PUCHAR KASZUB 2013

Gdzie, kiedy, za ile? Wszystko o zbliżających się zawodach w jeździe szybkiej
Inline speed skating competition. When, where, expenses

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
mamac
Posty: 8
Rejestracja: wt czerwca 26, 2012 3:07
Moje rolki: Rollerblade Crossfire 90 2012
Jeżdżę od: 25 cze 2012

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: mamac » wt lipca 09, 2013 11:34

[quote="julek1967"]Refleksje!!!
Choć rolkarstwo rekreacyjne przeżywa rozkwit bo jesteśmy widoczni na ścieżkach i placach to już frekwencja w zawodach nie jest taka pozytywna
Fakt, ale większość wyznaje zasadę po co ja tam pojade jak nic nie wygram. Oczywiście rozumowanie błędne , bo udział w masowej imprezie to jest niesamowite przeżycie. Na rolkach zacząłem jeździc w ubiegłym roku w czerwcu, porwałem się na maraton sierpniowy w Gdańsku i to od razu na cały dystans - i co przejechałem i jestem z tego dumny. Czy przegrałem - nie , wygrałem , pokonałem dystans nieosiągalny w marzeniach, byłem w tym stadzie zapaleńców a to jest warte wszystkiego. Niestey nie zawsze i nie wszedzie mogę uczestniczyć ale akurat do Pruszcza to pojadę , do zobaczenia - tam warto jechać jest nowy asfalt :)

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: julek1967 » czw lipca 11, 2013 5:44

III edycja Kaszebsczego Czelchu -20 lipca w Krokowej zapraszam-trasa najbardziej malownicza ze wszystkich odcinków PK.są zakręty lekkie zjazdy i podjazdy-jedna z najdłuższych pętli o ok.5km asfalt wyśmienity,jakością dorównuje temu w Pruszczu Gd.Malownicze tereny Kaszub Północnych .No i Bałtyk w zasięgu ok 10km do piaszczystych plaż Karwii.Serdeczie zapraszam ! a 26 lipca prolog 5km w Choczewie ,a w sobotkę 27 -42 lub 21 do wyboru i to jeszcze bliżej morza-nawrót usytuowany jest przy wydmach.

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: julek1967 » ndz lipca 14, 2013 9:22

Kaszebsczi Czelch II edycja -13 lipca -Pruszcz Gd.
Wielkie Podziękowania dla uczestników zawodów,gratulacje dla zwycięzców i Szczere Przeprosiny za wpadkę przy pomiarze czasu !!! Jest to wyłącznie Moja Wina jako organizatora imprezy.Nie przewidziałem pewnej sytuacji ,która tu miała miejsce a powinienem.To co jest oczywiste dla jednej osoby niekonieczne jest tak samo oczywiste dla innej.Moja też wina ,że nie znam się na technicznych warunkach i sposobach rejestracji czasu .Wszystkich pokrzywdzonych jeszcze raz serdecznie przepraszam i obiecuję ,że będę sprawował większą kontrolę nad jakością systemów pomiarowych w przyszłych imprezach.Dodam ,że w następnych edycjach PK 2013 nadzór nad pomiarem przejmuje firma DATASPORT,która w zeszłym roku w Choczewie zabezpieczała imprezę pod względem elektronicznym i wyszło to bardzo dobrze.Sam będąc uczestnikiem biegu odniosłem wrażenie ,że przejechaliśmy 7 okrążeń dlatego grupa w której jechałem nie finiszowała .Z drugiej zaś strony ,i mówię tu tylko o naszej grupie,stało się zadość ,że przejechaliśmy linię mety w takiej kolejności.Mam tu na myśli koleżankę Basię Matczak,która minęła linię jako pierwsza.Należało jej się to ,bo ona sama praktycznie prowadziła naszą grupę przez większość dystansu.Za to należą się Jej Słowa Uznania.
reszta moich wywodów jutro ,już po ochłonięciu z tego wszystkiego.
UWAGA!!!!!!
zostaje zmieniona godzina startu biegu 42/21 km w Choczewie ,w sobotę 27 lipca
na godzinę 9,30.............................................................................
zmiana przeprowadzona po prośbach niektórych z Was ,którzy chcą zaliczyć w tym dniu jeszcze zawody w Berlinie !!!
Dziękuję za uwagę,pozdrawiam Julek..

grzesnt
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: ndz lutego 22, 2009 11:28
Jeżdżę od: 15 kwie 2005

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: grzesnt » ndz lipca 14, 2013 1:53

WITAM
Jakieś szczegóły na Choczewo?Regulamin nr.konta itd.

