Rollerblade Race Machine Plus 2009

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

julia
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 05, 2011 4:23
Jeżdżę od: 31 maja 2003

Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: julia » czw maja 05, 2011 4:37

witam. zastanawiam się nad kupnem Rollerblade Race Machine Plus 2009. mieszkam niestety daleko od poznania, więc w grę wchodzi tylko zamówienie przez internet. mam nogę długości 255mm. jaki rozmiar powinnam wybrać?
poczytałam trochę na forum o zmianie rolek zwykłych na rolki z krótszym butem i nurtuje mnie pytanie: jak długo trwa, że tak to ujmę, 'okres adaptacyjny'?
i jeszcze a propos wielkości kółek. ważę 60kg, mam 169cm wzrostu. czy kółka 100mm będą dobre? zależy mi na szybkiej jeździe.
pomóżcie. ^^

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: Pedro » pt maja 06, 2011 7:32

zdecyduj się - w końcu chcesz jeździć szybko, czy slalom (pytałaś w innym poście). Nie bardzo da się to pogodzić, a już na pewno nie na jednych - a tym bardziej przedmiotowych - rolkach ! Znam tylko jedną osobę, która (świetnie) jeździ slalom i jeszcze szybką jazdę trenuje - na innych rolkach oczywiście :wink:

julia
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 05, 2011 4:23
Jeżdżę od: 31 maja 2003

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: julia » pt maja 06, 2011 5:07

nie, nie, do slalomu rolki mam. ^^
te do szybkiej jazdy interesują mnie ze względu na chęć poczucia wiatru we włosach, spróbowania czegoś nowego. :)
aż tak zielona nie jestem, wiem, że nie da się pogodzić slalomu z szybką jazdą. :p

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: waluś » pt maja 06, 2011 5:22

Ja Ci polecam przeczytanie wątku viewtopic.php?f=5&t=4994
W Race Machine może zamiast wiatru we włosach spotkać Cię ból i wielkie rozczarowanie. Pozdrawiam

crazypete1986
Czterokółkowiec
Posty: 72
Rejestracja: wt września 23, 2008 11:16
Moje rolki: Powerslidehardcore 2010m,Venom
Jeżdżę od: 01 sty 2006

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: crazypete1986 » ndz maja 08, 2011 8:55

Da się pogodzić jazdę szybką ze slalomem :) Sam jestem tego przykładem ;):) Dobre wyniki w Slalomie i dobre wyniki w jeździe szybkiej :):) Np ze slalomu przechodzi łatwość pokonywania zakrętów i łuków a z szybkiej lepsza stabilizacja stopy w rolce freestylowej ;):) Pozdrawiam:):0
Crazypete:D

crazypete1986
Czterokółkowiec
Posty: 72
Rejestracja: wt września 23, 2008 11:16
Moje rolki: Powerslidehardcore 2010m,Venom
Jeżdżę od: 01 sty 2006

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: crazypete1986 » ndz maja 08, 2011 8:57

Jeżeli chodzi o rolki , najważniejsza jest pozycja prawidłowa na rolkach :) Większość ludzi w Polsce jeździ na stojąco :)
Liczą sie kąty 45 miedzy barkami a kolanami a kolanami a butem :) Pozdrol:)
Crazypete:D

julia
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 05, 2011 4:23
Jeżdżę od: 31 maja 2003

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: julia » ndz maja 08, 2011 12:00

dzięki crazypete1986. :)
a tak wracając do mojego pytania, czy rolki, które wybrałam, będą dla mnie dobre?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: Herb » ndz maja 08, 2011 12:14

Tego nie może arbitralnie stwierdzić nikt. Najlepiej gdybyś te rolki przymierzyła, zakup w ciemno jest niewskazany. Byłem świadkiem, jak pewien chłopak przyszedł do sklepu ostro napalony na niski but, założył rolki i okazało się że no niestety - mięśnie nie dają rady i chybocze się stojąc.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: waluś » ndz maja 08, 2011 12:51

Musisz wiedzieć, że niski but jest bardzo sztywny i tutaj nie ma takiego czegoś jak "but się rozejdzie". Kupisz, nie będzie pasował to nie masz odwrotu. Albo sprzedać albo jeździć z bólami i skoczyć za parę lat na operacji chirurgicznej i zapłacić o wiele więcej niż bilet do poznania. Piszę to bo ja też przyszedłem do sklepu właśnie po Racemachine myśląc sobie że na początek to będzie ok. Już po samym założeniu miałem dość. Dopłaciłem wcale nie dużo i mam but który leży jak bambosz. Oczywiście dużo ludzi jeździ na Racemachinach i nie narzeka ale nie tędy droga.

