Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: Doody » czw kwietnia 10, 2014 12:35

Różnie to bywa. W polsce też są zawody wrotkarstwa szybkiego które razgrywane są przy otwartym ruchu ulicznym np. półmaratom Jastarnia-Władysławowo ... w zeszłym roku wyprzedzaliśmy samochody stojące w korku przed rondem itp.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: szafa76 » czw kwietnia 10, 2014 1:30

Tak właśnie przypuszczałem,że nie zawsze i nie z każdymi włodarzami danego miasta lub regionu da się wynegocjować współpracę przy organizacji imprezy sportowej i zapewnieniu maksimum bezpieczeństwa zawodnikom(wstrzymanie ruchu na czas przejazdu zawodników,ustawienie barier ochronnych itp.).A z drugiej strony imprezy tego typu to forma promocji dla miejsca w którym są organizowane,więc władza powinna być otwarta na współpracę.

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: _blues_ » czw kwietnia 10, 2014 9:48

Doody pisze:Różnie to bywa. W polsce też są zawody wrotkarstwa szybkiego które razgrywane są przy otwartym ruchu ulicznym np. półmaratom Jastarnia-Władysławowo ... w zeszłym roku wyprzedzaliśmy samochody stojące w korku przed rondem itp.
Tia...
Mało tego - w tym roku jechałem tuż przed wozem strażacki ("mrygacz" był włączony), który nas eskortował, a mimo to zostałem otrąbiony i prawie zepchnięty z drogi. A ruch był bardzo mały, nie tworzyliśmy specjalnych przeszkód.

Z drugiej strony - dla tak małej imprezy jak ta, organizowanej zresztą przez miejscowego księdza, a nie przez władze, zamykanie ruchu nie ma sensu. Szczególnie na trasie Jastarnia-Władysławowo - to jedyna droga na Hel :)

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: szafa76 » pt listopada 21, 2014 12:16

Koniec sezonu,a dawno nic nie pisałem na temat sprawowania się RB Crossfire 90,tak więc po 7 miesiącach dosyć intensywnego użytkowania przez 90kg.rolkarza rolki dalej jeżdżą nic nie pękło,nic się nie skrzywiło, nic się nie złamało :D Sprzęt na prawdę wytrzymały i bardzo przyjemny w eksploatacji,90mm kółka nie są żadnym problemem w trakcie nauki jazdy przez początkującego rolkarza,a dają dużą frajdę i fajną prędkość jak się już załapie podstawy .Podczas obsługi serwisowej dawały się we znaki śruby mocujące koła,ich trzpień jest wykonany ze zbyt miękkiego aluminium,po mocnym dokręceniu na końcówce trzpienia robi się grzybek który skutecznie uniemożliwiał wyjęcie trzpienia z koła,musiałem go na chama wybijać,a następnie przeszlifować.Rozmawiałem o tym z Zico wie o tym problemie,można u niego zakupić twardszy wariant tych śrub,uczynię to w przyszłym sezonie.Dosyć szybko przecierają się linki systemu szybkiego wiązania :wink: przez 7miesięcy wymieniałem je 4 razy.Na pięcie wewnątrz linera również pojawiły się przetarcia,sprawę załatwiłem wstawiając łaty wycięte z cienkiego filcu :) Podsumowując : rolki świetne do nabijania kilometrów ,bardzo wygodne,da się w nich wykonywać podstawowe sztuczki związane z slalomem,skakać w nich nie próbowałem,natomiast zjazdy z niskich krawężników przerabiałem nie raz i sprzęt wytrzymał :D Aha i jeszcze jedna fajna sprawa mianowicie możliwość wyciągnięcia i wyprania linera,jak chodzi o utrzymanie higieny wewnątrz buta to super rozwiązanie i skutecznie zwalcza smród.

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: szafa76 » pt lutego 13, 2015 9:14

Ewidentnie najsłabszy element RB Crossfaier90 model 2013 to fabryczne śruby(osie koła),dzisiaj próbowałem zrobić kolejną przekładkę kółek i wymiękłem,tak rozklepało końcówkę ,że nawet wybić jej nie dałem rady,fakt nie chciałem tłuc młotkiem na maksa bo boję się o szynę,łożyskom też to raczej nie służy.W sobotę będę musiał poprosić kumpla o pomoc w rozwierceniu końca śruby wewnętrznej koła. Wcześniej też kilka razy robił się na końcu śruby(osi) grzybek,ale jakoś puszczało po odpowiednim użyciu młotka :shock: ,za każdym razem końce śrub szlifowałem ale skutkowało to na krótką metę,przy kolejnych przekładkach loteria jedne śruby po szlifie wychodzą bez problemu inne nie i zabawa zaczyna się od nowa.Finalnie prosta czynność jak przełożenie kół,zamienia się w czasochłonną zabawę,myślałem na początku,że może ma to coś wspólnego z moimi szanownymi 90kilogramami rolkarza :wink: jednak mój styl to typowe nabijanie kilometrów bez żadnego katowania sprzętu i jazdy ekstremalnej.Trochę smuci fakt,że tak szanowana firma jak Rollerblade nie trafiła z twardością śrub w sprzęcie dedykowanym dla cięższych użytkowników.Ale cóż w marcu szykują mi się kolejne zakupy w ZicoRacing myślę,że ten problem rozwiążemy.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: Pinnhead » ndz lutego 15, 2015 3:08

Tak w ogóle to czy ten topic nie powinien się znaleźć w dziale fitness/speed albo jakoś tak?
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: szafa76 » ndz lutego 15, 2015 7:47

Nie wiem nie wnikałem w szczegóły :D RB Crossfire są rodzajem sprzętu wrotkarskiego,to info o nich to wsadziłem do sprzętu :lol: Ale jak ktoś m a życzenie to zawsze może to przenieść w porozumieniu z modem.

