaleźć jakiś gładki placyk .. a korci mnie jakiś parking podziemny .. np przy multikinie .., no ale to może w jakiś deszczowy dzionek. A teraz czekam .. na porady .. chociaz już sporo się dowiedziałem z tego furum za co mu CHWAŁA :)

jerkol1
Posty: 35
Rejestracja: ndz czerwca 18, 2006 10:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Miejscówka

Post autor: jerkol1 » wt czerwca 20, 2006 11:37

Fajny kawałek asfaltu jest w Sopocie. Jedziesz dołem do końca, czyli do parkingu (płatnego w weekendy) i od znaku zakazu ruchu masz prawie kilometr dość płaskiego asfaltu (aż do 'skrzyżowania' ze ścieżką rowerową, zresztą można też dalej po ścieżce...). Byłem ostatnio w 'dzień gamonia' czyli w niedzielę koło południa i wcale nie było tak tłoczno... :D
Pozdrawiam
Jerzy

vader851
Posty: 6
Rejestracja: wt czerwca 13, 2006 10:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: vader851 » wt czerwca 20, 2006 5:32

:) a ja tam byłem już w sobotę, faktycznie całkiem gładki asfalt tam maja .. szkoda ze nie ma tu nigdzie w okolicy Moreny takiego miejsca :(, a w Sopocie moze sie kiedys spotkamy, jak tam byłem to spotkałem całkiem sporo osób na rolkach...

red
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 29, 2006 10:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: red » wt czerwca 20, 2006 9:29

też z Moreny daleko masz, ale - może - proponuję dojechać autobusem 178 z Gdańska PKP na ul. Zawodzie na Olszynce (to jest 13 przystanek mniej więcej (2 sa na żądanie, lepiej zapytaj. Jakwysiądziesz z autobusu to na ławeczce na przystanku rolki na nogi i jedziesz w prawo droga asfaltowa w strone Motławy - asfalt momentami może nie rewelacyjny ale nie ustępuje temu w Sopocie. Jak dojedziesz do końca to skręcasz w prawo i jedziesz ulica łacznikiem do końca, do Łanowej i teraz - albo z buta idziesz Łanową do autobusu(sprawdź wczesniej godszinę bo róźnie jeźdźą) albo wracasz ta samą droga na ul. Zawodzie. Lepiej miec kgoś do towarzystwa bo odcinek dłuuugi i momenatmi miedzy polami więc tak smutno, ludzi mało. Ale trasa fajna.Nie jest niebezpiecznie, chociaż o Olszynce nie mówi się najlepiej :( Zresztą - przyjedx to zobaczysz.
Samochodem gorzej o tyle, ze tu sa domki jednorodzinne więc nie ma parkingów.
Wszystkim polecam ten kawałek (tylko ten dojazd:(
W razie pytań - pisz na email.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
krzemol
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 08, 2006 9:05
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: krzemol » śr czerwca 21, 2006 8:06

Skoro juz mowa o dojazdach autobusem i ciekawych trasach to rewelacja jest w przejazdowie, a w zasadzie trasa Przejazdowo - Koszwały, dojeżdża się tam autobusem 112 spod PKP'u w 20 min asfalcik marzenie :)
"Ludzie z natury są niemal tacy sami;
z praktyki wynika, że bardzo się między sobą różnią."
Konfucjusz
Twister Trojmiasto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomorskie”