Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Post autor: Andrzej » pn listopada 05, 2012 9:27

Mirek_83 pisze:
Andrzej pisze:
zico pisze:...Simmons HY311...
- waga z osiami 180 gram!!! Weźmy pod uwagę, że jest to bardzo, ale to naprawdę bardzo sztywna szyna!!!
- wysokość - zdeklasowała rywali. Jest jeszcze niższa niż EOSkates oraz Schankel LiteMax HY311. ...
Z pewnych, znanych tylko Kubie przyczyn, mam czasem możliwość obejrzenia tego sprzetu zanim on trafia do sklepu...
Ty razem miałem przyjemność pojeździć na tej szynie jeszcze tego samego dnia co pojawiła się w sklepie
Jak dla mnie Simmons HY311 jest absolutnie obecnie numerem jeden. A miałem możliwość pojeźdżenia na kilkunastu szynach...
NISKA - bardzo duże znaczenie ma to dla mnie przy słabej technice i prawie dwóch metrach wzrostu. Czuję się na niej dużo stabilniej niż na innych szynach.
SZTYWNA - przy dobrych butach transfer siły idącej z nogi w odepchnięcie jest naprawdę bez strat energii. Do tego szybka i pełna reakcja na każdy ruch nogi.
ZWROTNA - szyna jest o długości 12,8 cala i jak dla mnie jest dużó bardziej zwrotna od mojej poprzedniej 13,2. Wcześniej myślałem że przy większej prędkości (jadąc z góry bo normalnie nie jeźdżę szybko) będzię trochę mniej stabilna przy jeździe na wprost ale okazało się że nie. Jest tak samo stabilna natomiast bardziej zwrotna np. przy wyskoku z grupy, nawrotce. Celowo nie piszę że przy omijaniu przeszkód, bo trochę mnie znacie i wiecie że ja przeszkód nie omijam - ja przeszkody przejeźdżam.
LEPSZE PRZYSPIESZENIE - takie mam odczucia że przyspiesza lepiej niż 13,2. Dla mnie jako słonia który przyzwoitą prędkość uzyskuje dopiero po około 1,5km kązdy metr wcześniej na przyzwoitej prędkości to dużo

No i na koniec najważniejsze: SAMA NIE JEDZIE I TRENINGU NIE ZASTĄPI ale czuję że dla mnie zmiana była korzystna
Andrzej idealny z Ciebie wyznacznik jakości. Jak nie zepsujesz jest dobre! Zero-jedynkowo ;)
Jako prawdziwy Polak mogę jeszcze zgubić :(

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porówna

Post autor: Mirek_83 » pn listopada 05, 2012 6:51

Andrzej pisze:
Mirek_83 pisze:
Andrzej idealny z Ciebie wyznacznik jakości. Jak nie zepsujesz jest dobre! Zero-jedynkowo ;)
Jako prawdziwy Polak mogę jeszcze zgubić :(
a to dlatego ta akcja na fb była...

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porówna

Post autor: Andrzej » wt listopada 06, 2012 9:25

Mirek_83 pisze:
Andrzej pisze:
Mirek_83 pisze:
Andrzej idealny z Ciebie wyznacznik jakości. Jak nie zepsujesz jest dobre! Zero-jedynkowo ;)
Jako prawdziwy Polak mogę jeszcze zgubić :(
a to dlatego ta akcja na fb była...
Na wszelki wypadek jakby ktoś się nie bał... i oferował do sprzedaży kto inny niż zicoracing.com
Ale jeśli bys chciał to oczywiscie w ramach przyjacielskich kontaktów moge w Warszawie uzyczyć na chwile przejażdżki - a warto Ci powiem

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porówna

Post autor: Mirek_83 » wt listopada 06, 2012 10:31

Andrzej pisze: Na wszelki wypadek jakby ktoś się nie bał... i oferował do sprzedaży kto inny niż zicoracing.com
Ale jeśli bys chciał to oczywiscie w ramach przyjacielskich kontaktów moge w Warszawie uzyczyć na chwile przejażdżki - a warto Ci powiem
chętnie!

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porówna

Post autor: Andrzej » śr listopada 07, 2012 7:42

Mirek_83 pisze:
Andrzej pisze: Na wszelki wypadek jakby ktoś się nie bał... i oferował do sprzedaży kto inny niż zicoracing.com
Ale jeśli bys chciał to oczywiscie w ramach przyjacielskich kontaktów moge w Warszawie uzyczyć na chwile przejażdżki - a warto Ci powiem
chętnie!
A zatem jesteśmy umówieni. Ale odkręcam po przejażdżce Niepodległości. Ok ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”