[Toruń] Rolki zakazane na UMK?

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
osaya
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: sob marca 19, 2011 12:56
Moje rolki: Rollerblade Crossfire 90 XR
Jeżdżę od: 12 maja 1995
Lokalizacja: Toruń, Polska

[Toruń] Rolki zakazane na UMK?

Post autor: osaya » wt lipca 05, 2011 9:36

Właśnie wracałem z kilkunastokilometrowej trasy i chciałem przysiąść na ławeczce przy basenie w miasteczku akademickim.

Podjeżdżam od strony parkingu, ale już widzę z daleka, że upatrzył mnie ochroniarz. Nie przejąłem się.

Mówi, że nie wolno. Argumentuję, że usiąść chcę, a nie murki atakować, przecież nawet nie mam odpowiednich rolek!

Wpóścił.


Nie rozumiem, czy rolki to jakieś większe zło, które trzeba tępić?!
Siedziałem tam może z 10 minut. Przejechało kilku rowerzystów, chłopaków grających w piłkę, przesiadywały grupki pijące alkohol... ale to ja - rolkarz rekreacyjny - byłem niemile widziany.

Pytam się, co z tym zrobić? Do kogo oddać sprawę, czy jakoś ją nagłośnić, jak argumentować?

Z drugiej strony żadnego znaku nigdzie nie ma, a znając fachowość polskiej ochrony pewnie typ sam sobie wymyślił, że nie powinienem tutaj jeździć.

Jestem oburzony całą sytuacją i podejściem uniwersytetu do problemu.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Toruń] Rolki zakazane na UMK?

Post autor: zico » śr lipca 06, 2011 12:21

Nie przejmuj się. Życz mu miłego dnia i tyle w temacie. Z reguły pomaga.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

relitka
Posty: 24
Rejestracja: śr lipca 06, 2011 7:30
Moje rolki: RB activa 90 XR / Fila FM100
Jeżdżę od: 17 mar 2006

Re: [Toruń] Rolki zakazane na UMK?

Post autor: relitka » śr lipca 06, 2011 10:23

Hmm...
Nie wiem co w tym temacie? może następnym razem po prostu zapytać co jest przyczyną takiego ich zachowania... i że miło by było z ich strony gdyby nie wrzucali wszystkich rolkarzy do jednego worka :)
a gdzie w tamtym rejonie można kilkanaście km śmignąć? w stronę nowootwartej castoramy? ścieżką rowerową?
Pozdrawiam Alcia

Awatar użytkownika
osaya
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: sob marca 19, 2011 12:56
Moje rolki: Rollerblade Crossfire 90 XR
Jeżdżę od: 12 maja 1995
Lokalizacja: Toruń, Polska

Re: [Toruń] Rolki zakazane na UMK?

Post autor: osaya » śr lipca 06, 2011 11:17

To fakt, warto by pogadać na poważnie byleby z kimś kompetentnym, bo ochroniarz to najwyżej ramionami wzruszy.

O trasach można poczytać w innym wątku. Akurat wracałem przez Józefa ze ścieżki rowerowej na wrzosach, jak pisałem uprzednio.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kujawsko-pomorskie”