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: _blues_ » ndz lipca 14, 2013 4:29

A gdzie można znaleźć wyniki samych zawodów i stan klasyfikacji pucharu?

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: julek1967 » ndz lipca 14, 2013 8:05

wyniki na tronie STS Timing te z Pucka i te z Pruszcza Gd.Jeśli chodzi o Klasyfikację po II edycjach PK to czekam jeszcze na zweryfikowanie klasyfikacji z zawodów w Pruszczu Gd.Dodam ,że wśród panów prowadzi Bartosz Chojnacki / dwa razy pierwszy/ przed Mirkiem Pawelcem/dwa razy drugi/ natomiast wśród pań prowadzi Sylwia Rogiewicz/w pucku druga,w pruszczu trzecia/.

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: julek1967 » ndz lipca 14, 2013 8:06

Proszę wszystkich o przekazanie wiadomości o zmianie godziny sobotniego biegu 42/21 km na rolkach -w Choczewie -START GODZINA 9,30 !!!!!!

zmiana podyktowana prośbami zawodników ,którzy mają zamiar w tym dniu pojechać jeszcze w zawodach ,w Berlinie.

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: julek1967 » ndz lipca 14, 2013 8:10

Regulamin II Maratonu Rolkarskiego o
Puchar Wójta Gminy Choczewo 2013r.
/Hasło na 2013r :Na rolkach przez Kaszuby !/

26.VII.2013/piątek-godz.14.30 - 5km-prolog
i biegi dla dzieci,
27.VII.2013/sobota - godz. 9.30 -21 / 42km

Kaszebsci Czelch 2013
Zawody wliczane do klasyfikacji Pucharu Kaszub


1.Organizatorzy Półmaratonu:
- Gmina Choczewo-Wójt Pan Wiesław Gębka - odpowiedzialny za organizacje imprezy
Pan Robert Lorbiecki
-Pan Julian Ziółkowski propagator i koordynator zawodów, Tel 515390900,

2.Cel imprezy:
-Promocja rolkarstwa w Polsce,
-Krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
-Promowanie okolic nadmorskich, terenów należących do gminy Choczewo,
-zainteresowanie mieszkańców gminy i gości dyscypliną sportu jakim jest rolkarstwo ,poprzez stworzenie im warunków do osobistego dopingowania zawodników,
-propagowanie aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców i letników,
-wypełnienie programu Dni Gniewina dodatkową atrakcją,

3.Biuro maratonu:
-biuro zawodów -26 lipca 2013r. czynne od godz. 13.00
- biuro zawodów - 27 lipca 2013r. czynne od godz. 7.30
mieścić się będzie: boisku w Kopalinie /jak w zeszłym roku/
4.Zapisy:
-drogą e-mailową przy pomocy Firmy odpowiadającej za pomiar elektroniczny „DATASPORT”. Zapisy przez Internet będą przyjmowane do dnia 19.07.2012 włącznie,
-w dniu zawodów –biuro zawodów
.Opłaty startowe :
-do 14.07.2013 opłata wynosi 80zł,za oba biegi
-w dniu zawodów opłata wynosi 100zł,
-dzieci do lat 15 bezpłatnie-dotyczy biegów dzieci.

6.Opłaty należy wpłacać na adres:
Gmina Choczewo
Ul. Pierwszych Osadników 17
84-210 Choczewo
KBS O/Choczewo
69 8350 0004 2600 0185 2000 0010
W tytule przelewu prosimy wpisać : Opłata startowa – zawody rolkarzy,

7.Opłata startowa nie podlega zwrotowi.

8.Dystanse i terminy:
A/26 lipca 2013-biegi dzieci-do lat 12-dystans 600metrów-start godz. 14.30
-13-15lat-dystans 1000metrów-start godz.14.40
-5km prolog - start godz.15.00
B/ 27 lipca 2013- II Maraton rolkarski o Puchar Wójta Gminy Choczewo, dystans 21km lub 42 km
start główny godz.9,30 /limit czasowy to 3godz30 min/

D/TRASA
Zawody zostaną rozegrane w Kopalinie, Lubiatowie-tak jak rok temu ( ul. Bursztynowa, kierunek była jednostka wojskowa).

