okolice Katowic - speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
piterbiker
Posty: 18
Rejestracja: pt lutego 02, 2007 8:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

okolice Katowic - speed skating

Post autor: piterbiker » wt marca 20, 2007 7:35

cześć

chciałem polecić świetne miejsca w okolicach Katowic (na południe od nich), gdzię można potrenować jazdę szybką - są to w zasadzie drogi publiczne, ale o znikomym natężeniu ruchu, zwłaszcza w weekendy

[swoją drogą jak przedstawia się problem odpowiedzialności karnej(?) w przypadku poruszania się po drogach publicznych na rolkach??]

1. w okolicach Mikołowa odcinek Mokre - Paniowy: odcinkek około 5,5 km, w miarę dobrej jakości asfalt, głównie droga polna, nawet niezłe różnice wysokości, dość szeroko - po środku pas lepiku:( - chyba jednyny (-)

2. w okolicach Imielina: odcinek Imielin - Dziećkowice (Jeleń), w pobliżu jeziora Dziećkowice, krótszy odcinek niż w Mikołowie - około 4km, szerzej, większe różnice wzniesień, dwa rodzaje nawierzchni - bliżej Dziećkowic nowy asfalcik, wręcz wzorcowy
pozdrawiam
piter

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Post autor: Darko » wt marca 20, 2007 9:05

Witam! Czy testowałeś te odcinki juz na rolkach czy tylko na rowerze?Jestem ciekaw jaki jest stopień trudności trasy mikołowskiej,wspominałeś o wzniesieniach,czy duże różnice,w którym miejscu najlepiej wystartować?W okolicach Rybnika ruch ogromny i na razie jeżdżę tylko na odcinku około 1km obok mojego domu. W Rudach Raciborskich za kompleksem cysterskim jest bardzo długi odcinek w lesie(tam gdzie kiedyś był pożar) dostępny tylko dla pieszych i rowerów asfalt nowy bardzo szorstki ale da się jeżdzić. Czy znasz okolice Muchowca za lotniskiem tam tez jest trasa zamknięta dla samochodów tylko nie pamietam czy asfalt jest dobry, bo jak biegałem na 4energy to nie zwróciłem na to uwagi.
Myślę, że w tym temacie,który Piterbiker rozpoczął będziemy się wymieniać informacjami o trasach do jeżdzenia i może kiedyś znajdziemy trasę do zorganizowania zawodów na Śląsku :?: :!:
Zachęcam wszystkich ze Śląska do szukania tras na rolki w naszym regionie :!: :!: Pozdrawiam.Darek.

piterbiker
Posty: 18
Rejestracja: pt lutego 02, 2007 8:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piterbiker » wt marca 20, 2007 9:16

jeszcze w zeszłym tygodniu znałem te odcinki tylko z szosowych treningów, zawsze mnie kusiły z przeznaczeniem na rolki - i w sobotę w końcu śmigałem na rolkach na tej trasie Mikołowskiej - samochód zostawiamy w Mokry(e)m na takim małym parkingu przy cmentarzu i ruszamy, mocno nabierając prędkości w stronę Paniowek - świetny jest ten odcinek, zwłaszcza jeden podjazd/zjazd mniej więcej w 1/3 drogi. Przejechałem sobie na poiczątek ten odcinek dwukrotnie (łącznie ok, 20km): najpierw z kijami dla rozgrzewki, potem już właściwy trening jazdy szybkiej.

trasa moim zdaniem o wiele lepsza niż np. Chorzowski Park

a propos Muchowca, to główny deptak na Dolinie 3 Stawów się nie nadaje:( asfalt kiepski. Są boczne odcinkie w miarę przystępne, ale krótkie, max 1km. W tej okolicy ewentualnie alejki w lasku obok Ptasiego Osiedla (Brynów) i jedna prosta w lesie, między Ochojcem a Giszowcem, w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Janina-Barbara i Kopalni Staszic. Ale to wcześnie rano - potem mnówstwo spacerowiczów w ciepłe dni. Poza tym wąsko
pozdrawiam
piter

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Post autor: Darko » wt marca 20, 2007 10:01

