Nieudany zakup?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

fredoski
Posty: 6
Rejestracja: pt grudnia 16, 2011 1:04
Moje rolki: powerslide
Jeżdżę od: 02 sty 2007

Nieudany zakup?

Post autor: fredoski » pt kwietnia 13, 2012 12:28

W nowych kolkach Matter juice 110 kilka lozysk wypada, kilka jest bardzo luznych.
Sa jakies patenty na poprawe? (wymiana kolek, reklamacja odpada)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nieudany zakup?

Post autor: Toudi » pt kwietnia 13, 2012 2:25

Nigdy nie miałem takich kół ale to są markowe koła, więc to trochę dziwne.
Na pewno dobrze zrozumiałem? Wkładasz łożysko w koło a ono tak luźno siedzi, że wypada?

Wszystkie łożyska 608 są takie same, więc wymiana łożysk nic nie da ale możesz sprawdzić czy adapterki od łozysk mini dobrze pasują.
Jeśli tak, to musiałbyś kupić takie łożyska, tuleje i oczywiście adapterki.
Jak nie masz adapterków, to podejdź do kogoś w Krakowie za tydzień i zapytaj.
Może Zico będzie ze swoim sklepem- on na pewno ma wszystko, co trzeba.
Pozdrawiam
Piotr

FFWD
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: pt lipca 03, 2009 5:42
Jeżdżę od: 28 cze 2007
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nieudany zakup?

Post autor: FFWD » pt kwietnia 13, 2012 3:11

Toudi pisze:Na pewno dobrze zrozumiałem? Wkładasz łożysko w koło a ono tak luźno siedzi, że wypada?
Toudi, te koła właśnie tak mają. Kiedy pierwszy raz kupiłem to byłem zdziwiony, że łożysko "nie trzyma się". Łożyska wchodzą w te kółka bardzo luźno i nawet słychać to później po dokręceniu, podczas jazdy. I rzeczywiście wypadają jak przechylisz kółko.

Chociaż trochę niepokojące jest to, że fredoski pisze, że niektóre sa "bardzo luźne". Jeśli są luźne na tyle, że wchodzą luźno (nawet wypadają) ale nie "latają" po otworze to bym się nie przejmował. Ja tak na Juice'ach jeżdżę i nic się nie dzieje, zresztą koledzy z klubu podobnie. Chociaż uwielbiam, kiedy zakładam np. ciasno pasowane MPC czy kisielki i zamiast klekotania słyszę szum jazdy...

Ale może rzeczywiście niech się wypowie Zico czy inny specjalista od sprzętu, bo nigdy nie miałem pewności, czy nie ma na to jakiegoś patentu.

Pozdrawiam
Rafał Wielgat
Jura Skating Częstochowa

fredoski
Posty: 6
Rejestracja: pt grudnia 16, 2011 1:04
Moje rolki: powerslide
Jeżdżę od: 02 sty 2007

Re: Nieudany zakup?

Post autor: fredoski » pt kwietnia 13, 2012 5:10

Wlasnie o to chodzi.
To sa moje 3 rolki i 5 zestaw kolek, dotychczas lozyska wciskalem i kilkakrotnie podwazalem kluczem, zeby wyjac lozysko.
Wyglada na to, ze sie przyzwyczailem do ciasno wchodzacych lozysk.
Tym razem pukne w dlon i wiekszosc lozysk wysuwa sie (nie ktore wypadaja) na na tyle ze wyjmuje je palcami.
Pocieszyles mnie, juz mi razniej, ze ktos tez tak ma (a nawet "gorzej") :D
Dzieki
ps. do zobaczenia w Osiecznicy

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Nieudany zakup?

