Kolka > kto na czym jezdzi?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

xspeedy

Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: xspeedy » wt października 07, 2008 11:12

ciekawi mie a mysle ze innych tez, kto na jakich kolkach jezdzi i dlaczego, czy tylko cena decyduje o tym co sie w naszych ramach kreci, czy moze sa tez inne czynniki? Mysle ze to ciekawy temat. Zaczne od siebe.

Trening trasa: Schänkel Edge 85A 100/110mm
Trening tor: Matter F0 88A 100mm
Trening hala Matter F1 86A 100mm
Wyscigi: Schänkel Edge 85A 100mm
Wyscigi deszcz: MPC storm surge 100mm

dopuki nie zaczolem jetdzic na Schänkel, uzywalem praktycznie Matter, Schenkel maja b. dobry rebound faktor, swietnie trzymaja sie trasy a zuzycie mozna porownac z Matter. Koszty za Schänkel 13,95 Eur za kolko, czyl porownalnie z Matter (na niemieckie warunki) Dla mnie osobiscie cena nie gra specjalnej roli, przedeszystkim dlatego ze wszystkie dobre kolka kosztuja podobnie.

Ciekawy jestem jakie sa wasze preferencje.
Ostatnio zmieniony śr października 08, 2008 1:59 przez xspeedy, łącznie zmieniany 4 razy.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolka > lub kto na czym jezdzi?

Post autor: WOJTEK45 » śr października 08, 2008 6:49

xspeedy pisze:
Ciekawy jestem jakie sa wasze preferencje.
no ja ucziwie muszę się przyznać że w ramach moich preferencji "używam" i chcę mieć tylko takie które mnie mocno kręcą , są bez bez zahamowań, faktor może być ale MAX,, no co do kosztów to im tańsze tym lepsze bo wtedy więcej zostaje na dobre kółka.
jeszcze oczywiście ważne są:inteligencja, wykształcenie, umiejętność gotowania oraz wiele innych osobistych cech które mają wpływ na mój wybór. :oops: :oops: :D :D

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolka > lub kto na czym jezdzi?

Post autor: Janusz » śr października 08, 2008 8:01

Tor (Stegny): MPC Black Track Firm 100mm
Ulica: Matter F1110 100mm
Mokradła: MPC Storm Surge 100mm

Trochę mi doradzono, trochę podpatrzyłem.

xspeedy

Re: Kolka > lub kto na czym jezdzi?

Post autor: xspeedy » śr października 08, 2008 9:48

Janusz pisze:Tor (Stegny): MPC Black Track Firm 100mm
Jaka macie tam nawieszchnie? Nasz tor ma bardzo szorska nawieszchne, kola scieraja sie w oczach... Jestes z tych MPC zadowolony?

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolka > lub kto na czym jezdzi?

Post autor: Janusz » śr października 08, 2008 10:53

Nie jeździłem na innych torach, więc nie mam porównania, ale Stegny to szlifowany na lustro (prawie) beton. Zdaje się, że pełni głównie funkcję odkrytego, sztucznie mrożonego toru łyżwiarskiego w miesiącach zimnych, w lecie jeździ po nim tylko kilka osób naraz. Przejechałem na nim w tym roku kilkaset km bez najmniejszego wpływu na stan ogumienia - nawet nie starła się pozostałość formy po odlewie na osi koła, tylko lekko poszarzała powierzchnia. Rozmyślałem nad wersją niebieską (ex-firm), ale ponoć mógłbym się ślizgać na max szybkościach, których raczej nie umiem rozwinąć na łuku. Jazda po mokrych Stegnach przypomina jazdę na rolkach po lodzie - jak złapie nagły prysznic, to ciężko do szatni dojechać :eye: . Są tacy, którzy trenują i startują na tym torze na Matterach i da się wygrywać.

xspeedy

Re: Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: xspeedy » śr października 08, 2008 11:21

MPC Black Track Firm maja twardosc 82A, musi tam byc naprawde gladko skoro sie tak malo starly.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: Andrzej » śr października 08, 2008 11:53

xspeedy pisze:Matter F0 88A 100mm
Darek
jakie one są ? Naprawdę twarde ?
Ma ktoś u Was takie 110 ?

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: bj43 » śr października 08, 2008 11:59

xspeedy pisze:MPC Black Track Firm maja twardosc 82A, musi tam byc naprawde gladko skoro sie tak malo starly.
Chciałbym zauważyć, że ścieralność i twardość kółek to dwa różne parametry, chociaż często idą w parze. Rozważając wpływ nawierzchni toru na ścieralność trzeba brać pod uwagę także masę ciała zawodnika. Osoba, która mało waży ściera kółka w mniejszym stopniu od osoby ciężkiej. Technika jazdy też ma niemały wpływ na ścieranie się kółek.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: zico » śr października 08, 2008 12:33

xspeedy pisze:MPC Black Track Firm maja twardosc 82A, musi tam byc naprawde gladko skoro sie tak malo starly.
Dodam, że w kółkach MPC nie można ogólnie określić twardości. Kółka są wykonane w technologii wielowarstwowości, z czego każda z warstw uretanu ma inną twardość.

