Jakie rolki wybrać ? :(

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kuli39
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 12:04

Jakie rolki wybrać ? :(

Post autor: kuli39 » ndz maja 03, 2009 12:12

Witam serdecznie :)
Od zeszłego roku "śmigam" sobie na rolkach roces u12 ale niestety w mojej miejscowości chodniki nie pozwalają na zbyt komfortową jazdę... Rolki są za twarde i nie za bardzo przydatne w trasy ze względu na wagę :/
Szukam jakiś rolek które będą nadawały się do jazdy po owych chodnikach i na dalekie trasy. Chcę przeznaczyć jakieś 400-500 zł na nowe rolki. Interesują mnie tylko 2 firmy Rollerblade oraz k2.
Proszę o jakieś propozycje :)

Ps. Rolki nie mogą być za delikatne bo nie jeżdże zbyt dobrze a i interesują mnie lekkie skoki :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki wybrać ? :(

Post autor: zico » ndz maja 03, 2009 12:22

kuli39 pisze:Witam serdecznie :)
Od zeszłego roku "śmigam" sobie na rolkach roces u12 ale niestety w mojej miejscowości chodniki nie pozwalają na zbyt komfortową jazdę... Rolki są za twarde i nie za bardzo przydatne w trasy ze względu na wagę :/
A nie czasem wynika to z małych kółek?
kuli39 pisze:Ps. Rolki nie mogą być za delikatne bo nie jeżdże zbyt dobrze a i interesują mnie lekkie skoki :)
2 wyjścia:

jeśli rolki masz na szynie UFS - dokup szynę z kółkami 80mm i będzie lepsza jazda

dołożyć i wybrać coś jak Twister, Fusion X5... Spark PRO też by dał radę, ale nie wiem, co to znaczy "lekkie skoki" patrząc na te agresywne rolki, co masz :D
Dla mnie lekkie skoki, to było sobie skoczyć np. z 7 schodów, czyli grubo metr ponad ziemią ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kuli39
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 12:04

Re: Jakie rolki wybrać ? :(

Post autor: kuli39 » ndz maja 03, 2009 12:44

Nie bardzo chcę zmieniać szynę i całe kółka bo but też jest ciężki i nie bardzo nadaje się na trasę :/

A jeżeli chodzi o lekkie skoki to chodzi mi raczej o krawężniki itp :) do 0,5 metra :D
Mam rolki do jazdy agresywnej bo chciałem się pobawić ale u mnie w mieście nie ma za bardzo gdzie :/ I chcę zmienić na rolki nadające się do jazdy po chodnikach z "kostki" bo w tych to tragedia :/
"

kuli39
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 12:04

Re: Jakie rolki wybrać ? :(

Post autor: kuli39 » ndz maja 03, 2009 12:47

Na te twistery i Fusion x5 nie będę miał tyle kasy więc jedyne wyjście to te spark pro ?

kuli39
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 12:04

Re: Jakie rolki wybrać ? :(

Post autor: kuli39 » ndz maja 03, 2009 12:48

Chciałbym jakieś rolki do freestyle/slalom ale najtańsze to ponad 600zł jak widzę na stronie zico :/

kuli39
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 03, 2009 12:04

Re: Jakie rolki wybrać ? :(

Post autor: kuli39 » ndz maja 03, 2009 12:56

Widzę jeszcze coś takiego jak ROLLERBLADE Crossfire TFS lub ROLLERBLADE Spark Pro W.
Może jakieś z nich to dobra opcja ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki wybrać ? :(

Post autor: zico » pn maja 04, 2009 1:27

Te, co wymieniłem wcześniej będą najlepszym wyborem. 0,5 metra trochę dużo jak na Sparki PRO.

Skoro masz rolki agresywne to masz też taki pociąg do tricków oraz wiesz jak dobrze trzyma taka rolka.
Spark PRO i Crossfire będą dla Ciebie miękkimi kapciami - wierz mi, co mówię.

Polecam Fusion lub Twister. No chyba, że odpuścisz skoki i będzie pełen chill out z jazdą fitness. Wtedy ok, Spark PRO lub Crossfire mogą być.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”