Fila Carver 55

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Martuś
Posty: 17
Rejestracja: ndz października 05, 2008 4:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Fila Carver 55

Post autor: Martuś » czw maja 07, 2009 12:29

Witam, to znowu ja :D
Chciałabym się dowiedzieć jak ma się sprawa z tymi filami jak w temacie :) jak się one mają od strony technicznej i w ogóle ;P
to oto taki tylko poglądowy link -> <nie podajemy linków>/item625403840_fila_ca ... 99_zl.html
Przymierzałam, jeździłam po sklepie i jak dla mnie to są one mega wygodne :D i rewelacyjnie skręcaja :D normalnie pierwszy raz na sobie takie skrętne rolki miałam :D podobno ta podwójna płoza taki efekt daje ;D chociaż nie rozumiem kompletnie jaki jest tego mechanizm, bo tam się nic dodatkowo w niej nie skręca ;D i nic się w niej nie rusza! chociaż Zico mi mówił, że się rusza, tzn że mają za dużo części ruchomych i że te rolki nie są rolkami xDxDxD
Tak więc wiecie może jakie ta płoza ma działanie, że się inaczej jeździ? :)
I mają świetne kółka! ;D i w ogóle wszystko mi się w nich podoba ;D
Ale że to Wy jesteście ekspertami, to Was proszę o ostudzenie mojego zapału do nich i sprowadzenie mnie na ziemię, jeśli te rolki to jest kompletna klapa ;P tylko BŁAGAM!! nie piszcie mi, że te rolki (przepraszam, 'rolki' ;p) są złe, bo dobre to są Rollerblady.............. jeżeli coś jest w tych carverach nie halo, to powiedzcie co to dokładnie takiego jest, a nie że np 'mają złe łożyska, bo rollerblade mają lepsze', bo takie tłumaczenie wywołuje u mnie białą (czy jaką tam się mówi;p) gorączkę!.. :wink:
i czym się charakteryzuje ta kompozytowa płoza w porównaniu do aluminiowej (wiem tyle, że jest bardziej miękka ;P)?

z góry wieeelkie dzięki za odp,
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila Carver 55

Post autor: zico » czw maja 07, 2009 6:35

Tj. odpisywałem Tobie już na e-mail, im więcej wodotrysków w rolkach, tym może się coś szybko zepsuć.
Tutaj masz ruchome "przeguby" - moim zdaniem szybko się zaczną zużywać.
Jak chcesz rolki bardziej skrętne, to wybierz z krótszą szyną i po sprawie.

Różnica pomiędzy szynami kompozytowymi, a aluminiowymi to nie miękkość, tylko sztywność.

W tych Filach zastosowali kompozyt, w sumie jakby było alu to nic by nie zmieniło, bo tam nie ma nic sztywnego, skoro te dwa "wózki" się ruszają.

Wg mnie jest to bezsensowny patent. Lepiej ćwiczyć umiejętności na tradycyjnej szynie, a nie później się dziwić, że rolki same skręcają choć chce się jechać prosto.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Martuś
Posty: 17
Rejestracja: ndz października 05, 2008 4:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Fila Carver 55

Post autor: Martuś » czw maja 07, 2009 12:07

No jak same skręcają jeśli się chce jechać prosto? :shock: Jak chcę jechać prosto, to jadę prosto, jak chcę skręcić, to skręcam, ale robi się to wtedy po prostu łatwiej... To tak samo jak ze wspomaganiem kierownicy w aucie. O wiele ułatwia życie i jeździ się przyjemniej i to też jest niby bezsensownym patentem? Mhh...

