Pomoc w wyborze rolek - jazda po mieście

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

ingas
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 2:02
Moje rolki: Rollerblade Spiritblade
Jeżdżę od: 01 sty 2001
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc w wyborze rolek - jazda po mieście

Post autor: ingas » ndz maja 12, 2013 2:51

Drodzy forumowicze, potrzebuję pomocy.

Jeżdżę na rolkach od jakiś 12 lat (teraz mam 20). Na początku był to jakiś szmelc z supermarketu, potem przesiadłam się na Rollerbalde Spiritblade (kółka 80 mm), a że noga mi nie rosła, to mam je do dzisiaj - ale są już tak stare, że nawet nie jestem w stanie ich wygooglować. Jeździ mi się na nich dobrze, chyba dosyć szybko, ale pomyślałam, że czas na jakąś zmianę, bo po prostu stać mnie na więcej :)

Myślałam, że wybór będzie prosty, zwłaszcza, że chcę trzymać się Rollerblade'ów. Ponieważ okropny ze mnie gadżeciarz, po 5 minutach chciałam kupować Tempest 100, ale zaczęłam czytać co nieco i doszłam ostatecznie do wniosku, że się poradzę mądrzejszych głów :)

Z moich parametrów - 158 cm wzrostu i 47,5 kg wagi.
Jeżdżę po mieście - głównie po gładkich i asfaltowych ścieżkach i chodnikach, raczej długich i prostych, za to często z koniecznością wymijania, czasem po nie najgorszej kostce brukowej, sporadycznie na dojazdach trafia się spękany beton. Moja standardowa trasa miała długość 11 km, ale w tym roku przesiadłam się na pętlę 22 km z możliwymi modyfikacjami, przy czym nie jest to dla mnie męczące i kondycyjnie czuję, że mogłabym jeździć dłuższe dystanse. Częstotliwość - im więcej tym lepiej, w lecie codziennie, w roku akademickim staram się 2-3 razy w tygodniu. Ufam swoim umiejętnościom, nie boję się prędkości czy górek, panuję nad rolkami.

Chwilowo rozmyślam nad Tempest 90 albo Crossfire 90, ale może jakiś inny wybór byłby dla mnie lepszy? Bardzo was proszę o wypowiedzenie się :)
Ostatnio zmieniony ndz maja 12, 2013 5:52 przez ingas, łącznie zmieniany 1 raz.

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Pomoc w wyborze rolek - jazda po mieście

Post autor: novap » ndz maja 12, 2013 5:02

Jeśli dobrze panujesz nad rolkami, to tempesty będą spoko. Może na początek lepiej na podwoziu 90 mm, ale jak znam życie to po jednym sezonie zachce ci się jeszcze szybszej jazdy i wtedy bez problemu wymienisz sobie podwozie na 100 mm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”