Tor wrotkarski we Wrocławiu!!

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Tor wrotkarski we Wrocławiu!!

Post autor: PeterCave » śr maja 03, 2006 7:07

Dzisiaj sprawdziłem, we Wrocławiu, w Parku Złotnickim jest tor, prawie idealny na rolki. Nie ma on kształtu jak bieżnia i wymiarowe tory, tylko zbliżony do ósemki "8", ale nie przeszkadza to za bardzo. Nawierzchnia nie jest rewelacyjna, w kilku miejscach asfalt jest trochę wymyty, ale to się da przeżyć, można brać do jazdy stare kółka. W tej chwili trochę jest na nim kamyków i gałązek, ale następnym razem, jeśli tam pojadę, wezmę miotłę. Dzisiaj już pozbyłem się prawie wszystkich szkieł.

Na tor można dojechać tramwajem 10 lub 22, jest to przy samej Leśnicy.
No i to jest niestety największa tego wada. Tor zdajduje się na strasznym zadupiu. Z centrum jedzie się pół godziny tramwajem, z moich okolic - godzinę:/.

gilbeert
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 8:08
Moje rolki: Rollerblade Astro 5
Lokalizacja: Wrocław

tor w Parku Złotnickim

Post autor: gilbeert » ndz lipca 16, 2006 11:44

Odwiedziłem ten tor i bardzo mi się spodobał. Patrzcie > tu < na fotkę.
Asfalt faktycznie mógłby być trochę lepszy i pierwsze okrążenie wypadałoby zrobić z miotłą, ale jak ja przejechałem, to znaczy, że da się jeździć (ciekawe tylko co na to kółeczka).
W górnej części znajduje się boisko do kosza z trochę lepszym asfalcikiem, a przy boisku ławeczka w cieniu pod drzewem (ławki na zdjęciu nie widać, ale dzewo z cieniem i owszem).
Nad złączeniem pętelek mostek, a przy nim plac zabaw dla dzieci. W parku i okolicy masa ścieżek rowerowych.
Niezbyt tłoczno i generalnie, bardzo przyjemnie.

gilbeert

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » pn lipca 17, 2006 9:12

satelity na usługach rolek - fajnie.

Na takim torze uczycie się przeplatanki w prawo i lewo.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » pn lipca 17, 2006 8:30

No to macie we Wrocławiu wręcz wymarzone warunki do nauki podstaw jadzy na rolkach!!!Nic tylko jeździć!!!

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pn lipca 17, 2006 9:36

WFH pisze:No to macie we Wrocławiu wręcz wymarzone warunki do nauki podstaw jadzy na rolkach!!!Nic tylko jeździć!!!
niestety tylko podstaw :( Dłuższych tras próżno szukać, choć póki nie znam we Wrocławiu każdej uliczki - nie spocznę:)

matej
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 221
Rejestracja: czw marca 03, 2005 8:46
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszwa
Kontakt:

Post autor: matej » pn lipca 17, 2006 9:38

W Warszawie tez nie mamy dlugich tras, a ostatnio i z krotkimi gorzej.

ps. Okolo ilu metrow ma ta osemka?

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pn lipca 17, 2006 10:01

Nie tyle chodzi o długie trasy, co o pętlę, żeby nie trzebabyło zawracać w miejscu. No ale damy radę! Są jeszcze parkingi przy supermarketach itp. Trochę żałuję, że nie ma mnie w wakacje we Wrocławiu, bo trochę osób jeździ tam na rolkach i można by próbować się zorganizować.
Jeżeli chodzi o tor, to może mieć koło 400 metrów. Mostek trochę przeszkadza, bo w pewnym momencie kompletnie ogranicza widoczność i zakręt w prawo trzeba zbierać tuż przy brzegu toru.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » wt lipca 18, 2006 9:04

PeterCave pisze:Nie tyle chodzi o długie trasy, co o pętlę, żeby nie trzebabyło zawracać w miejscu.
My w Warszawie też niestety nie mamy pętli i zawsze sporo się traci na tych nawrotach...Ale trzeba sobie radzić w takich warunkach jak są i liczyć, że z czasem będzie coraz lepiej!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dolnośląskie”