A jakie 'wózki' się w tych rolkach niby ruszają? :shock: bo wg mnie tam się właśnie NIC nie rusza! Próbowałam nimi kręcić na wszystkie strony i ani drgnęły! na pewno NIC nie ruszało się bardziej niż w Rollerbladach...;P ;P więc jeszcze raz pytam - co tam dojrzałeś takiego co by się ruszało?


a co do szyny, to jak coś jest mniej sztywne to jest chyba bardziej miękkie, nie? ;P ;]

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila Carver 55

Post autor: zico » czw maja 07, 2009 12:55

Martuś pisze:A jakie 'wózki' się w tych rolkach niby ruszają? :shock: bo wg mnie tam się właśnie NIC nie rusza! Próbowałam nimi kręcić na wszystkie strony i ani drgnęły! na pewno NIC nie ruszało się bardziej niż w Rollerbladach...;P ;P więc jeszcze raz pytam - co tam dojrzałeś takiego co by się ruszało?
Były podobne konstrukcje, solidniejsze i niestety po pewnym czasie zaczynały się ruszać. A były one skręcane na śruby, nawet dokręcenie nie pomogło.
Wiem co piszę, bo miałem z tym już do czynienia. Pewna część użytkowników również. To, że się nie rusza teraz, to nie znaczy, że nie będzie się ruszać na wieki.
Tj. pisałem jest to wodotrysk, który szybko się poluzuje i będzie samo skręcać, bo nie będziesz mieć nad tym kontroli.
Martuś pisze: a co do szyny, to jak coś jest mniej sztywne to jest chyba bardziej miękkie, nie? ;P ;]
Do końca tak nie jest. Aluminium masz np. wiele rodzajów - jedne zegniesz w palcach, a drugich nie wygniesz nawet używając dużej siły. Nie powinno się używać "miękkości" bo jest to prostu nie poprawne jeśli chodzi o szyny w rolkach.

Miękkość - twardość
Giętkość - sztywność

Podstawowe definicje.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Martuś
Posty: 17
Rejestracja: ndz października 05, 2008 4:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Fila Carver 55

Post autor: Martuś » czw maja 07, 2009 1:14

A szybkość poluzowania się tego 'wodotrysku' jak go nazywasz zależy od czego? Od intensywności z jaką się jeździ?, od szybkości?, od użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem?
Wiem, że nie będą żyć wiecznie, tego się po nich nie spodziewam, jak zresztą po żadnych, nawet najlepszych rolkach. Ale jeśli mógłbyś powiedzieć tak o, to ile byś im lat wywróżył? ;P jazdy godzina, dwie - kilka razy w tygodniu po parkach/Malcie + maraton?


Za tę GIĘTKOŚĆ przepraszam, mój błąd. Zapomniałam, że istnieje takie słowo :wink:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila Carver 55

Post autor: zico » czw maja 07, 2009 2:18

Martuś pisze:A szybkość poluzowania się tego 'wodotrysku' jak go nazywasz zależy od czego? Od intensywności z jaką się jeździ?, od szybkości?, od użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem?
Wiem, że nie będą żyć wiecznie, tego się po nich nie spodziewam, jak zresztą po żadnych, nawet najlepszych rolkach. Ale jeśli mógłbyś powiedzieć tak o, to ile byś im lat wywróżył? ;P jazdy godzina, dwie - kilka razy w tygodniu po parkach/Malcie + maraton?
1 rok i materiał pomiędzy szyną, a tym "wózkiem" wyrobi się i nie będzie trzymać, jak trzyma na nowości.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Martuś
Posty: 17
Rejestracja: ndz października 05, 2008 4:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Fila Carver 55

Post autor: Martuś » czw maja 07, 2009 2:58

Mówiąc o materiale masz na myśli to białe coś pomiędzy tym czarnym? ;P

Jeśli wytrzymają rok (chociaż jeżeli po tym czasie doprowadzę je do takiego stanu o jakim mówisz to będę siebie podziwiać ;D) to nie tak źle, bo gwarancja jest dwuletnia ;P a skoro tak jak mówiłeś - Fila nie ma serwisu, to jakoś inaczej będą mi musieli w sklepie te straty zrekompensować ;D ;]

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila Carver 55

Post autor: zico » czw maja 07, 2009 3:36

Martuś pisze:Mówiąc o materiale masz na myśli to białe coś pomiędzy tym czarnym? ;P

