Masa Krytyczna

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Toudi » czw lipca 24, 2008 12:39

Niewątpliwie przyjdą takie czasy, kiedy Polska upodobni się do dzisiejszej Szwajcarii w pewnym stopniu, pewnie również w zakresie infrastruktury pieszo-rowerowo-rolkowej.
Na razie jest jednak tak, że jak wybiegam wyobraźnią w przyszłość, to nasuwa mi sie taka myśl:
W jakimś kraju X za Y lat, na forum poganiaczy psich zaprzęgów będą się żalić, że w takiej na przykład Polsce jest 10-15 metrowy pas dla samochodów, 3-4 metrowy dla rowerzystów i 6-8 metrowy dla rolkarzy oraz 2 metrowy chodnik. I komu przeszkadzałoby w naszym kraju X zrobić to samo + 4-5 metrowy pas dla psich zaprzęgów a pod urzędami i szkołami parkingi z wiatą (czasami pada). żeby pieski odpoczęły, kiedy właściciel załatwia sprawę szczepień czy winiety na autostradę dla swojego zaprzęgu. Na parkingu oczywiście poidełka z czystą wodą i piaskownice do załatwienia potrzeb fizjologicznych przez psy a także dystrybutory do karmy. Dystrybutory zasilane energią słoneczną z kolektorów na dachu wiaty.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: romanwrotkarz » czw lipca 24, 2008 10:14

Co do psich zaprzęgów, też mogą przyjechać na masę krytyczną i walczyć o swoje prawa.
Mam sąsiada który prawie co dzień wywozi swoją sforę do lasu i tam ją przegania ze swoim zaprzęgiem. Może kiedyś zechce się z nią pokazać w centrum Warszawy ? Polska krajem przyjaznym dla psów i .... całej reszty :lol:
A jak to wygląda w Poznaniu?
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Toudi » pt lipca 25, 2008 12:32

My tu mamy poligon.
Integrujemy się z kolarzami, off-roadowcami, paint ballowcami i oczywiście czołgistami. My tu wszyscy razem trenujemy. Czasami przyjeżdża policja albo żandarmeria i pilnuje, żeby każdy jechał swoim torem.
Pozdrawiam
Piotr

Nuptia
Posty: 14
Rejestracja: pt lipca 18, 2008 4:41

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Nuptia » pt lipca 25, 2008 8:53

Ech nie udało mi się :-( przejechałam z krakowskiego przedmiescia pod Fort Wola i zaczął lać deszcz , a Ja niestety ślizgam się jak jest mokro i nie chciałam ryzykować wiec zaprzestałam, ale przez tą godzinę co jechałam było świetnie i nareszcie dobrze się jechało, ale to nic 02 sierpnia będzie Masa Powstańcza wiec mam nadzieje że poprawię swój wynik :-) szkoda że nie mam żadnych fotek bo bym wam pokazała ile ludzisków było dziś na Masie Krytycznej.

Pozdrawiam Masowiczów i wszystkich rolkarzy :alien:
"Każdy człowiek na ziemi ma jakiś skarb, który gdzieś na niego czeka." SZUKAM...

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: michał1990 » wt lipca 29, 2008 7:58

zobaczymy ile w tym roku bedzie osob na masie powstańczej http://masa.1944.pl/#rejestracja w zeszlym roku byl lekki nieurodzaj bo poniżej 10 osob tylko.
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Masa Krytyczna

Post autor: Ariel » pt kwietnia 29, 2011 11:40

Zdjęcia z dzisiejszej Warszawskiej Masy Krytycznej: https://picasaweb.google.com/1086842767 ... directlink
Miłość wzrasta poprzez miłość

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”