Płozy Do Fila NRK Black

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

adhdpl
Posty: 10
Rejestracja: sob lipca 23, 2011 2:08
Moje rolki: Fila NRK Black, Razor Genesys
Jeżdżę od: 01 gru 2009

Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: adhdpl » śr sierpnia 10, 2011 7:46

Witam!

Używam rolek marki FILA NRK Black... Po około 3 miesiącach użytkowania "zużył" się gwint w prawej płozie i nie można mocno i prawidłowo dokręcić śruby aby mocowały tylne koło... Pozostaje mi więc wymiana frame'ów... W związku z tym, mam pytanie odnośnie konkretnego modelu... Dodam, że planuję zmienić wielkość kół z 80mm na 76mm... Oryginalna szyna ma 243mm długości, jednak zastanawiam się nad modelem nie dłuższym niż 231mm... Oczywiścnie jeśli będzie kompatybilny... Pytanie do zaawansowanych użytkowników: jaki konkretny model polecacie? Nadmienię, że sporo jeżdżę i skaczę po mieście [urban skating]... Dziękuję, pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: zico » śr sierpnia 10, 2011 7:48

Na pewno chcesz krótszą szynę? Będzie mniej stabilniej...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

adhdpl
Posty: 10
Rejestracja: sob lipca 23, 2011 2:08
Moje rolki: Fila NRK Black, Razor Genesys
Jeżdżę od: 01 gru 2009

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: adhdpl » śr sierpnia 10, 2011 8:14

Ok, więc zasugeruję się opinią specjalisty... Niech zostanie 243mm... Szukam czegoś extremalnie wytrzymałego... Jaki model i markę polecasz? :) Cena raczej bez znaczenia... :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: zico » śr sierpnia 10, 2011 8:31

Jak na razie sprawdzoną dla mnie szynami są od Twisterów. Dały radę na loty ponad 2,5 metra, sądzę, że to wystarczy :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

adhdpl
Posty: 10
Rejestracja: sob lipca 23, 2011 2:08
Moje rolki: Fila NRK Black, Razor Genesys
Jeżdżę od: 01 gru 2009

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: adhdpl » śr sierpnia 10, 2011 8:56

Aż tak wysoko to nie skaczę :) No ale ciągle ćwiczę... Zico mówisz o płozach "243mm Hot Rod Alu"? A co sądzisz o modelu "Seba - Deluxe 976 Frame 243" lub "Seba - High 936 Frame 243"... Pasowały by do FILA NRK Black? :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: zico » śr sierpnia 10, 2011 9:10

Szyn Seba nie używałem, bo... po co? Mam szyny, którym ufam na 100% i w zupełności wystarczają mi do moich skoków, po co inne? :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

adhdpl
Posty: 10
Rejestracja: sob lipca 23, 2011 2:08
Moje rolki: Fila NRK Black, Razor Genesys
Jeżdżę od: 01 gru 2009

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: adhdpl » śr sierpnia 10, 2011 9:13

Ok, więc zamówię te od Twisterów... Posłucham się zawodowca :) Dzięki za poradę :)

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: Pedro » czw sierpnia 11, 2011 8:51

adhdpl pisze: Używam rolek marki FILA NRK Black... Po około 3 miesiącach użytkowania "zużył" się gwint w prawej płozie ... Pozostaje mi więc wymiana frame'ów...
Po 3 miesiącach ??? Jakżeś to uczynił ? PIerwszy raz coś takiego słyszę, a sam rozwiercałem już nawet zapieczone śruby w szynach i gwinty od lat nietknięte.
A czy gwarancja tego przypadkiem nie obejmuje ? No i czy nie można tego obejść, nagwintować od nowa, czy cuś ... wymiana szyn w rolach już po 3 miechach chyba by mnie dobiła - szyny Deluxe Seby to ponad 6 pak, przy czym szyny od Twisterów masz za połowę tej ceny ... (mam oba modele, ale żadnej wymiany sobie nawet nie wyobrażam)

adhdpl
Posty: 10
Rejestracja: sob lipca 23, 2011 2:08
Moje rolki: Fila NRK Black, Razor Genesys
Jeżdżę od: 01 gru 2009

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: adhdpl » czw sierpnia 11, 2011 3:25

Ponad 3. miesiące temu zakupiłem nowe rolki FILA NRK black... Jeżdżę na nich baaaardzo intensywnie, starające się sporo skakać, plus w większości wypadków nawierzchnia jest w tragicznym stanie... Gwarancja jest, ale rachunek się gdzieś zapodział... :( Tak jak pisałem, gwint uległ starciu w płozie i nie trzyma mocno śruby... Myślałem właśnie nad tym aby zanieść płozę do jakiegoś mechanika, może dało by radę "zagwinotwać" ponownie... Ostateczność to kupno nowych... :( Dzięki za info, jęsli już będę musiał kupić nowe płozy, to na pewno te od Twisterów... :)