Jeśli wytrzymają rok (chociaż jeżeli po tym czasie doprowadzę je do takiego stanu o jakim mówisz to będę siebie podziwiać ;D) to nie tak źle, bo gwarancja jest dwuletnia ;P a skoro tak jak mówiłeś - Fila nie ma serwisu, to jakoś inaczej będą mi musieli w sklepie te straty zrekompensować ;D ;]
Dokładnie ten biały element!
Jak jest gwarancja to już Twój wybór :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Martuś
Posty: 17
Rejestracja: ndz października 05, 2008 4:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Fila Carver 55

Post autor: Martuś » czw maja 07, 2009 4:29

zico pisze: :)
Boże, nie wierzę!, Zico się uśmiechnął!!! :shock: :D :D :D

a co do tego białego elementu to mam jeszcze jedno pytanie, on się będzie -tak jak twierdzisz- wyrabiał stopniowo, czy np jest możliwość, że będzie z nim wszystko w porządku, aż tu któregoś dnia będę sobie jechała, a mu coś nagle strzeli i mi się kółka wykręcą w drugą stronę i będzie masakra? ;P;P

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila Carver 55

Post autor: zico » czw maja 07, 2009 6:29

Martuś pisze:Wszystko w porządku, aż tu któregoś dnia będę sobie jechała, a mu coś nagle strzeli i mi się kółka wykręcą w drugą stronę i będzie masakra? ;P;P
Może tak być, nie będę ukrywać. Chętnie bym dołożył uśmieszek, ale akurat przy tym zdaniu nie wypada, bo to już wchodzi w czarny humor.
Każde elementy łączone mogą być poluzowane, a tutaj może to naprawdę nastąpić.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fila Carver 55

Post autor: Mirek_83 » czw maja 07, 2009 10:54

no niby to co zico pisze jest prawdą, ale tak samo ludzie reagują na tfs w RB (cienka linka i mechanizm, który czasem się blokuje - wiem, że jest wymienny ale obawy pozostają), więc skoro sklep daje gwarancję na dwa lata (tylko czy na wszystko, czy na wady ukryte?), to tym bardziej można się skusić, bo przecież po pierwszym maratonie, koleżanka będzie myślała o zmianie na setup 4x90 lub więcej... ;)

Martuś
Posty: 17
Rejestracja: ndz października 05, 2008 4:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Fila Carver 55

Post autor: Martuś » pt maja 08, 2009 2:16

Koleżanka już jest po pierwszym (pół)maratonie ;) i jak się te kółka zetrą, to właśnie mam zamiar włożyć sobie do tych rolek-nierolek 90mm, się zmieszczą :D
a cena w intersporcie to 399zł (nie o stówę drożej jak tych z all ;D)

A co do tej gwarancji to pytałam Panią w sklepie na co ona jest to mi powiedziała, że 'na wszystko' ;P mam się przy ewentualnym zakupie zapytać wprost, czy na ukryte wady też ;D? czy to gdzieś na papierku dostanę? :P
zico pisze: Może tak być, nie będę ukrywać. Chętnie bym dołożył uśmieszek, ale akurat przy tym zdaniu nie wypada, bo to już wchodzi w czarny humor.
Każde elementy łączone mogą być poluzowane, a tutaj może to naprawdę nastąpić.
Ale jeżeli przed każdą jazdą patrzyłabym czy luzów w rolce/szynie/kółkach nie ma, to raczej taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, hmm? ;)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila Carver 55

Post autor: Toudi » pt maja 08, 2009 9:40

Zdaje mi się, że się za mocno wystraszyłaś.

Piszę zdaje mi się, bo nie widziałem tych rolek i nie wiem jak to jest zbudowane.

Opieram się jednak na założeniu, że Fila to odpowiedzialny producent.

Piszemy tutaj, że warto kupować rolki porządnych marek nie dlatego, że to lepiej wygląda.
Porządne marki to takie, które się w produkcji rolek specjalizują, tzn. produkują dużo, mają doświadczenie, specjalistyczne maszyny, prowadzą testy, mają inżynierów, którzy projektują tylko albo głównie rolki. Tacy producenci mają tę przewagę nad producentami misz-maszu.