Na czym jeżdżę:

trening ulica : technika
trening sala: technika
tor i ulica: maksymalne wykorzystanie techniki

A na serio, zależy od powierzchni:

- gdy pada oraz na torze (Stegny, bardzo gładki i prawie śliski) Hyper Strada Fast. Swego czasu nie robiło mi różnicy na deszczu. Jeździłem nawet na Matterach F1100 w zeszłym roku w Berlinie - padało. Zero poślizgów. Moja waga (wtedy) 78kg.
- ulica w zależności od chropowatości Hyper Strada Fast lub Hyper Strada X-Fast lub w fazie testowej Matter Lite Marathon. Do tego ostatniego koła biorę ze sobą mp3 żeby nie słuchać jak hub trzeszczy podczas jazdy.
- trening - staram się jeździć na tych samych kołach, co biorę udział w wyścigu.

W tym roku na wyścigach przeważał Hyper Strada Fast. Czasy około 1:20 na maratonach (Osiecznica, Trójmiasto), 10km w Berlinie 17:29.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

xspeedy

Re: Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: xspeedy » śr października 08, 2008 12:56

Andrzej pisze:
xspeedy pisze:Matter F0 88A 100mm
Darek
jakie one są ? Naprawdę twarde ?
Ma ktoś u Was takie 110 ?
@Andrzej

sa o wiele twardsze od od F1, roznica jeste naprawde znaczna i wyraznie wyczuwalna, nie wiem czy ktos ma je w 110mm, wekszosc na 110-tkach ma Matter albo Schänkel, moze marcel ale nie jestem pewien czy nie sa to 100mm. Dlaczego pytasz?
Rozważając wpływ nawierzchni toru na ścieralność trzeba brać pod uwagę także masę ciała zawodnika. Osoba, która mało waży ściera kółka w mniejszym stopniu od osoby ciężkiej. Technika jazdy też ma niemały wpływ na ścieranie się kółek.
Zakladam ze wszyscy zdaja sobie z tego sprawe.

xspeedy

Re: Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: xspeedy » śr października 08, 2008 1:06

@Zico

jak bys porownal Hyper strada xfast do Hyper hyperformance +g i do Matter F1? Te nowe Hyper sa dla mine totalna zagadka. :roll:
Do tego ostatniego koła biorę ze sobą mp3 żeby nie słuchać jak hub trzeszczy podczas jazdy.
dzieki zo przestroge... juz sie nad nimi zastanawialem :) Przy mojej wadze pewnie bylo by jeszcze gozej jak u ciebie

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: WOJTEK45 » śr października 08, 2008 1:11

Dobrze Zico że to napisałeś ( o Matterach Lite-) bo ja już zaczynałem w trakcie jazdy zastanawiać się czy aby wszystko się nie rozkręca. Hałas ponadnoramtywny no i poza tym to o czym chyba już wszyscy wiedzą - rozwarstwianie. No ale za to cena była dobra (w Berlinie) 25 euro /8 szt.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: zico » śr października 08, 2008 1:16

Matter F1 - szybkie koło
Hyper Strada X-Fast - lżejsze niż Matter, tak do wagi zawodnika 80kg będzie zbliżone prędkością do Matter F1. Im cięższe osoby, tym duże różnice na niekorzyść Hyper.
Hyper Hyperformance +G - cięższe niż Strada i Matter F1, ale bardzo mocne, trwałe i szybkie. Polecam je dla cięższych osób lub dla tych, którzy chcą mieć koła na bardzo długo. Są w dwóch twardościach (100mm) - HF 85a i HH 87a. HFy dla większości rolkarzy, HH raczej dla cięższych osób. Bardziej na ulicę niż na tor.

A i dodam, żeby nie było też za słodko dla Matterów - te wiatraczne, potrójne huby czasami pękają. Po prostu niedoróbka. I to nie tylko w Marathon Lite.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: WOJTEK45 » śr października 08, 2008 1:23

WOJTEK45 pisze: Zależy, który sort. Nim niższa cena, tym większe trzaski.
Ja tego u siebie nie napisałem. Skąd to się wzięło w mojej wiadomości?

Ale odnosząc się do kwestii ceny to ja kupiłem te koła 2 razy ( raz w Niemczech w Saarbrucken) drugi raz u pana Baumgartnera, za każdym razem pytałem "czy się rozwarstwiają" za każdym razem każdy się zaklinał że absolutnie nie i że te "rozwarstwiające " to nie u nich, kasowali po 13 euro /szt i..... odsyłałem je z reklamacją.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kolka > kto na czym jezdzi?

Post autor: zico » śr października 08, 2008 1:32

WOJTEK45 pisze:Dobrze Zico że to napisałeś ( o Matterach Lite-) bo ja już zaczynałem w trakcie jazdy zastanawiać się czy aby wszystko się nie rozkręca. Hałas ponadnoramtywny no i poza tym to o czym chyba już wszyscy wiedzą - rozwarstwianie. No ale za to cena była dobra (w Berlinie) 25 euro /8 szt.

Zależy, który sort. Nim niższa cena, tym większe trzaski.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”