Phuzion 9

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Enozo
Posty: 2
Rejestracja: śr lipca 11, 2012 11:41
Moje rolki: Powerslide Metro 2010
Jeżdżę od: 01 cze 2010

Phuzion 9

Post autor: Enozo » śr lipca 11, 2012 12:02

Sprawdziłem za pomocą forumowej wyszukiwarki czy znajdę informację na temat rolek Power Slide Phuzion 9 ale nic ciekawego nie znalazłem...ale może od początku:
od dwóch lat śmigam na rolkach, ostatnio dość intensywnie - staram się codziennie przejechać trasę 10-20 km. Aktualnie jestem posiadaczem rolek PS Metro 2010 i zaczynają robić się - hmmm...za wolne. Kupując rolki nastawiałem się na zabawę freestyle jednak z czasem doszedłem do wniosku, że bardziej kręci mnie jazda na wprost w celu dbania o kondycję i odpowiednią wagę.
Pogrzebałem trochę po internecie i w moje oko wpadły właśnie PS Phuzion 9...czy możecie powiedzieć mi co myślicie o tych rolkach i czy to dobry wybór do codziennych treningów? Dodam jeszcze, że nie chce typowych rolek do jazdy szybkiej.
Z góry dziękuję za pomoc w temacie.
Ostatnio zmieniony czw lipca 12, 2012 9:00 przez Enozo, łącznie zmieniany 1 raz.
www.landkiting.pl - wykorzystaj siłę wiatru :)

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Phuzion 9

Post autor: sannis » śr lipca 11, 2012 1:23

Chyba lepsze będzie pójście w stronę "semirace" R2, R4, C8. Może nie nadają się do ścigania, ale z doświadczenia napiszę, że R4 są najwygodniejszymi rolkami jak miałem na "girach" :mrgreen:
P.S. Świat jest mały - kojarzę kolegę z innego forum 8)

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Phuzion 9

Post autor: Adi01 » śr lipca 11, 2012 1:34

Enozo pisze: Dodam jeszcze, że chce typowych rolek do jazdy szybkiej.
Do tego typowe rolki mają niski but :wink: Wracając do tematu - ktoś tu opisywał swoje wrażenia z jazdy na tym modelu i był zadowolony. Z tego typu rolek masz jeszcze RB Tempest 100, PS R4 i PS C8.
sannis pisze:Chyba lepsze będzie pójście w stronę "semirace" R2, R4, C8. Może nie nadają się do ścigania, ale z doświadczenia napiszę, że R4 są najwygodniejszymi rolkami jak miałem na "girach" :mrgreen:
Przeskok z Metro na R2 (niski but) może być kłopotliwy. Mnie osobiście przy przymiarce R2 jakoś "nie leżało" więc na co dzień "tyram" w R4 a na zawody biorę niski but i wcale nie jest mniej wygodny od średniego czy fitnes, ale tu trzeba dobrze dobierać model buta. Z Metro to raczej na średni but.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Phuzion 9

Post autor: Doody » śr lipca 11, 2012 2:32

Myślę że będziesz się musiał przez kilka dni (albo dłużej) przyzwyczajać do kół 110 po przesiadce z 80mm ale jeśli się nie zniechęcisz w tym okresie, to sprzęt wydaje się być dobry, co tak jak wcześniej powiedział Adi01 potwierdzają opinie użytkowników - jedna jest gdzieś na tym forum. Słyszałem jeszcze 3 inne opinie z pierwszej ręki - wszystkie pozytywne.


Ooo znalazłem: http://wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.p ... ion#p67038
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Phuzion 9

Post autor: sannis » śr lipca 11, 2012 11:13

Adi01 pisze:Przeskok z Metro na R2 (niski but) może być kłopotliwy.
Faktycznie rozpędziłem się z R2...[/quote]
Adi01 pisze: Z Metro to raczej na średni but.
Taką miałem myśl tylko z rozpędu wplotłem R2.

Awatar użytkownika
Enozo
Posty: 2
Rejestracja: śr lipca 11, 2012 11:41
Moje rolki: Powerslide Metro 2010
Jeżdżę od: 01 cze 2010

Re: Phuzion 9

Post autor: Enozo » czw lipca 12, 2012 9:12

Dziękuję za odpowiedzi. Teraz zastanawiam się pomiędzy PS Phuzion 9, PS R4, PS C8. Poczytam, pooglądam i wybiorę właściwą.
sannis pisze:P.S. Świat jest mały - kojarzę kolegę z innego forum 8)
nie pierwszy raz przekonuję się o maleńkości świata naszego :) a jaka godność na forum latającym :?: :)

Koledzy podpowiedzcie jeszcze w którym sklepie online znajdę PS R4 :?:
www.landkiting.pl - wykorzystaj siłę wiatru :)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Phuzion 9

Post autor: Doody » czw lipca 12, 2012 11:15

Jeśli kupujesz cały zestaw raczej skup się na Phusion9 i C8 - lepsze produkcje. Ewentualnie Rollerblade Tempest lub Speedmachine
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”