Okolice Wrocławia

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
EAX
Posty: 17
Rejestracja: wt czerwca 08, 2010 10:40
Moje rolki: Fitnes
Jeżdżę od: 02 maja 2009

Okolice Wrocławia

Post autor: EAX » śr października 13, 2010 10:22

Czesc i czolem, :)

Mozecie mi pomoc znalesc dogodne miejsca w okolicach wroclawia, zeby moc sobie zrobic trase 20-30km?

Awatar użytkownika
ziemo
Posty: 26
Rejestracja: ndz stycznia 10, 2010 3:30
Jeżdżę od: 01 cze 2009
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: ziemo » śr października 13, 2010 11:36

Magnolia Park - trzydzieści parę kółek :lol:

EAX
Posty: 17
Rejestracja: wt czerwca 08, 2010 10:40
Moje rolki: Fitnes
Jeżdżę od: 02 maja 2009

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: EAX » śr października 13, 2010 6:38

No wlasnie sie waham się czy dzisiaj nie skoczyć na godzinke okolo 21 na magnolie. Z tym ze wlasnie jazda dookola mnie slabo bawi - dzisiaj mialem chwile to bylem pobiegac w parku przy prusa gdzie miszakm i nowowiejskiej zrobilem te kilkanascie kolek i jakos frajdy po tym nie poczulem. Ja jestem z malego miasta - Bogatynia, i moje bieganie czy jazda na rolkach opieralo sie na dluzszych pojedynczych odcinkach i petlach od 10km w gore. We wroclawiu tez bym chcial znalesc wlasnie cos takiego ;) Jeszcze gdyby byly jakies strome podjazdy i ogolnie teren dosc pofaldowany to bylbym caly szczesliwy. A jak jest z dojazdem na Ślęże?

PanIwan
Posty: 9
Rejestracja: sob października 23, 2010 12:24
Jeżdżę od: 02 lip 2009

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: PanIwan » sob października 23, 2010 2:01

witam

gdy ostatnio jechałem pociągiem widziałem kilka takich miejsc gdzie nowiutki gładziutki asfalcik wił się między polami i łączył jakieś wioski, a tam zero ruchu, mmm... może jestem zboczony, ale własnie to mnie kręci :)

jak już ktoś zaproponuje takie miejsce w okolicach Wro, to ja chętnie się przyłączę i poćwiczę jazdę w szyku :) na razie najczęściej na treningi wykorzystuję drogę łączącą Trestno i Mokry tudzież Suchy Dwór /nigdy nie pamiętam/. to tylko kilka kilometrów, ale za to w miarę dobego asfaltu. no i co dla mnie istotne, w ciągu tych moich 2h tylko kilka samochodów. no i czasami b.późnym wieczorem magnolia.

w tamtym tygodniu pojechałem obadać nowy odcinek obwodnicy autostradowej tuż za Bielanami. już jest gotowy, a jeszcze nie oddany. kolega, który mnie tam skierował, wspomniał, że mogę spotkać co najwyżej raz na dłuższy czas jakiś ślamazarnie jadący samochód techniczny. stanąłem na wewnętrznym pasie zieleni między jezdniami aby nacieszyć oko i leniwie rozglądałem się po okolicy. po chwili z zadumy wyrwał mnie szum, a sekundę później podmuch jadącego zapewne ponad 200km/h bmw. nic nie mam przeciwko marce, chyba że jest czarne z nr rej. DTR i na zamkniętym odcinku drogi robi próby prędkości. tam odechciało mi się rolowania, zresztą okazało się, że ten asfalt wbrew pozorom jest bardzo szorstki i porowaty.

Awatar użytkownika
emtick
Posty: 32
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 11:00
Moje rolki: moje, owszem
Jeżdżę od: 01 maja 2009

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: emtick » ndz października 24, 2010 10:31

Wrocław oferuje kilka naprawdę dogodnych ścieżek rowerowych po których można gładziutko śmigać. Chciałem kiedyś dojechać z okolic rynku do ZOO i tak się przyczepiłem do przyjemnie równej nawierzchni, że wylądowałem po drugiej stronie miasta. Ostatecznie dotarłem gdzie planowałem, ale ludzie wskazujący mi ogólny kierunek nie za bardzo wierzyli, że mi się uda... ;)

PanIwan
Posty: 9
Rejestracja: sob października 23, 2010 12:24
Jeżdżę od: 02 lip 2009

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: PanIwan » wt października 26, 2010 12:34

jeśli o mnie chodzi to nie zależy mi na miejskich atrakcjach typu przejścia dla pieszych, krawężniki czy płyty chodnikowe. może mam specyficzne wymagania, ale zależy mi drodze na której mogę się zapomnieć, złapać swój rytm i jechać przed siebie 10 km /jeszcze takiej nie znalazłem/. w grę wchodzą nowe drogi poza miastem gdzieś w mało uczęszczanych kierunkach. tu na forum jest podany jeden namiar. to ponoć 8 km fajnego asfaltu z krótkim odcinkiem trochę gorszego - jeszcze nie byłem.

