Regulacja szyny

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

TomeS
Posty: 7
Rejestracja: pn lipca 14, 2014 4:10

Regulacja szyny

Post autor: TomeS » wt sierpnia 19, 2014 3:23

Od jakiegoś czasu śmigam na nowych rolkach RB Maxxum100, mam lekki problem z prawym butem, mimo dobrego i mocnego dopięcia noga mi ucieka w końcowej fazie odepchnięcia, wygląda to tak, że pod koniec ruchu odpychającego prawą nogą koła przechodzą na zewnętrzną krawędź, i dość mocno wypychają kostkę na zewnątrz. Cholernie to przeszkadza zwłaszcza po jakimś czasie jak już nogi podmęczone i przestaje to kontrolować, wyczytałem że może to być to wyrównania regulacją szyny, Maxxumy maja możliwość przestawienie na przedniej śrubie w lewo/prawo. Czy taka regulacja pomoże i jeśli tak to w którą stronę regulować aby jechać "środkiem koła"?

Z góry dzięki za pomoc!!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Regulacja szyny

Post autor: zico » wt sierpnia 19, 2014 4:13

Spróbuj przesunąć szynę na zewnątrz (jeśli noga przechyla się na zewnątrz).

PS osobiście mam olbrzymi problem z krzywieniem nogi w każdym modelu opartym na bucie Twistera, czyli również Maxxum i nic nie poskutkowało, żeby sobie pobrykać na tych rolkach :(
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

TomeS
Posty: 7
Rejestracja: pn lipca 14, 2014 4:10

Re: Regulacja szyny

Post autor: TomeS » wt sierpnia 19, 2014 4:29

Też mi się wydawało że w tym kierunku będzie trzeba to przesunąć, zaraz się za to wezmę i jak tylko świat za oknem trochę przeschnie to sprawdzę cóż to dało:D mam nadzieje że to pomoże bo po 20km już od tego krzywienia boli staw skokowy, a o przejechaniu maratonu chyba by trzeba było zapomnieć, mam też nadzieję że to wina mojej słabej techniki ostatnie 10 lat jeździłem na USD z kolami 57mm i to raczej krótkie dystanse po mieście:)

TomeS
Posty: 7
Rejestracja: pn lipca 14, 2014 4:10

Re: Regulacja szyny

Post autor: TomeS » śr lipca 01, 2015 12:14

Odgrzewam kotleta.

Machanie szyna lewo prawo zarówno z przodu jak i z tyłu nic nie pomagało, dalej noga w stawie skokowym latała jak szalona. Do tego doszły gigantyczne problemy z otarciami.
Problem okazało rozwiązał się sam, przywróciłem domyślne ustawienie (środek piety i miedzy paluchem a następnym palcem przód) i śmigałem kilometry, krzywienie musiało być spowodowane zbyt dużym przeskokiem sprzętowym i nieprzystosowaniem do jazdy na 100mm kołach. Po przejechaniu koło 400km nogi juz same trzymały pion.
Co do otarć jeżeli macie tak jak ja problem punktowy polecam opalarkę i miejscowo rozciągnąć, po czym szybko schłodzić, u mnie podziałało tylko delikatnie bo skorupa Twister/Maxxum nie powinna być raczej formowana na ciepło:D.
Połączenie rozciągnięcia na ciepło i jazdy w 2 parach cienkich syntetycznych skarpet dało mi możliwość jazdy do 1,5h w upałach bez ryzyka otarć, na dłuższe wypady polecam rolkę Poloporu 5mx50mm z apteki i zrobienie 3 warsty ochronnej na stopie:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”