Czy znasz nazwę tej ulicy gdzie rozpoczynacie?

piterbiker
Posty: 18
Rejestracja: pt lutego 02, 2007 8:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piterbiker » wt marca 20, 2007 10:13

główne skrzyżowanie w Mokrym, kościół i cmentarz jest tylko jeden i potem ulicą 15 grudnia
pozdrawiam
piter

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Post autor: Darko » śr marca 21, 2007 8:21

Dzięki za informacje,sprawdziłem na mapie, zapowiada się interesująco,jak zejdzie śnieg i poprawi się pogoda na pewno ją przejadę.
Pozdrawiam.Darek.

pepe
Posty: 22
Rejestracja: wt października 25, 2005 9:34

Post autor: pepe » śr marca 21, 2007 10:24

Witam,
wprawdzie Gliwice to nie okolice Katowic ale dojazd z Katowic nową autostradą wyśmienity.
Zatem, jeśli mogę się podłączyć do tematu to polecam odcinek drogi technicznej wzdłuż wspomnianej autostrady między ul.Rybnicką w Gliwicach a ul. Daszyńskiego w Ostropie. Wyśmienity asfalt na całym wymienionym odcinku. Długość w jedną stronę 7km, tak więc zostawiając np samochód na jednym z końców (bez problemu można zaparkować) tam i z powrotem 14km! Polecam, można też trenować na rowerze, miejsca starczy dla wszystkich. Z jednej strony widok na autostradę z drugiej pola.

Pozdrawiam,
pepe

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Post autor: Darko » śr marca 21, 2007 12:55

Witaj Pepe!
Jak się dostać na drogę techniczna jadąc od Rybnika i w którym miejscu można zostawić bezpiecznie samochód?
Pozdrawiam. Darek.

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » śr marca 21, 2007 3:34

Bardzo przyjaznym dla Rolkarzy jest Giszowiec - mozne sie pokrecic miedzy domkami gdzie ruch pojazdow jest bardzo malo - brak konkretnej trasy - jakby ktos byl chetny to moge zorganizowac wycieczke na rolkach po zabytkowym osiedlu :) (fotki na http://www.giszowiec.sewera.pl)

Osobiscie polecam rowniez wspomniana trase w lesie w okolicach KWK "Staszic" 4 km bylej "sciezki zdrowia", Asfalt w miare dobry, odcinek zamkniety dla ruchu samochodowego. W ciepłe dni wolne od pracy - mnostwo pieszych i niedzielnych rowerzystow, w dni robocze - rowerzysci jezdzacy nieco szybciej, od czasu do czasu jakis rolkarz rekreacyjny.

Jesli chodzi o Park Chorzowski - ogromnym plusem jest to, ze zawsze znajdzie sie jakis towarzysz podrozy :) w kilka osob zdecydowanie fajniej sie jezdzi. Minusy - platny wjazd, w weekendy tlumy ludzi :)

pepe
Posty: 22
Rejestracja: wt października 25, 2005 9:34

Post autor: pepe » czw marca 22, 2007 4:05

Darko pisze:Witaj Pepe!
Jak się dostać na drogę techniczna jadąc od Rybnika i w którym miejscu można zostawić bezpiecznie samochód?
Pozdrawiam. Darek.
Witaj,
jadąc od Rybnika przecinasz autostradę (światła). Za światłami jakieś 50m po lewej stronie jest przystanek autobusowy i początek tej drogi technicznej. Śmiało w nią wjeżdższ (z Rybnickiej w lewo), bo nie ma tu żadnych zakazów. Parkujesz według uznania zaraz na początku (obok przystanku) lub parędziesiąt metrów dalej w zatoczce rzeczonej trasy.

Zapraszam i pozdrawiam,
pepe

PS.
Gdybyś się wybierał daj znać, może się spotkamy (ja niestety na razie na rowerze :roll: )

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » czw marca 22, 2007 4:57

Jesli juz jestesmy poza Katowicami - ale caly czas w okolicach to moge smialo polecic nowa trase rowerowo/rolkowa na Pogorii IV w Dabrowie Gorniczej.
Jak na razie ok 6 kilometrow swietnego asfaltu - docelowo ma byc trasa naokolo calego zalewu wiec na oko bedzie tego ok. 12-15km.

