RB MC TF czy RB SM 8.0 ?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
palmer
Posty: 31
Rejestracja: wt kwietnia 29, 2008 9:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

RB MC TF czy RB SM 8.0 ?

Post autor: palmer » czw czerwca 19, 2008 1:14

Nie mogę spać. Na pewno nie jestem gotowy, ale jednak nie wytrzymam.
Pytanie jest proste i z góry dziękuję za prostą odpowiedź (cena jest porównywalna):

Rollerblade Marathon Carbon TF czy Rollerblade Speedmachine 8.0 ?
And it is in the humble opinion of this narrator that this is not just "Something That Happened." This cannot be "One of Those Things...”

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: RB MC TF czy RB SM 8.0 ?

Post autor: mrv » czw czerwca 19, 2008 3:07

Jak jestes "letki" to TF (szyna)

Awatar użytkownika
palmer
Posty: 31
Rejestracja: wt kwietnia 29, 2008 9:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: RB MC TF czy RB SM 8.0 ?

Post autor: palmer » czw czerwca 19, 2008 3:27

75 kg z planowanym zbiciem do 72 kg, to jeszcze 'letki' czy już 'mały czołg' ?
And it is in the humble opinion of this narrator that this is not just "Something That Happened." This cannot be "One of Those Things...”

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: RB MC TF czy RB SM 8.0 ?

Post autor: mrv » czw czerwca 19, 2008 6:01

palmer pisze:75 kg z planowanym zbiciem do 72 kg, to jeszcze 'letki' czy już 'mały czołg' ?

Letki :-)

Ja uzywam RB MC (nie TF) przy ponad 100. Co prawda jeno na wprost (nie liczac wywrotek i jednego zjazdu po 200m srednioweicznym bruku) ale sie trzymaja.

Awatar użytkownika
palmer
Posty: 31
Rejestracja: wt kwietnia 29, 2008 9:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: RB MC TF czy RB SM 8.0 ?

Post autor: palmer » czw czerwca 19, 2008 10:15

no to świetnie, na wprost to ten sam kierunek, który i mnie interesuje... w weekend pójdę przymierzyć wariant letki, potem pozostanie tylko kwestia ukrywania ich przed dziewczyną przez najbliższe 2 miesiące, zamieniania starych z nowymi raz na tydzień, potem zwiększając częstotliwość, aż do schowania starych i pozostawienia nowych, ewentualnie ucieczki w tłumaczenie, że 'nie, te kółka nie są większe, po prostu guma puchnie w deszczu/słońcu' (zależnie od pogody w najbliższym czasie) :twisted:
And it is in the humble opinion of this narrator that this is not just "Something That Happened." This cannot be "One of Those Things...”

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: RB MC TF czy RB SM 8.0 ?

Post autor: mrv » pt czerwca 20, 2008 10:48

palmer pisze:no to świetnie, na wprost to ten sam kierunek, który i mnie interesuje... w weekend pójdę przymierzyć wariant letki, potem pozostanie tylko kwestia ukrywania ich przed dziewczyną przez najbliższe 2 miesiące, zamieniania starych z nowymi raz na tydzień, potem zwiększając częstotliwość, aż do schowania starych i pozostawienia nowych, ewentualnie ucieczki w tłumaczenie, że 'nie, te kółka nie są większe, po prostu guma puchnie w deszczu/słońcu' (zależnie od pogody w najbliższym czasie) :twisted:
Kup druga pare zniszczonych i po kolei doklejaj kolejne elementy do starych aż częściowo upodobnią się do nowych.
Pierwsza przesiadka na docelowe winna być przeprowadzona z użyciem środków ogłupiania (kwiaty) lub małą zaimprowizowaną sprzeczką (Tylko bez przesady) ;-)

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: RB MC TF czy RB SM 8.0 ?

Post autor: Janusz » pt czerwca 20, 2008 11:46

Jakiś czas używam już RB SM 8.0, które są moimi pierwszymi wrotkami na większych kołach - wcześniej zajeździłem starszy model RB z twardą skorupą. Generalnie super - z dobrą skarpetą żadnych obcierek na podeszwie. Na trzymanie pięty nie narzekam. Przy większych prędkościach, np. podczas zjazdów, proponuję poprządnie dopiąć górną klamrę i dodatkowo dociągnąć sznurowadła na stopie - zdarzyły mi się takie nieprzyjemne drgania. Nie wiem, na ile to kwestia miękkiego kapcia, na ile techniki. Jedyny mankament to język - jest na tyle miękki, że w jednym punkcie uciska jednocześnie pasek na rzep, węzeł sznurowadeł i zsuwająca się w dół klamra. Na obydwu stopach porobiły mi się wybrzuszenia, chyba jeszcze nie gangliony na mięśniu piszczelowym przednim - uciążliwe, bo bolesne. No więc chcąc nie chcąc muszę luzować trochę sznurowadła, klamrę i pasek, co uwalnia trochę ruch kostki, ale w miękkim bucie stopa się rusza i czuję się mniej pewnie.
Reszty, tzn. szyny i kółek nie mam do czego porównać, ale na razie się nie rozpadły. Tylko proponuję wypłukać z łożysk SG9 smar, bo za gęsty i zadać oliwki. Inna jakość :)

Awatar użytkownika
palmer
Posty: 31
Rejestracja: wt kwietnia 29, 2008 9:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: RB MC TF czy RB SM 8.0 ?

Post autor: palmer » pn czerwca 30, 2008 9:51

w końcu uderzyłem w RB MC - po pierwszych 30 min. zacząłem podejrzewać, że z tymi kołami i tak długą szyną skręcanie jest niewykonalne, po 2 h było już jednak znacznie lepiej :D, trzymanie stopy rewelacja, jest moc :twisted:
And it is in the humble opinion of this narrator that this is not just "Something That Happened." This cannot be "One of Those Things...”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”