Awatar użytkownika
roxan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 155
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 9:08
Moje rolki: Powerslide Vision
Jeżdżę od: 17 maja 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: roxan » ndz maja 08, 2011 1:46

julia pisze:witam. zastanawiam się nad kupnem Rollerblade Race Machine Plus 2009. mieszkam niestety daleko od poznania, więc w grę wchodzi tylko zamówienie przez internet.
Jeździłem w Race Miachine trzy sezony, w tym pierwsze kilometry, to był Maraton Solidarności 42km w rywalizacji z innymi z adrenaliną, która nie pozwalała się oszczędzać. Kupiłem je w sobotę, a w niedzielę był start. Nie miałem więc możliwości pojeżdżenia w nich wcześniej, a że poprzednie rolki mi się kompletnie rozleciały, więc sytuacja była bez wyjścia i wbrew zdrowemu rozsądkowi wystartowałem w dziewiczych butach. Faktem, że się nie oszczędzałem było to, że zrobiłem wtedy na nich również tzw. życiówkę. Czytając i słuchając różnych opinii wcześniej na temat tego buta spodziewałem się na mecie sporych odgnieceń, otarć i okaleczeń. Ku mojemu zaskoczeniu nic takiego się nie zadziało. Na jednej kostce miałem delikatne otarcia, już nie pamiętam na której. Dlatego potem nawet ich nie termoformowałem i same ułożyły się do mnie, a nie ja do nich.. Z racji długiego ich użytkowania, przejechałem w nich ponad 6000 km w tym wiele maratonów, chcąc nie chcąc wymieniałem na temat nich opinie z innymi użytkownikami. Osobiście więc znam trochę osób, którym również te rolki przypasowały. Niemniej jednak znam również jeszcze więcej osób, którym ta rolka kompletnie nie pasowała. Także zakup jakichkolwiek rolek do jazdy szybkiej przez internet, a tym bardziej właśnie tego modelu, bez przymierzania, jest bardzo dużym ryzykiem. To, że akurat mi się udało i że ja trafiłem z nogą...choć ja osobiście mierzyłem je przed zakupem, to nie znaczy, że uda się i Tobie. Więc odradzam zakup bez przymierzania.
Pozdrawiam
roxan

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: Pedro » ndz maja 08, 2011 3:31

Pedro pisze:Znam tylko jedną osobę, która (świetnie) jeździ slalom i jeszcze szybką jazdę trenuje - na innych rolkach oczywiście :wink:
crazypete1986 pisze:Da się pogodzić jazdę szybką ze slalomem :) Sam jestem tego przykładem ;):) Dobre wyniki w Slalomie i dobre wyniki w jeździe szybkiej :):)
już się tak Piotrek nie chwal, przecież o Tobie pisałem :)

Awatar użytkownika
Blumei
Posty: 9
Rejestracja: pt listopada 20, 2009 11:47
Moje rolki: rollerblade racemachine
Jeżdżę od: 27 lis 2009
Lokalizacja: Łódź

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: Blumei » ndz maja 08, 2011 10:23

Hej,
ja jestem w gronie osób zadowolonych z Race Machine - bez formowania leżały od pierwszej chwili jak należy:) Też kupione przez internet, ale z możliwością odesłania jeśli będzie coś nie tak. Zapytaj w sklepie, w którym chcesz kupić rolki, czy będziesz mogła odesłać jeśli nie będą Ci pasowały.
Ja jeździłam w nich poprzedni sezon i myślę, ze spokojnie pojeżdżę w tym sezonie...i pewnie w następnym. Jeśli zmienię rolki to tylko dlatego, że będzie mi się chciało "nowego", ale na pewno nie dlatego, ze źle mi się w nich jeździ:)
Pozdrówka

Ślązak1954
Posty: 8
Rejestracja: pn kwietnia 18, 2011 7:45
Moje rolki: RACEMACHINE
Jeżdżę od: 11 paź 2009

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: Ślązak1954 » pn maja 09, 2011 11:20

Hej!!!! Jestem kolejną osobą zadowoloną z Racemachine.... po zakupie 3 razy były w piekarniku(sorry Zico) zgodnie z instrukcją i ostatnio zaliczyłem w nich kolejny maraton w Gorlicach :roll: :roll: :roll: bez żadnych otarć... i myślę że zaliczę jeszcze wiele 8) 8) 8) Pozdro... dzięki Krzychu :D :D :D

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: zico » wt maja 10, 2011 6:53

Z kolei widziałem dziewczynę na Małej Dylewskiej, która szła pieszo z zakrwawionymi piętami. Niestety jest tak, że tylko zadowolone osoby bez problemu napiszą dobre słowa, a Ci co się sparzyli na tym modelu być może nie mają odwagi. Mi ten model nie pasował na stopy, a rzadko jaki nie pasuje.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Rollerblade Race Machine Plus 2009

Post autor: WFH » wt maja 10, 2011 10:16

Nie ma butów idealnych dla wszystkich. Zawsze będzie tak, że jednym podpasują, innym nie, dlatego też jak już wielokrotnie wspominano kupowanie butów "w ciemno" jest niewskazane. Co gorsza nawet ich przymierzenie nie gwarantuje późniejszej satysfakcji z jazdy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”