Modernizacja Fusion MX?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

morphes
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:42
Jeżdżę od: 01 cze 1996
Lokalizacja: Gliwice/Warszawa

Modernizacja Fusion MX?

Post autor: morphes » sob maja 14, 2011 5:20

Witam,

Przeszukalem forum i niestety nie udalo mi sie nic znalezc w podobnym temacie, takze pozwolilem sobie na zalozenie nowego watku.
Mowiac krotko: posiadam rolki Rollerblade Fusion MX, kolka 78mm/78a, abec5. Sa to rolki starego typu - solidna plastikowa skorupa, przez co troche waza;)
Identyczne jak te tutaj:
http://xarchiwum.pl/rolki-rollerblade-f ... 18871.html
Jesli chodzi o jazde to preferuje jazde szybka(o ile tak mozna nazwac jazde na tym sprzecie:)), dluga, gladka, asfaltowa droga to marzenie...
Niestety jazda na tych rolkach od pewnego czasu sprawia mniej frajdy i zastanawiam sie czy by ich nie zmodernizowac.
I tutaj prosba o rade do Was - bardziej doswiadczonych forumowiczow.

Czy jest sens kupowania nowych lozysk (abec7?abec9?) i nowych, twardszych kolek?
Chetnie bym kupil wieksze, ale obawiam sie, ze powyzej 80mm nic nie wejdzie do obecnej szyny. A moze tez nowa szyna?
Czy taka inwestycja (pewnie ok. 200-300zl (bez szyny)) pozwoli mi odczuc zdecydowana poprawe?

Czy jedyna szansa na poprawe to po prostu nowe rolki?
To co przykuwa moja uwage to Rollerblade speedmachine.. odstrasza cena:)

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie, pozdrawiam!

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Modernizacja Fusion MX?

Post autor: Herb » sob maja 14, 2011 6:12

No, stara szkoła ;)

Jesteś pewien, że szyna w nich jest wymienna? To nie jest takie hop siup, w przypadku starych rolek - np. wiele modeli miało śruby mocujące do buta wkręcane w szynę, obecnie jest na odwrót tzn. płytki z gwintami są w bucie.

Łożyska pewnie zajechane, więc wymiana by pasowała, ale:

Dobre koła - ok. 180-250zł
Dobre łożyska - 70-100zł
Szyna (pod warunkiem że podejdzie) - ok. 300-400zł

Nie ma co się bawić moim zdaniem - jeżeli chcesz przesiąść się na większe koła, bardziej opłaca się zainwestować w nowe rolki. Jak chcesz twardą skorupę (po latach jazdy na takich rolkach, możesz źle się czuć w miękkich), to polecam Fusion 84, gdybyś brał u Zico możesz się dogadać na wymianę szyny na 273mm (wejdą koła 90mm), ewentualnie RB10, jeżeli koniecznie chcesz od razu koła 90mm. Jak może być softboot, dobre będą Crossfire 90 XR.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

morphes
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:42
Jeżdżę od: 01 cze 1996
Lokalizacja: Gliwice/Warszawa

Re: Modernizacja Fusion MX?

Post autor: morphes » ndz maja 15, 2011 11:38

Dzięki wielkie za wskazówki.
Rzeczywiscie nie zwrocilem w ogole uwagi na fakt, ze sposob montowania szyny sie troche zmienil.
W moim modelu sruba jest w bucie a gwinty w szynie, takze niestety sie taka podmiana nie uda z tego co piszesz.

Pozostaje mi chyba powoli oswajac sie z pomyslem zakupu czegos nowego - ale to juz temat na inny watek.

Pozdrawiam!

misterjack123
Posty: 3
Rejestracja: czw stycznia 05, 2012 6:11
Moje rolki: Fusion MX
Jeżdżę od: 02 sty 1995

Re: Modernizacja Fusion MX?

Post autor: misterjack123 » czw stycznia 05, 2012 6:21

Witam
Znalazłęm Twój wątek o Rolleblade Fusion MX i nie wiem czy jest jeszcze aktualny bo z maja 2011 ale chętnie podzielę się z Tobą moimi odczuciami co do tych rolek. Jeździłem na wielu i szybko, ale zawsze marzyłem o Fusion MX i jak je kiedyś znalazłem to się nie zawiodłem. Trakcja rewelacyjna ale z czasem zaczęło brakować więc zmodernizowałem je ok 4 lat temu zmieniłem szynę na aluminium (Labeda Extreme Edge 11,25"), łożyska Abec 7 Terminator i kółka 80 mm i 78A (czyli mniej więcej to co Ty chcesz zrobić) i powiem Ci że nie zamieniłbym ich na żadne inne dostępne na rynku - konstrukcja ich skorupy w połączeniu z tunningiem który zrobiłem to czad...Polecam Ci także tunning ale może być problem ze znalezieniem starego typu szyn (poszukaj na ebayu Labedy) i powiem Ci że ja trochę się musiałem nasztukować zanim dopasowałem nową szynę ale było warto...
Pozdrawiam
JK

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Modernizacja Fusion MX?

Post autor: zico » czw stycznia 05, 2012 6:32

Też miałem okazję jeździć na tych rolkach, wyprzedziły one mocno cały rynek, szczególnie trzymaniem jak i dopasowaniem skorupy do nogi. Były też jednymi z szybszych rolek na rynku i to nawet porównując modele o kilka lat do przodu (e pro, e 4.4 i inne), oczywiście nie biorąc pod uwagę modeli typowo do jazdy szybkiej.
O ile pamiętam mocowanie to ssm 165mm, jeśli masz możliwość zmierzenia odległości otworów w szynie i czy pięta jest podniesiona względem przodu o około 1cm - będę wdzięczny, a i też rozwieje wszelkie wątpliwości co do możliwości wstawienia nowych szyn. Z tego, co wiem Labeda Extreme Edge ma rozstaw 165mm, jeśli tak to wiele szyn będzie pasować do tego modelu.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

misterjack123
Posty: 3
Rejestracja: czw stycznia 05, 2012 6:11
Moje rolki: Fusion MX
Jeżdżę od: 02 sty 1995

Re: Modernizacja Fusion MX?

Post autor: misterjack123 » czw stycznia 05, 2012 6:40

Tak jest podniesiona o ok 1 cm i dodatkowo znalazłem fajną szynę do jazdy szybkiej (http://www.ebay.pl/itm/LABEDA-Schiene-S ... 026wt_1223) jak tak szybko chce kolega jeździć
A zico dzięki za słowa otuchy dla Tych dziadków rolek, naprawdę tak było jak mówisz w tych czasach a co dobre to się nie zmienia...
Pozdrawiam
JK

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Modernizacja Fusion MX?

Post autor: zico » czw stycznia 05, 2012 6:44

Praktycznie na upartego są dostępne szyny:

5x 80mm
5x 84mm
4x 90mm
4x 100mm
3x110 1x100mm (tak, są takie na mocowanie 165mm).

Jednak do tych rolek maks ze względów konstrukcyjnych będą pasować 4x 90mm. I takich jest bardzo dużo na rynku np.: Powerslide, Schankel, dMb.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

misterjack123
Posty: 3
Rejestracja: czw stycznia 05, 2012 6:11
Moje rolki: Fusion MX
Jeżdżę od: 02 sty 1995

Re: Modernizacja Fusion MX?

Post autor: misterjack123 » czw stycznia 05, 2012 6:50

zico chyba masz rację trochę się zagalopowałem z 5x80 i chyba rzeczywiście 4x90 są optymalne ja mam 4x80 i też jest ok a rozstaw zmierzyłem i jest 165mm
JK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”