Pomoc przy doborze rolek:)

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Kepasa
Posty: 3
Rejestracja: wt września 30, 2008 2:32

Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: Kepasa » wt września 30, 2008 2:50

Witam Forumowiczow:).Zwracam sie z prosba do was w doborze rolek kwota jaka dysponuje to 400 zł chcialbym jakies rolki do jazddy szybkiej... sprobowac sie w potrenowac raczej ;P i prosze o pomoc w doborze rolek....Pozdrawiam i prosze o pomoc

null
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 94
Rejestracja: śr maja 07, 2008 12:41
Moje rolki: Speedmachine Plus, FSK, TR9
Jeżdżę od: 20 kwie 2004
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: null » wt września 30, 2008 5:43

A jedziles / jezdzilas wczesniej ? ;)

Kepasa
Posty: 3
Rejestracja: wt września 30, 2008 2:32

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: Kepasa » wt września 30, 2008 6:50

Tak jezdzilem wczesniej z 4 lata jezdze na łyzwach na rolkach tez jezdzilem:D a teraz nie mialem czasu i jakos nie zastanawialem sie nad rolkami ale wczoraj poczytalem wlasnie o jezdzie szybkiej i mysle ze dobrym pomyslem bedzie wziac sie za siebie :))i wlasnie szukam czegos czym mozna pojedzic szybciej:))

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: Zyznia » śr października 01, 2008 9:26

Z tego co zdazylam sie zorientowac za 400zl nie dostaniesz rolek do szybkiej. Ale ja tam nie wiem ;)

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

null
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 94
Rejestracja: śr maja 07, 2008 12:41
Moje rolki: Speedmachine Plus, FSK, TR9
Jeżdżę od: 20 kwie 2004
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: null » czw października 02, 2008 12:36

Zyznia - i masz racje :)

Rozsadne minimum to cos takiego http://zicoracing.com/index.php?product ... rod_id=246 :)

xspeedy

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: xspeedy » czw października 02, 2008 10:23

moim skromny zdaniem, to rollki do jazdy szybkej to conajmniej +/- 300 eur wydatek

Kepasa
Posty: 3
Rejestracja: wt września 30, 2008 2:32

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: Kepasa » czw października 02, 2008 2:07

Hmm to moze powiem inaczej jakies roleczki do 400 na ktorych by sie jezdzilo wygodnie i w miare szybko ;)..:D

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: Zyznia » czw października 02, 2008 5:07

http://zicoracing.com/index.php

tam znajdziesz wszystko ;)

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

xspeedy

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: xspeedy » czw października 02, 2008 5:20

Kepasa pisze:Hmm to moze powiem inaczej jakies roleczki do 400 na ktorych by sie jezdzilo wygodnie i w miare szybko ;)..:D
rollki do jazdy fitnes tak, choc nie bedzie latwo zanlesc cos dobrego, do jazdy szybkiej niestety zdecydowanie nie.

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: Mirek_83 » czw października 02, 2008 6:25

xspeedy pisze:
Kepasa pisze:Hmm to moze powiem inaczej jakies roleczki do 400 na ktorych by sie jezdzilo wygodnie i w miare szybko ;)..:D
rollki do jazdy fitnes tak, choc nie bedzie latwo zanlesc cos dobrego, do jazdy szybkiej niestety zdecydowanie nie.
ciężko wywnioskować co autor posta miał na myśli pisząc "jeździć szybko". Dla jednego 20km\h to prędkość porywająca, dla drugiego 45-50km/h to mało... Szybko pojedziesz prawie na każdym markowym sprzęcie (patrz ludzie na rekreacyjnych rolach startują w maratonach i kręcą czasy po 1h30min, a to daje średnią ok 30kmh/h). Termin "jazda szybka" jest bardzo szeroki, wystarczy spytać profesjonalnie jeżdżącego, kogoś z jeżdżacych w klubach, ludzi jeżdżących często, czy totalnego amatora, dla każdego to inne pojęcie...

