Pomoc w doborze sprzętu

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Wasc
Posty: 3
Rejestracja: pn czerwca 22, 2015 9:31
Moje rolki: Rollerblade Crossfire
Jeżdżę od: 0- 0-2015

Pomoc w doborze sprzętu

Post autor: Wasc » śr czerwca 24, 2015 9:19

Witam,

od jakiegoś czasu zachciałem mieć rolki. Zacząłem przeglądać różne strony, poczytałem o różnicach w łożyskach, twardościach kółek, wielkości itp. aby rozeznać się trochę w temacie. Poprzeglądałem również dostępny sprzęt w założonym budżecie (do 300zł) i nawet było sporo fajnie wyglądających rolek. Jak trafiłem tutaj i przeczytałem kilka postów to już jednak wiedziałem, że o tamtych producentach głośno się nie mówi, więc nie będę i ja wypowiadał tych nazw :)

Do rzeczy: Szukam dwóch par rolek, dla siebie (183cm, 74kg żywej wagi) i dziewczyny (164cm, 58kg). Z rolkami oboje mieliśmy do czynienia w dzieciństwie, czyli dość dawno. Wykorzystywane by były zdecydowanie do rekreacji, do "spacerów" po mieście powiedzmy kilka razy w tygodniu. Pierwsze pytanie, czy jest jakiś godny polecenia sprzęt chociażby do 400zł/para ? Jeśli nie w tych granicach, czy mógłbym liczyć na zaproponowanie jakiegoś przyzwoitego zestawu ?

Osobiście bardzo spodobały mi się rolki Rollerblade Crossfire 84, aczkolwiek w sklepie zico zdaje się nie być mojego rozmiaru (stopa około 28.5cm) no i cena 600zł nie ukrywam, że jest dość spora, tym bardziej na początek.

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze !

Pozdrawiam,
Wojtek

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc w doborze sprzętu

Post autor: waluś » czw czerwca 25, 2015 10:18

Na twarzoksiążce jest grupa wrotkarski targ. Tam możesz znaleźć naprawdę przyzwoite rolki za czasami śmieszną cenę.

Wasc
Posty: 3
Rejestracja: pn czerwca 22, 2015 9:31
Moje rolki: Rollerblade Crossfire
Jeżdżę od: 0- 0-2015

Re: Pomoc w doborze sprzętu

Post autor: Wasc » czw czerwca 25, 2015 3:40

Dzięki za odpowiedź.

A czy mógłbym prosić o podpowiedź za jakimi konkretnie modelami mógłbym się rozglądać ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze sprzętu

Post autor: zico » czw czerwca 25, 2015 3:47

Wasc pisze: Do rzeczy: Szukam dwóch par rolek, dla siebie (183cm, 74kg żywej wagi) i dziewczyny (164cm, 58kg). Z rolkami oboje mieliśmy do czynienia w dzieciństwie, czyli dość dawno. Wykorzystywane by były zdecydowanie do rekreacji, do "spacerów" po mieście powiedzmy kilka razy w tygodniu. Pierwsze pytanie, czy jest jakiś godny polecenia sprzęt chociażby do 400zł/para ? Jeśli nie w tych granicach, czy mógłbym liczyć na zaproponowanie jakiegoś przyzwoitego zestawu ?

Osobiście bardzo spodobały mi się rolki Rollerblade Crossfire 84, aczkolwiek w sklepie zico zdaje się nie być mojego rozmiaru (stopa około 28.5cm) no i cena 600zł nie ukrywam, że jest dość spora, tym bardziej na początek.
To będzie najlepszy wybór.

Wasc pisze: no i cena 600zł nie ukrywam, że jest dość spora, tym bardziej na początek.
To jest kluczowe zdanie. Zawsze tanie na początek jest drogie nawet już po krótkim czasie użytkowania. W tanich rolkach kółka zjeżdżają się nawet w 3 tygodnie użytkowania, a zakup już porządnych to koszt ponad 200pln bez samych łożysk. Łatwo policzyć - czy lepiej zainwestować od razu porządnie, czy tanio i nic z tym dalej nie zrobić. Ot, po prostu realia.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Wasc
Posty: 3
Rejestracja: pn czerwca 22, 2015 9:31
Moje rolki: Rollerblade Crossfire
Jeżdżę od: 0- 0-2015

Re: Pomoc w doborze sprzętu

Post autor: Wasc » czw czerwca 25, 2015 3:55

A jaki rozmiar kółek proponowany by był na początek ? Crossfire widzę, że są w wielkości 90mm, ale nie wiem czy to nie za duże na początek.

I jakie rolki damskie w tym przypadku ?

p.s. a jaka jest kluczowa różnica pomiędzy crossfire a crossfire 360 ?

stabob
Posty: 3
Rejestracja: ndz listopada 18, 2012 5:25
Jeżdżę od: 26 sie 2045

-

Post autor: stabob » wt czerwca 28, 2022 11:34

Witam Koledzy.
w związku z tym że dzisiaj połamałem swojego kija robinson xenon cw.15-45:angry: proszę was koledzy o pomoc w wyborze nowego kija trociowego. przedział cenowy to około 300-350zł czy za takie pieniądze kupię wogóle jakiś dobry kij? myślalem o shimano catana bx300h cw.20-50 oraz shimano BeastMaster BX 300h cw.20-50 tylko że ten kij kosztuje ponad 400zl.
czekam na Wasze propozycje.

Z góry wielkie dzięki:
Pozdrawiam Adam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”