Rollerblade 2009 - speed - jazda szybka

Polecany sprzęt do fitness i jazdy szybkiej - rolki, kółka, łożyska / Inline fitness and speed skating - skates, wheels, bearings

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Rollerblade 2009 - speed - jazda szybka

Post autor: zico » śr listopada 19, 2008 10:02

Jak już wiadomo do rodziny Rollerblade dołączył Luigino Verducci - człowiek, który nie jeździ na rolkach, ale robi całkiem niezłe buty, na których jeździ wiele znanych osób m.in Joey Mantia czy Luca Presti. I tak jednym z modeli sygnowanym logo Rollerblade jest Race Machine LE. But bardziej podobny do butów Powerslide niż do poprzednich modeli Rollerblade - mocno zaakcentowane asymetryczne kostki, widoczne X pod butem, czyli usztywnienie butów wzdłużnie, klamry z podwójną regulacją, mocowanie szyny skonstruowane tak (195mm), aby drugie kółko było jak najbardziej schowane pod butem, a co za tym idzie żeby był niżej osadzony środek ciężkości. Buty wykonane z prawdziwej skóry. Dodatkowo są butami semi-custom, czyli mają możliwość formowania w okolicach kostki.

Dodatkowo kolekcja obejmuje również szynę Pilot 4x 110mm o długości 13,3" i niskim profilu. Na tej szynie Joey Mantia wygrał Berlin Marathon 2008.

Rollerblade Race Machine LE:

Obrazek

Drugim modelem jest Race Machine Plus - znany już z roku 2008, ale znacznie przebudowany. But jest typu semi-custom, czyli można spersonalizować kostki, bardziej one są asymetryczne niż w poprzednim modelu. Zmieniono również kółka z MPC na Hyper Magnesium 100mm/84a oraz łożyska z SKF na HTO Pro. Szyna pozostaje bez zmian - Fly 4x 100mm, frezowana, alu 7000.

Rollerblade Race Machine Plus:

Obrazek



Informujemy, że powyższe opisy są autorstwa Jakub Ciesielskiego. Wszelkie próby kopiowania i wykorzystywania opisów bez pisemnej zgody autora są wykroczeniem prawnym. "1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór). (...) 4. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności."
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Rollerblade 2009 - speed - jazda szybka

Post autor: Piotr B » pt listopada 21, 2008 8:52

R. Race Machine LE bardzo przypominają mi moje pierwsze niskie buty produkcji J. Prusa!

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade 2009 - speed - jazda szybka

Post autor: Toudi » ndz listopada 23, 2008 12:24

Widać, że nie mają pomysłu - w jednych dali aluminiową felgę a drugie skopiowali. :D

Te kopiowane bardzo dobrze mi leżą na nodze. Moja żona już o tym wie ale na razie nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade 2009 - speed - jazda szybka

Post autor: zico » ndz listopada 23, 2008 12:29

Toudi pisze:Moja żona już o tym wie ale na razie nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie.
Nadal w szoku :D
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade 2009 - speed - jazda szybka

Post autor: Toudi » ndz listopada 23, 2008 12:53

Sprawdziłem. Nie jest źle. Nie mówi ale oddycha. Na razie jest to płytki, nierówny, urywany oddech przerywany atakami kaszlu.
Zaraz jej przejdzie bo jednak są jakieś oszczędności - nie muszę na przyszły sezon kupować nowych skarpetek i koszulek. Okazało się, że po upraniu będą nadal mogły mi służyć w przyszłym roku.
W ten sposób jeden but kupię sobie już w ciągu najbliższych 5-6 miesięcy a w przyszłym roku, jakoś na jesieni, drugi. Chyba, że u Zica będzie taka promocja, jak w salonach FIATA czy Toyoty, 50:50.

Poważnie mówiąc to trzymają się na nodze dużo lepiej od problade'ów i mają znacznie ale naprawdę znacznie lepiej wyprofilowane kostki.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade 2009 - speed - jazda szybka

Post autor: zico » ndz listopada 23, 2008 1:02

U mnie zawsze jest promo. Jeden kupujesz w pełnej cenie, drugi jest gratis. Pełne 50:50. No i jeszcze sznurówki w komplecie.

;)

A tak wracając do tematu, z roku na rok coraz lepiej widać w tych butach kształty na kostki.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rollerblade 2009 - speed - jazda szybka

Post autor: Janusz » pn listopada 24, 2008 7:57

Toudi pisze: Poważnie mówiąc to trzymają się na nodze dużo lepiej od problade'ów i mają znacznie ale naprawdę znacznie lepiej wyprofilowane kostki.
Znaczy się są wyższe od problade'ow?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade 2009 - speed - jazda szybka

Post autor: Toudi » pn listopada 24, 2008 8:35

Chyba odrobinę tak, chociaż dla mnie bardziej istotne jest, że ładnie trzymają kostkę. Również z góry.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rollerblade 2009 - speed - jazda szybka

Post autor: Janusz » pn listopada 24, 2008 11:12

Pytam nieprzypadkowo, bo na ten przykład Bill Begg w tym artykule twierdzi, że wyższa/sztywniejsza cholewka może (nie u wszystkich) sprzyjać bardziej prawidłowemu odepchnięciu, bo ponoć nawet najlepsi koślawią kostki do środka pod koniec odepchnięcia. Może Zico coś wie nt. podwyższenia cholewki - czy to pomysł Luigino, czy jakaś nowa koncepcja RB? Bont (Vaypor) i CadoMotus (Pro108) robią od zeszłego sezonu dość wysokie cholewki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda fitness i szybka / fitness i speed inline skating”