Prolog i biegi dzieci:

Start- boisko asfaltowe, wojskowe w Lubiatowie przy dawnej jednostce wojskowej
tam ,gdzie był nawrót ,przy obiektach Fundacji Anny Dymnej. Nawrót Prologu usytuowany będzie na wysokości skraju lasu. Prolog stanowi 1-na pętla.
Bieg główny ,sobota -pętla zostaje wydłużona-start i meta na wysokości skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Bursztynowej w Lubiatowie.

Jedna pętla liczy ok 6,8 km-zawodnicy będą mieli do przejechania odpowiednio 3 pętle dla21km i 6pętli+dla 42km .
Trasa o dobrym asfalcie, przebiega w terenie zabudowań i obszarze leśnym .
Na trasie mamy zjazdy, podjazdy i odcinki płaskie przeplatane zakrętami.

9.Udział w zawodach:
-W zawodach może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i posiada aktualne badania lekarskie bądź podpisze oświadczenie o zdolności i braku przeciwwskazań do biegu, a także zapoznał się z Regulaminem i zaakceptował go. Dzieci do 18 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na start w zawodach.

10.Pomiar elektroniczny:
-Zapewnia „DATASPORT”,

11.Zasady uczestnictwa:
-Wszyscy zawodnicy są zobowiązani do startu w kasku ochronnym,
-wskazane są także ochraniacze na ręce i nogi,
-Każdy zawodnik otrzyma zwrotny chip ,który należy zamocować na nodze max 30cm od podłoża-jest to konieczne do poprawnego rejestrowania przez system Datasport,
-limit czasu-czas zamknięcia trasy 3,30 godz.
- zawodnicy jeżdżą po pętli tam i z powrotem ,dlatego wyprzedzani uczestnicy winni trzymać się prawej strony drogi i umożliwić wyprzedzenie się przez nadjeżdżających z tyłu. Dla ostrzeżenia wyprzedzanych , zawodnik ,który chce wyprzedzić może stosować ostrzegawcze okrzyki typu: ”UWAGA”,” LEWA WOLNA”, ”LEWA IDZIE”, lub inne –eliminujemy w ten sposób możliwość kolizji. Zawodnicy muszą zachować szczególną ostrożność przy wyprzedzaniu i wymijaniu jadących z przeciwka!,
-podczas zawodów uczestnik powinien stosować się do poleceń sędziów, osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, służb porządkowych ,Policji, Straży Gminnej ,Straży Granicznej, Pożarnej i Leśnej,
-za skracanie trasy zawodnik zostanie zdyskwalifikowany,
-po przekroczeniu limitu czasu zawodnik musi zejść z jezdni i zdjąć numer startowy,
-obowiązuje szeroko pojęte sportowe zachowanie zawodników !
-Trasa przebiega przez miejscowości, przy ruchu zamkniętym, ale mogą się zdarzyć nagłe przypadki zagrożenia życia co wiąże się z wjazdem samochodu karetki pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, gminnej ,granicznej, leśnej, Policji -zawodnicy są zobowiązani udostępnić przejazd tym służbą,
-ostateczna decyzja w rozwiązywaniu sporów i interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów biegu,
-numer startowy powinien być przypięty na klatce piersiowej zawodnika lub spodenkach po prawej lub lewej stronie.

12.Klasyfikacje:
a/biegi dziecięce:
-dzieci do lat 12 włącznie-chłopcy i dziewczęta-start wspólny,
-dzieci od 13do 15lat włącznie-chłopcy i dziewczęta-start wspólny,
b/bieg główny
- klasyfikacja generalna po trzy najlepsze osoby w kategorii mężczyzn i kobiet – bieg na 21km
-klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn-start wspólny.
-klasyfikacje wiekowe kobiet i mężczyzn dotyczy tylko 42 km:
-16-29lat,
-30-39lat,
-40-49lat,
-50-59lat,
-60-69lat,
-powyżej 70lat.
c/ prolog -tylko klasyfikacja generalna.
13. Nagrody:
-biegi dziecięce: każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy upominek, niespodzianka !,
-bieg główny: dotyczy 42 km-każdy uczestnik ,który ukończy bieg otrzymuje pamiątkowy medal,
-w klasyfikacji generalnej miejsca 1-3-zwycięzcy otrzymują pamiątkowe bony do realizacji w sklepie Zicoracing 700,350,200zł za I, II i III miejsce w kat. kobiet i mężczyzn,
Dyplomy i kwiaty,
- w klasyfikacjach wiekowych miejsca 1-3-zwycięzcy otrzymują dyplomy i kwiaty,
:dotyczy 21km -nagrody w klasyfikacji generalnej I, II, III miejsce w kat .kobiet i mężczyzn + medal dla każdego za udział .
-prolog-nagrody w klasyfikacji generalnej.

