Powrót do rolek po latach

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Powrót do rolek po latach

Post autor: Pinnhead » śr kwietnia 13, 2016 8:36

Pewnie nie mają szyny 3x100. Zico takie posiada/ł u siebie na sklepie. Miałem nawet brać do swoich niskich butów ale ostatecznie wybrałem 1x90 i 3x100 bo niższe jednak. Co do kół trzy am-wing jets 84A do twojej wagi będą zbyt miękkie. Dla mnie są ok, ale ja ważę 60kg.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Powrót do rolek po latach

Post autor: zico » wt kwietnia 19, 2016 6:50

Mam szynę Pleasure Tools 3x110.

Sprawa wygląda tak, że ta szyna jest dobrze zrobiona pod względem zwrotności oraz stabilności podczas szybkiej jazdy (typowa miejska). Jest to jedyna taka szyna Powerslide.
Seba 3 kółkowe ma wszystkie o takiej konstrukcji - tylne kółka blisko siebie na maks zwrotność, a przednie jest wysunięte do przodu dla stabilności podczas większej prędkości. I to rozwiązanie na miasto jest najlepsze.

Z kolei do jazdy szybkiej - raczej dłuższe szyny są wybierane, a nie krótkie. Nie potrzeba zwrotności, potrzeba dużej stabilności i dalekiego pchania - więc dłuższe są po prostu lepsze (od 12,6" wzwyż).
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Placek
Posty: 9
Rejestracja: czw września 11, 2014 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Powrót do rolek po latach

Post autor: Placek » czw maja 19, 2016 6:33

Zico, Panowie

Jestem zdecydowany na buta PS Imperial. DO tego szyna Pleasure Tool 246mm.
Jakie polecacie kółka z łozyskami - szybkie, 85A, do marnego asfaltu (ważę 80kg)

Zastanawiam isę nad Infinity 110 na łożyskach Wicked ILQ7 - ma to sens ?

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Powrót do rolek po latach

Post autor: Pinnhead » wt maja 24, 2016 2:44

Nie lubię PS Infinity (tych na moim avatarze). Są twarde (w sensie niska sprężystość - rebound) i zwłaszcza po słabszym asfalcie masz wibrator w stopy. Jak dla mnie o wiele przyjemniejsze są Am-Wing Jets. Ewentualnie jakieś inne.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”