H00R
Posty: 3
Rejestracja: pt sierpnia 28, 2009 10:51

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: H00R » czw sierpnia 11, 2011 4:36

Jeśli nie da się ponownie nagwintować szyny, może spróbuj śruby takiej jak http://cokupic.pl/i/c_big12366829.jpg, technologicznie krok w tył, ale ok. 100 razy taniej ;)

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: Herb » czw sierpnia 11, 2011 8:16

Widziałem już jedną dziewczynę która ma w Seba High śrubę z narzędziowego zamiast osi, bo się jej zerwał gwint w szynie. Nie trzeba od razu wydawać kasy, trzy stówki piechotą nie chodzą :)

Masz jeszcze gdzieś śrubę na której montowany był hamulec? Jeżeli tak, to sprawdzi się dobrze, założysz z obu stron podkładki, wkręcisz ile się da, a potem dociśniesz dokręcając z drugiej strony te mniejszą śrubę która wchodzi w oś.

Żeby użyć zwykłej, dwuczęściowej osi musiałbyś rozwiercić gwint by uzyskać taki otwór jak z drugiej strony.

Jeżeli jednak chcesz kupić szynę, to pamiętaj, że SSM to standard rozstawu punktów mocujących, a nie położenia ich w bucie. Może się okazać, że pozycja szyny będzie daleka od optymalnej. Warto zrobić przymiarkę.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

adhdpl
Posty: 10
Rejestracja: sob lipca 23, 2011 2:08
Moje rolki: Fila NRK Black, Razor Genesys
Jeżdżę od: 01 gru 2009

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: adhdpl » pt sierpnia 12, 2011 12:20

H00R pisze:Jeśli nie da się ponownie nagwintować szyny, może spróbuj śruby takiej jak http://cokupic.pl/i/c_big12366829.jpg, technologicznie krok w tył, ale ok. 100 razy taniej ;)
Właśnie sobie uświadomiłem, że mam takie śruby w starym modelu rolek... Pasuje idealnie! :)

Herb: dzięki za radę!! Jednak nie wymagana jest wymiana szyny... Kilka minut temu przyszła moje przesyłka: nowe kółka i nowe śruby [Seba Axle 8mm]... Sprawdziłem i pasuje idealnie... Chyba był problem ze starą śrubą!

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź!! :)

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: Herb » pt sierpnia 12, 2011 1:15

Haha! Czyli nie sprawdziłeś, czy inne osi będą wykazywać w tej pozycji tę samą przypadłość? Zaoszczędziłbyś sobie nerwów ;)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

adhdpl
Posty: 10
Rejestracja: sob lipca 23, 2011 2:08
Moje rolki: Fila NRK Black, Razor Genesys
Jeżdżę od: 01 gru 2009

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: adhdpl » pt sierpnia 12, 2011 4:29

Herb pisze:Haha! Czyli nie sprawdziłeś, czy inne osi będą wykazywać w tej pozycji tę samą przypadłość? Zaoszczędziłbyś sobie nerwów ;)
Sprawdziłem 2. sruby... obie chyba miały lekko startą główkę z gwintem i nie dało się ich w żaden sposób dokręcić... Dzisiaj odebrałem paczkę z nowymi śrubami... sprawdziłem pierwszą i trzyma się [chyba] bardzo dobrze... Po weekendzie jak wrócę znad Soliny przetestuję sprzęt... :)

A tak swoją drogą, z innej beczki... Orientuje się ktoś jak przy dość dużej prędkości można zrobić obrót o 180 stopni aby jechać tyłem? :P

Janko
Posty: 1
Rejestracja: ndz października 23, 2011 7:50
Moje rolki: Fila NRK BX
Jeżdżę od: 13 lip 2005

Re: Płozy Do Fila NRK Black

Post autor: Janko » śr listopada 23, 2011 9:19

Herb pisze: (...)
Jeżeli jednak chcesz kupić szynę, to pamiętaj, że SSM to standard rozstawu punktów mocujących, a nie położenia ich w bucie. Może się okazać, że pozycja szyny będzie daleka od optymalnej. Warto zrobić przymiarkę.
Odgrzewam temat, bo bezpośrednio mnie interesuje. Mam Fila NRK BX i z tego co udało mi się sprawdzić, jest to ten sam but co w NRK Black. Mam pytanie o szyny, które pasują do tego buta bez czynienia dodatkowych przeróbek (np. odwiertów). Czy ma ktoś może praktyczne doświadczenia ?
Zico, czy masz możliwość praktycznego sprawdzenia setup-u NRK Black/BX + Twister-owy Hot Rod 243 (a może po prostu na takim zestawie jeździłeś :) )?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”