Dojazd od Katowic najlepiej trasa na Czestochowe, w Wojkowicach Koscielnych skrecamy w Prawo, ujezdzamy kilka kilometrow i jestesmy na parkingu na ktorym dokladamy do butow kolka i smigamy :)

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Post autor: Darko » sob marca 24, 2007 9:30

pepe pisze:
Darko pisze:Witaj Pepe!
Jak się dostać na drogę techniczna jadąc od Rybnika i w którym miejscu można zostawić bezpiecznie samochód?
Pozdrawiam. Darek.
Witaj,
jadąc od Rybnika przecinasz autostradę (światła). Za światłami jakieś 50m po lewej stronie jest przystanek autobusowy i początek tej drogi technicznej. Śmiało w nią wjeżdższ (z Rybnickiej w lewo), bo nie ma tu żadnych zakazów. Parkujesz według uznania zaraz na początku (obok przystanku) lub parędziesiąt metrów dalej w zatoczce rzeczonej trasy.

Zapraszam i pozdrawiam,
pepe

PS.
Gdybyś się wybierał daj znać, może się spotkamy (ja niestety na razie na rowerze :roll: )
Witaj Pepe.
Teraz już wiem w którym to jest miejscu,mam tylko nadzieję ,że nikt z Panów ze Straży Miejskiej i itp. nie będzie się czepiał za jazdę i miejsce parkowania.Mamy zamiar tam podjechać i pojeżdzić. Jak bedę wiedział dokładni kiedy, to dam znać. A tak na marginesie;oglądałem Twój filmik jest reeeewelacyjny. :!: Gratuluję wspaniałych tricków i super montażu. :!:
Pozdrawiam.Darek.

Awatar użytkownika
Darko
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 148
Rejestracja: pt stycznia 12, 2007 4:45
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rybnik,Śląsk

Post autor: Darko » sob marca 24, 2007 9:35

koziar2 pisze:Jesli juz jestesmy poza Katowicami - ale caly czas w okolicach to moge smialo polecic nowa trase rowerowo/rolkowa na Pogorii IV w Dabrowie Gorniczej.
Jak na razie ok 6 kilometrow swietnego asfaltu - docelowo ma byc trasa naokolo calego zalewu wiec na oko bedzie tego ok. 12-15km.

Dojazd od Katowic najlepiej trasa na Czestochowe, w Wojkowicach Koscielnych skrecamy w Prawo, ujezdzamy kilka kilometrow i jestesmy na parkingu na ktorym dokladamy do butow kolka i smigamy :)
Witaj Koziar :!:
Trasa brzmi zachęcająco,śmigałeś tam :?:
Pozdrawiam.Darek.

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: koziar2 » sob marca 24, 2007 9:47

Mialem okazje kilka razy tam jezdzic.

Tutaj jest pare fotek - tak dla orientacji
http://www.pogoria4.pl/index.php?show=galeria3

A bardziej ogolnie to juz na stronie glownej http://www.pogoria4.pl/

piterbiker
Posty: 18
Rejestracja: pt lutego 02, 2007 8:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: piterbiker » sob kwietnia 07, 2007 11:05

cześć!!

i jak treningi?? macie jakieś nowe ciekawe trasy??

w tygodniu udało nam się zebrać już w 4 i śmigaliśmy tym razem w okolicach Dziećkowic: start w Imielinie koło Kościoła, potem szosą w stronę Dziećkowic, dalej Jeleń i tam na małym skrzyżowaniu prosto w stronę Jaworzna - od tego miejsca konktretny podjazd, ok. 2 km - na górce zawracamy i powrót do Imielina.

trasa rewelacja!!!! tylko na odcinku Jeleń - Jaworzno w tygodniu spory ruch:( Ale od Imielina do Dziećkowic genialnie, szeroko i mało samochodów, w okolicach zjazdu do Dziećkowic nowy asfalcik - świetna nawierzchnia. Trasa w jedną stronę około 7km

polacam
pozdrawiam
piter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Śląskie”