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: szafa76 » pt kwietnia 10, 2015 8:59

Nowy układ jezdny dla Crossfaierów dzisiaj dotarł,jeszcze nie miałem okazji przetestować :D Zakupy w ZicoRacing pełny profesjonalizm i życzliwość rabatowa dla kandydata na stałego klienta :wink: :D Nawet Poczta Polska wyrobiła się w czasie,z deklarowanych 48 godzin urwali około 5 godzin i dostawa trwała 43 godziny :D Pozostaje tylko założyć nowy układ jezdny i porównać odczucia z jazdą na dotychczasowym fabrycznym :D

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: Pinnhead » sob kwietnia 11, 2015 8:11

Nie wywróć się ;)
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: szafa76 » wt kwietnia 14, 2015 9:10

Staram się trzymać mniej więcej pion :D kólka AmWingi się kręcą,rolki toczą jest ok. :D Zobaczę o ile wolniej będą się zużywać od fabrycznych kółek rollerblade Jedyne co mnie zaskoczyło to luźno przesuwające się tulejki dystansowe pomiędzy łożyskami (dedykowane do kółek AmWing) w fabrycznych kółkach RB siedzą na sztywno.Myślałem z początku,że może łożyska źle wcisnąłem,ale nie,założyłem koła na szynę wycentrowałem na boki i się kręcą na luzie z 30 sekund więc chyba tak ma być.Aha w świetle dnia wmawiam sobie zawsze,że koła są czerwone a nie różowe :D :D :D może w końcu uwierzę. :wink: :lol:

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: Pinnhead » wt kwietnia 14, 2015 12:16

Nie powinno być luzu pomiędzy tulejką a łożyskami. Powinny pasować na styk. Bo jak masz luz, to po wkręceniu kółek w szynę i dokręceniu śrubą, wewnętrzne bieżnie łożysk zostaną trochę przesunięte do środka względem zewnętrznych. Pod obciążeniem będą występowały opory toczenia a poza tym same łożyska będą się szybciej zużywać.
U mnie część tulejek było za szerokie to pozamieniałem je miejscami tak, żeby pasowały na styk ale tam gdzie nie dało już się pozamieniać i dobrać szerokości to zastosowałem podkładki wycięte z puszki po napoju energetycznym, produkowanym w Żywcu.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: szafa76 » wt kwietnia 14, 2015 8:32

Ok.dzięki za info,jutro zdemontuję kółka i zbadam temat przy pomocy suwmiarki.Fakt że od strony czysto mechanicznej ten luz trochę mnie zastanowił tym bardziej,że tulejki zamawiałem jako dedykowane do kół AmWing :wink: ale nie roztrząsałem tego.Pokombinuję trochę z zamianą tulejek między poszczególnymi kołami,może coś z rollerblejdowskich się dopasuje.Co mnie zastanawia to to że koła mi się dosyć przyzwoicie kręcą,no chyba że ja mam zaniżone oczekiwania i powinny jeszcze lepiej i dłużej :D Się zobaczy.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: Pinnhead » śr kwietnia 15, 2015 9:04

Bez obciążenia różne cuda są możliwe a pod obciążeniem, na nodze, wyczujesz dopiero gdy będzie duża różnica. Może zapytaj się jeszcze sprzedawcy o te tulejki.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

szafa76
Posty: 48
Rejestracja: pn marca 24, 2014 4:39
Moje rolki: RollerbladeCrossfire90
Jeżdżę od: 01 mar 2014
Lokalizacja: Tarnów/Dąbrowa Tarnowska

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: szafa76 » śr kwietnia 15, 2015 10:05

Kupowałem wszystko u Zico dlatego jestem zdziwiony z tym dedykowaniem do AmWing,moim zdaniem tuleje powinny być o jakieś 0,3mm szersze.Ale nie lubię jak w sumie pierdoła powiedzmy mechaniczna robi mi jakiś problem więc puszka z napoju izotonicznego Warka :wink: załatwiła sprawę.W sumie to te całe tulejki dystansowe niby prosta rzecz ale ciężko dokupić w sklepie metalowym,a jak nie masz znajomego z tokarką lub tokarki to też nie dorobisz.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rollerblade Crossfire 90 pierwsze wrażenia

Post autor: Pinnhead » czw kwietnia 16, 2015 12:58

Gdzieś ktoś wspominał kiedyś że można kupić na wymiar w dobrych sklepach rolkarskich
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”