Trestno o którym wyżej pisałem to 2km w większości po terenie zalewowym. to nowa droga transportu rolnego wybudowana ze środków unijnych. jeżdżę tam i spowrotem co daje 4km. w ten sposób robię 6-8 okrążeń więc robię konkretny dystansik 24-32km. Można mnie tam spotkać zazwyczaj w sobotę albo niedzielę od około 10-11 do 12-13 godz.

Magnolia super asfalt. trochę dużo zakrętów więc niestety trzeba ćwiczyć przekładankę :) zauważyłem że większość robi małą pętelkę czyli około 600m. ja jeśli już tam trafię to robię raczej dużą pętlę czyli 1500m i w ten sposób od 15 do 30km. aby uniknąć ruchu aut jeżdżę między 22 a 24 godz.

z dobrych miejsc mile wspominam ścieżkę rekreacyjną na Pogorii. to świetna droga asfaltowa długości 4,8 km wzdłuż zbiornika wodnego więc można się wyżyć fizycznie i doładować widokami. no i trafiłem tam na rolkarzy na zawodniczym poziomie więc podziwiałem mocny duet w akcji. wzorowo jechali w szyku stosując ładne DP. Niestety to jest koło Dąbrowy Górniczej.

trochę bliżej, bo przed Gliwicami wzdłuż autostrady jest około 8 km sympatycznej ścieżki na której widuję rolkarzy. na razie nie było mi tam po drodze :(

EAX
Posty: 17
Rejestracja: wt czerwca 08, 2010 10:40
Moje rolki: Fitnes
Jeżdżę od: 02 maja 2009

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: EAX » śr listopada 03, 2010 4:49

PanieIwanie, ;) a moze bysmy sie zgadali mailowo i wyruszyli raz na jakas trase? Moze jakby nie bylo deszczu to w ten weekend? Moze uda sie zebrac jeszcze kilka osob z wroclawia?

PanIwan
Posty: 9
Rejestracja: sob października 23, 2010 12:24
Jeżdżę od: 02 lip 2009

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: PanIwan » czw listopada 04, 2010 7:07

ok, ja jestem chętny. warto łapać pogodę póki jeszcze nie zaczęła się ciapa. zakładam że im dłużej pojeździmy w tym sezonie, tym łatwiej bedzie zacząć przyszły. a na 2011 mam powazne zamiary 8)

no to szczegóły dogadamy na prv

Qbson
Posty: 2
Rejestracja: ndz czerwca 15, 2008 12:09

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: Qbson » wt listopada 09, 2010 8:34

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale tez chetnie bym sie dolaczyl;) prosze o kontakt gg:6953068 lub mail kficz@wp.pl ;)

EAX
Posty: 17
Rejestracja: wt czerwca 08, 2010 10:40
Moje rolki: Fitnes
Jeżdżę od: 02 maja 2009

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: EAX » ndz lutego 06, 2011 9:35

Pisze sie ktos na rolki dzisiaj na Magnolii?

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: odys_kg » śr lutego 09, 2011 6:05

Ja niestety musiałem spasować mimo takiej pogody ... a podejrzewam, że byśmy się spotkali pod Magnolią :)
no nic, trzeba czekać na ocieplenie ! wiosna już blisko.

EAX
Posty: 17
Rejestracja: wt czerwca 08, 2010 10:40
Moje rolki: Fitnes
Jeżdżę od: 02 maja 2009

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: EAX » śr lutego 09, 2011 9:01

Dzisiaj tez jade :) To, jak ktos chetny to zapraszam :)

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: odys_kg » pn marca 21, 2011 7:22

jeździmy ? :)

Awatar użytkownika
ziemo
Posty: 26
Rejestracja: ndz stycznia 10, 2010 3:30
Jeżdżę od: 01 cze 2009
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: ziemo » śr marca 23, 2011 2:52

odys_kg pisze:jeździmy ? :)
dzisiaj?

Awatar użytkownika
odys_kg
Ścigant 4x110mm
Posty: 391
Rejestracja: czw marca 30, 2006 4:09
Jeżdżę od: 08 cze 2004
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Okolice Wrocławia

Post autor: odys_kg » wt marca 29, 2011 4:57

ziemo pisze:
odys_kg pisze:jeździmy ? :)
dzisiaj?
tak, dzisiaj :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”