Telefony a sprzęt do treningu

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Auguro
Posty: 24
Rejestracja: pn marca 19, 2012 11:14
Moje rolki: FILA Wave Alu Man 84mm
Jeżdżę od: 19 mar 2012

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: Auguro » pn marca 19, 2012 3:46

Mam pytanie do osób korzystających z Endomondo. Próbowałem dzisiaj ustawić roller skating ale niestety jest tylko skating. Nie martwiłoby mnie to specjalne gdyby nie to że skating w wersji http://www.endomondo.pl tłumaczone jest w treningach na łyżwiarstwo, a ja niestety mam strasznie dużo danych zapisanych jako skating i nie chciałbym żeby mi sumował moją jazdę na łyżwach z jazdą na rolkach - szczególnie o rekordy mi tu chodzi. Jak rozwiązaliście problem. Zastanawiam się po prostu czy nie ustawić chwilowo roller skiing żeby rozróżnić rolki od jazdy na łyżwach i czekać na aktualizację choć niestety patrząc na wypowiedź supportu endomondo w tym wątku nie ma co liczyć na rozróżnienie skating od ice skating. https://getsatisfaction.com/endomondo/t ... _endomondo

Mam wersję iPhonową (PRO)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: Doody » wt marca 20, 2012 9:41

Ja ustawiłam na: Roller Skiing
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

krentz
Posty: 26
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:30
Moje rolki: Powerslide Infinity
Jeżdżę od: 02 sie 2007

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: krentz » pt marca 23, 2012 1:29

FFWD pisze:
Doody pisze:
FFWD pisze: Też używam czasami ENDOMONDO, ale denerwują mnie rozbieżności w pokazywanej na wykresie prędkości (u mnie chyba zaniża - nie sądzę, żebym całą parą na sprincie z górki - co prawda łagodnej, pod koniec sezonu osiągał jedynie 32km/h). Czy też masz ten problem?
Również ENDOMONDO - ale mnie chyba zawyża: w jednym z treningów prędkość max. 533 km/h "dobry jestem" :mrgreen:
A jakie tętno miałeś przy tej prędkości? :D

Mówiąc poważnie: też miałem prędkości max. 70km/h. Natomiast te zaniżone nie dotyczyły prędkości max. z treningu tylko prędkości chwilowej, którą odczytywałem z wykresu, bo wiedziałem po GPS, w którym momencie ćwiczyłem sprint. Kompletnie nie wiem skąd te przekłamania się biorą.

Pozdrawiam
Rafał Wielgat
Jura Skating Częstochowa
Troszkę robię w GPSach i już śpieszę z wyjaśnieniem na jakiej zasadzie działa GPS. Otóż antena GPS w telefonach to tani kompaktowy odbiornik typu SIRS III bądź starszy. Charakteryzuje się dosyć szybkim działaniem, niestety jego dokłądność można scharakteryzować jako średnidokłądną, około 10 - 50 m. Do niedawna zanim Bill Klinton uwolnił drugie pasmo częstotliwości te dokłądności wynosiły około 100m. Aby móc zadziałąć Taki odbiornik potrzebuje stale odbierać pełny zakres informacji (pakiet kalibracyjny i pakiet obserwacyjny) z minimum 4 satelitów. Ponieważ ściąganie pakietu kalibracyjnego (zawierajacego dane o położeniu poszczgólnych satelitów kierunku ich ruchu i prędkości oraz korektach na bierząco serwowanych ze stacji telemetrycznych) trwa bardzo długo, wykorzystuje się technologię ANT czyli przesyłanie tych pakietów przez sieć komórkową odbywa się to poprzez GPRS.
Generalnie błędy związane z pokazywaniem bzdurnych prękości chwilowych są związane z przypadkowymi zakłuceniami odbiory gdy np. jedna z częstotliwości jest odebrana a druga nie, gdyż ustalenie pozycji nastęuje poprzez okrełsenie odległosci do poszczegolnych satelitów poprzez analizę różnic fazowych w falach o dwóch długościach. Taki zakłucony pomiar wypada kilkaset metrów do kilku kilometrów od naszej faktycznej pozycji i dla tego program obliczajac długośc od poprzedniej obserwacji wylicza nam prędkosc rzędu 300km, przy czym pragnę zaznaczyć ze nei ejst to związane z konkretnym oprogramowaniem a raczej z modelem dobiornika GPS. Niektóre z nich mają mozłiwość filtrowania danych, np wybierajac tylko najkrutsze wektory do satelitów (dłuższe powstałem w yniku odbicia fal od powierzchni budynków, drzew, innych zakłuceń) co znacznie polepsza ich działanie.
Mam nadzieję że udało mi się troszkę przybliżyć te ciekawe zagadnienia,chetnych do rozwinięcia tej tematyki zapraszam na priv, chetnie podzielę się wiedzą. Osobiście korzystam z Endomondo na Platformie Android, z różnymi skutkami... (osiecznica - załapał po 20 km, Kraków zaliczyłem trasę wyścigu+cały powrót do domu, treningi czasami niezałapane w ogóle...)
Pozdrawiam Krentz

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: wasyl » pt marca 23, 2012 7:51

Ja mam androida i nie narzekam. może to kwestia tel.