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: jarekt » pt października 03, 2008 2:35

Mirek_83 pisze:
xspeedy pisze:
Kepasa pisze:Hmm to moze powiem inaczej jakies roleczki do 400 na ktorych by sie jezdzilo wygodnie i w miare szybko ;)..:D
rollki do jazdy fitnes tak, choc nie bedzie latwo zanlesc cos dobrego, do jazdy szybkiej niestety zdecydowanie nie.
ciężko wywnioskować co autor posta miał na myśli pisząc "jeździć szybko". Dla jednego 20km\h to prędkość porywająca, dla drugiego 45-50km/h to mało... Szybko pojedziesz prawie na każdym markowym sprzęcie (patrz ludzie na rekreacyjnych rolach startują w maratonach i kręcą czasy po 1h30min, a to daje średnią ok 30kmh/h). Termin "jazda szybka" jest bardzo szeroki, wystarczy spytać profesjonalnie jeżdżącego, kogoś z jeżdżacych w klubach, ludzi jeżdżących często, czy totalnego amatora, dla każdego to inne pojęcie...
Tez tak mysle. IMHO kolega niech poszuka najtanszych fitnesow z kolami 90mm na dlugiem szynie i starczy (moze sie uda przy tych wszystkich wyprzedarzach znalezc). To umozliwia naprawde szybka jazde bez poswiecania wygody i komfortu fitnesow. Ja rozumiem, ze na niskich rolkach z kolami 100mm jezdzi sie najszybciej ale cena jaka za to sie placi jest IMHO dosc wysoka zeby tylko powiedziec o wspomnianym wczesniej komforcie czy o znacznie mniejszej manewrowosci rolki (a co za tym idzie mniejsze bezpieczenstwo na drodze). Fizyka jest nieublagana - predkosc maksymalna zalezy od bardzo wielu czynnikow a sama wielkosc kolek czy jakosc lozysk to pewnie nie wiecej niz 5% calosci. W koncu zeby samochod/motor byl szybki musi miec przede wszysktkim potezny silnik - tutaj najwieksza wage maja mozliwosci fizyczne napedzajacego zestaw czyli rolkarza.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: zetka » pn października 06, 2008 4:43

no a sprzęt używany ...? przecież to tez jest jakaś alternatywa dla początkujących z ograniczoną gotówką ... a różnego rodzaju okazje ? ( kupiłem nowe buty X-V za 100 zł/para) sam widziałem 5x80mm + buty BONT (model sprzed paru lat ) z prawie nowymi łozyskami Bone Gold za 36 $ . Myśle że za 200 zł mozna juz jezdzic na 5 kolkach. Za 400 to oddam swoje RB 4x100

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: zetka » czw października 09, 2008 11:37

uzupełnie swoj poprzedni post ... własnie dostałem w spadku rolki 5x80 bont i 5x76 tour i jestem po 1 probie jazdy na bontach ( ktore dopasowalem wstepnie do swojej stopy na gorąco ) jestem za cienki żeby dokonywać dogłębnej analizy różnicy jazdy pomiędzy nimi a 4x100 ale szybkość jaką osiągam jest porównywalna, a przyjemność takoż ( doświadczyłem też błogiej przyjemności płynącej z wygodnych butów w których wykonywanie skrętów i przeplatanek nie stanowi problemu - ale o moich twardych butach juz pisałem ) . Zdecydowanie polecam taki wybór początkującym nie mającym ambicji zostania zawodnikami, a jednak lubiącymi szybką jazde. Zreszta cena 150-200 zl jaka trzeba wydac na taki uzywany sprzet nie przeszkadza w żadnym razie w sięgnięciu w przyszłosci po rolki z wyższej półki

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc przy doborze rolek:)

Post autor: Toudi » czw października 09, 2008 11:49

No tak, tylko że w Polsce nie ma specjalnie rynku takich (tzn na niskim bucie albo wysokim ale 4 x 100 albo 5 x 8x) używanych sprzętów. Szczególnie w tej cenie, bo to 15-20 % ceny nowego.
Zdaje mi się że gros używanych rolek do szybkiej jazdy na zachodzie bierze sie z dobrobytu: widzi ktoś fajne rolki, to kupuje, potem zakłada i ... :zdziw: Troszkę niewygodne. Potem jeszcze kilka razy założy. Potem leżą rok na półce i koniec historii na ebayu.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”