Post autor: julek1967 » pt kwietnia 13, 2012 7:03

Koledzy : jeśli chodzi o te luzy to może partia kółek została zrobiona ciut z za dużym otworem !jest to możliwe jeśli sztanca do wyrobu hubów ma już ileś tam setek tysięcy,a jeszcze producent jej nie wymienił ! w łożyskach sprawa jest podobna a chodzi tu o niby takie małe odchyłki ! i tu jeśli zdarzy się ,że hub będzie z odchyłką na minus czyli dziurka za duża ,a łożysko też z odchyłką na minus czyli za małe, to dodając te odchyłki otrzymamy stukające i wylatujące łożyska.Patent na to -albo zmienic łożyska.poszukac "większych " /ja ostatnio kupiłem stormy i chciałem założyc do nich zwykłe abeki zz rs i aż na rękach wyszły mi pęcherze-takie duże i to przy użyciu oliwy !.zmieniłem je na inne i wchodziły idealnie/ także sprawa jest prosta.Trudności pojawiają sie jesli chodzi o jedyne łożyska startowe ,które mamy.Tu możemy sobie poradzic przy pomocy zwykłego papieru toaletowego najlepiej tego ze stokrotką .jest on cieniutki można rozwarstwic ,włożyc łożysko w papier i wcisnąc w hub.na 100 % pomoże i choc sposób prostacki to bardzo przydatny.nadmiar papieru odcinamy nożykiem-nic nie widac i jest cacy. Ja bym tak właśnie zrobił.pozdro

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nieudany zakup?

Post autor: zico » pt kwietnia 13, 2012 7:06

Duża część kółek Matter tak po prostu ma. Gdzieś był film jak użytkownik mocno narzekał i niezbyt dobrze wypowiadał się o tej marce. Oczywiście wszystko pokazywał, łożyska same wypadały, czasami po lekkim uderzeniu w kółko.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Nieudany zakup?

Post autor: julek1967 » pt kwietnia 13, 2012 7:35

Firma Mater na pewno dobrała otwór huba pod konkretny wymiar łożyska ! trzeba tylko to łożysko znalezc...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nieudany zakup?

Post autor: zico » pt kwietnia 13, 2012 7:43

julek1967 pisze:Firma Mater na pewno dobrała otwór huba pod konkretny wymiar łożyska ! trzeba tylko to łożysko znalezc...
No bez jaj, bo jeszcze ktoś weźmie na poważnie. :lol:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Nieudany zakup?

Post autor: Marek » sob kwietnia 14, 2012 7:56

julek1967 pisze:Koledzy : jeśli chodzi o te luzy to może partia kółek została zrobiona ciut z za dużym otworem !jest to możliwe jeśli sztanca do wyrobu hubów ma już ileś tam setek tysięcy,a jeszcze producent jej nie wymienił ! w łożyskach sprawa jest podobna a chodzi tu o niby takie małe odchyłki ! i tu jeśli zdarzy się ,że hub będzie z odchyłką na minus czyli dziurka za duża ,a łożysko też z odchyłką na minus czyli za małe, to dodając te odchyłki otrzymamy stukające i wylatujące łożyska.Patent na to -albo zmienic łożyska.poszukac "większych " /ja ostatnio kupiłem stormy i chciałem założyc do nich zwykłe abeki zz rs i aż na rękach wyszły mi pęcherze-takie duże i to przy użyciu oliwy !.zmieniłem je na inne i wchodziły idealnie/ także sprawa jest prosta.Trudności pojawiają sie jesli chodzi o jedyne łożyska startowe ,które mamy.Tu możemy sobie poradzic przy pomocy zwykłego papieru toaletowego najlepiej tego ze stokrotką .jest on cieniutki można rozwarstwic ,włożyc łożysko w papier i wcisnąc w hub.na 100 % pomoże i choc sposób prostacki to bardzo przydatny.nadmiar papieru odcinamy nożykiem-nic nie widac i jest cacy. Ja bym tak właśnie zrobił.pozdro
możne być rumiankowy

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Nieudany zakup?

Post autor: julek1967 » sob kwietnia 14, 2012 6:55

będzie pasował !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”