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: wasyl » pn kwietnia 02, 2012 9:03

Krzysztof pisze:W telefonie z androidem można zainstalować aplikację RunKeeper. Słuchając muzyki co określony interwał (czas/dystans) głosowo podawane są parametry biegu/jazdy. Można wykorzystać czujnik tętna (oczywiście bluetooth).
Używasz tego na co dzień ?.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: Krzysztof » pn kwietnia 02, 2012 12:06

Na co dzień czyli przy każdym wyjściu na rower czy też rolki (robi równolegle za odtwarzacz MP3). Drugim urządzeniem do kontroli pulsu (oraz trasy) jest GARMIN 405. Jeszcze nie dokonałem porównania wskazań pomiędzy tel a garminem, choć wskazania wydają się być zbliżone.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bastek1989
Posty: 19
Rejestracja: sob lipca 02, 2011 11:09
Moje rolki: Schankel Gigue EX
Jeżdżę od: 24 kwie 2011
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: bastek1989 » sob kwietnia 07, 2012 1:04

witam, rowniez uzywam endomondo ale potrzebuje etui do dosc wielkiego telefonu samsung note ktory ma rozmiary 144x83x10 mm tak by nie przeszkadzal w jezdzie nie chce go w plecaku nosci;D wiec widzial ktos z was takie etui na szyje czy jakies szelki cos w tym styku by nie krepowalo ruchow w jedzie szybkiej;)

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: pz34 » sob kwietnia 07, 2012 6:26

może wystarczy doczepić do niego kółka. holując go miałbyś dodatkowe obciążenie = trening mocy :D
Pozdrawiam
Łukasz

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: wasyl » wt kwietnia 10, 2012 8:15

Może niech każdy się wypowie na temat soft, który używa wady zalety.
Gdyż tego już jest trochą a szkoda czasami wydawać pieniądze na coś co się nie nadaje do jazdy na rolkach.
Ja mogę opisać sports-trackera może ktoś inny opisze swoje doświadczenia z innym softem.
www.sports-tracker.com
Będzie przynajmniej jakaś baza do porównania.

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: wasyl » śr kwietnia 11, 2012 9:46

Hej czy w RunKeeper innej aplikacji lub na komórki można zaplanować sobie trening ?.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: Krzysztof » czw kwietnia 12, 2012 9:55

wasyl pisze:Hej czy w RunKeeper innej aplikacji lub na komórki można zaplanować sobie trening ?.
Można.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: mrv » czw kwietnia 12, 2012 10:32

Krzysztof pisze:
wasyl pisze:Hej czy w RunKeeper innej aplikacji lub na komórki można zaplanować sobie trening ?.
Można.
W sumie też ważne że dzieki takiej aplikacji wiadomo jak do domu wrócić!

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: Krzysztof » czw kwietnia 12, 2012 4:49

mrv pisze:W sumie też ważne że dzieki takiej aplikacji wiadomo jak do domu wrócić!
Jak trening nie spełni założeń to program zaprowadzi wszędzie, tylko nie do domu :lol:
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: mrv » czw kwietnia 12, 2012 5:30

Krzysztof pisze:
mrv pisze:W sumie też ważne że dzieki takiej aplikacji wiadomo jak do domu wrócić!
Jak trening nie spełni założeń to program zaprowadzi wszędzie, tylko nie do domu :lol:
Ale w takim smarkfonie możesz też zainstalować program do zamawiania taksówek, można też sprawdzić najbliższy bar i spokojnie przenocować w razie "deszczu".

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: Janusz » wt kwietnia 17, 2012 9:38

Cześć,
Ja jeździłem z Endomodo, najpierw z wersją darmową, potem pro. No nawet. Ale z racji zawodowego grzebania w statystyce i metodach ilościowych brakowało danych do jarania się po treningu. Więc przeskoczyłem na Sports Track Live, potem na wersję pro, odpłatną. Do tego drogą kupna zza Oceanu dorzuciłem odbiornik/nadajnik BT tętna, Zephyr HxM. W sumie wyszło coś pod pięset naszych. Ładuje się przez złączkę po USB i starczy na jakieś 12h zapisu. Teraz aparat: z Xperia X10 było w kratkę i z dokładnością sygnału GPS i z samym zapisem. Po przesiadce na Xperia arc jest cacy, szybszy procek, więcej pamięci, stabilniej działający system i daje radę. Czytam też, żkolarze chwalą Samsungi od Galaxy jedynki wzwyż. Oczywiście na bieżąco koryguje sygnał z niebios połączeniem z nadajnikami naziemnymi przez internet/via GSM. Załączam próbkę z niedawnej Polskaterowej jazdy po trasie technicznej wzdłóż S8: http://www.sportstracklive.com/track/de ... ing/541926 oraz wielkanoc rowerowo: http://www.sportstracklive.com/track/de ... ing/560282. Nie zawsze jest tak różowo jednak, zdarzają się babole: http://www.sportstracklive.com/track/de ... ing/570154, tu np. Nie wiem zupełnie z jakiego powodu zapis zawiesił się na pół godziny, a tak ładnie cisnąłem.... Trzymałem aparat na plecach w kieszeni z kartą do Reno, może od tego jakaś zmyłka, hmm? Zdarzają się restarty, ale coraz lepiej to działa w kolejnych wersjach Androida. Po przesiadce z WM po wielu latach użytkowania wreszcie te urządzenia zaczynają być przydatne.
Jeszcze jedno: pomimo deklaracji Polara i HxM pasek piersiowy z Polara RS300x nie łączy się z Androidem (po BT). Sprawę wałkowałem przed zakupem Zephyra na forum Polara i XDA Developers, ale rozwiązania nikt tam nie znalazł. Nie wiem czy teraz Polar ruszył sprawę, bo było to jakieś pół roku temu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”