No i fila jest jednym z takich producentów.

Ja wierzę, że taki producent nie może sobie pozwolić na taką wpadkę, że oto ktoś, z powodu wady rolki wpada pod samochód i urywa mu głowę a potem portale wrotkarskie piszą, że to z powodu wady rolek.

Ten patent to oczywiście jakieś tam udziwnienie ale również oznaką postępu. Gdyby nie eksperymenty, wciąż jeździlibyśmy na wrotkach 2x2.

Myślę więc, że to się raczej rozklekocze z czasem i pewnie przyjdzie taki dzień, kiedy już będzie się słabo z tym jeździć. Ta płoza jest wymienna, więc jeśli z reklamacji nic nie wyjdzie albo stanie się to po okresie rękojmi, wymienisz sobie pozę na taką samą albo inną a może nawet da się ten element wymienić na nowy. Poza tym, tam pewnie jest śruba, która łączy ten wózek z resztą płozy i pewnie można to dokręcić, jeśli zacznie się luzować.

Gdyby to były moje rolki, raczej nie bałbym się, że wszystko jest cacy aż nagle pewnego dnia przy jakimś manewrze rolka zupełnie odmówi jazdy tam gdzie chcesz. Myślę, że to raczej będzie stopniowy proces.

To wszystko o są takie moje dywagacje poparte jakąś tam techniczną (w dodatku niewielką) wiedzą o polimerach i analizą fotek tych rolek i bardziej chciałem Cię uspokoić niż bronić tego rozwiązania.
Pozdrawiam
Piotr

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fila Carver 55

Post autor: Mirek_83 » pt maja 08, 2009 10:11

Martuś pisze:Koleżanka już jest po pierwszym (pół)maratonie ;) i jak się te kółka zetrą, to właśnie mam zamiar włożyć sobie do tych rolek-nierolek 90mm, się zmieszczą :D
a cena w intersporcie to 399zł (nie o stówę drożej jak tych z all ;D)
jeśli starty w maratonach (pół-maratonach) to dla ciebie zabawa, to wg mnie setup 4x90 (czy 2+2x90 ;) ) powinien się sprawdzić, jeśli jedziesz po wynik, to lepszym rozwiązaniem by było kupić rolkę dedykowaną bardziej zaawanoswanemu fitnessowi (rolli typu RB speedmachine, K2 Radical itp), duża średnica kółek, dłuższa od standardowej płoza, rolki trochę lżejsze od standardowych fitnessów. Podsumowując, jeśli rolki mają być do zabawy + imprezy rolkowe, to myślę, że będą ok, jeśli imprezy rolkowe + zabwa, to raczej ta druga grupa rolek (o których wspomniałem)
Martuś pisze:A co do tej gwarancji to pytałam Panią w sklepie na co ona jest to mi powiedziała, że 'na wszystko' ;P mam się przy ewentualnym zakupie zapytać wprost, czy na ukryte wady też ;D? czy to gdzieś na papierku dostanę? :P
skoro pani mówi, że gwarancja jest na wszystko, to chyba nie ma sensu pytać, w Intersport paragon jest podstawą do reklamacji w okresie 2lat, przy czym rolki fila wysyłane są i rozpatrywane u dystrybutora (phu henix, o ile się nie mylę).

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila Carver 55

Post autor: zico » pt maja 08, 2009 11:03

Kiedyś były produkowane rolki z aluminiową szyną i aluminiowymi wózkami skręcanymi śrubami - Rollerblade Crossfire i Activa 4D system.
Pomimo rozwiązania sztywnego (alu i alu połączone śrubami) następowały luzy. A tutaj nawet nie mamy do czynienia z aluminium...

Ze swej strony nie polecam tego typu rozwiązań. Dodam, że miałem rolki z systemami 4D i nie polecałem zabawy z rozsuwaniem "wózków", a była w nich taka możliwość, w celu poprawienia zwrotności/"szybkości".
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”