14.Opłata startowa zostaje przeznaczona na pamiątkowy medal, koszulkę, napój, numer startowy, agrafki, reklamówkę, koszty organizacji.

15.Wręczenie nagród odbędzie się:
-dla piątkowych biegów dzieci i prologu- w sobotę o godz. 17,30 na boisku asfaltowym przy Mecie zawodów,
-dla sobotniego biegu głównego-w sobotę, na terenie obiektów sportowych /boiska/w Choczewie.
Początek ceremonii o godz. 13,30


16.Zawody organizowane są w ramach obchodów DNI CHOCZEWA więc uatrakcyjnią one dodatkowo tą imprezę, a z drugiej strony spodziewamy się dużej ilości dopingujących co dla startujących będzie dodatkowym bodźcem do osiągnięcia DOBREGO WYNIKU.

17.Odbiór pakietu startowego.
Każdy uczestnik zawodów przy odbiorze pakietu startowego, legitymuje się Dowodem Osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem, podpisuje Oświadczenie o braku przeciwwskazań co do jego udziału w zawodach. Pakiety można odbierać w dniu zawodów tj. 26 I 27 lipca 2013r.
18.Każdy zawodnik startujący w II Maratonie Rolkarskim o Puchar Wójta Gminy Choczewa powinien ubezpieczyć się indywidualnie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Odpowiedzialności Cywilnej -NNW i OC.

19.W razie sytuacji ,gdy uczestnik wpłacił przelewem opłatę startową lecz nie będzie mógł wystartować w zawodach, może on, po uprzednim skontaktowaniu się z organizatorem przysłać swego zastępcę. Zastępca powinien mieć pisemne oświadczenie uczestnika o jego rezygnacji z zawodów i prośbę o wpisanie na listę zawodników siebie ,jako jego zastępcy. Zastępca nie będzie musiał ponosić kosztów opłaty startowej.

20.Każdy zawodnik podpisuje również oświadczenie o możliwości wykorzystania jego danych osobowych przez Organizatorów zawodów w celach marketingowych związanych z imprezą rolkarską. Ponadto nie będzie miał roszczeń do wynagrodzeń w przypadku publikacji zdjęć, filmów ,wywiadów w radio ,TV, Internecie, gazetach i innych środkach masowego przekazu z jego udziałem.

21.Przewidziany limit 200-u uczestników dla biegu głównego.

22.Organizator zastrzega sobie prawo do skrócenia dystansu zawodów bądź ich odwołania nie z jego winy.

23.Życzymy wszystkim miłej zabawy . Serdecznie zapraszamy!!!!!

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: julek1967 » pn lipca 15, 2013 4:00

julek1967 pisze:wyniki na tronie STS Timing te z Pucka i te z Pruszcza Gd.Jeśli chodzi o Klasyfikację po II edycjach PK to czekam jeszcze na zweryfikowanie klasyfikacji z zawodów w Pruszczu Gd.Dodam ,że wśród panów prowadzi Bartosz Chojnacki / dwa razy pierwszy/ przed Mirkiem Pawelcem/dwa razy drugi/ natomiast wśród pań prowadzi Sylwia Rogiewicz/w pucku druga,w pruszczu trzecia/.
Po weryfikacji w klasyfikacji kobiet prowadzi Cichoń Violetta przed Sylwią Rogiewicz.

Kris470
Posty: 4
Rejestracja: czw kwietnia 03, 2008 2:58

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: Kris470 » pn lipca 15, 2013 5:40

link do kilku zdjęć z Pruszcza Gdańskiego:

http://ckis-pruszcz.pl/mod/gallery/path/320/

pozdrawiam

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: julek1967 » pn lipca 15, 2013 9:19

oczywiście zapisy do Choczewa prowadzimy do 25 lipca i tak samo -opłata startowa wyn 80 zł do tego dnia.pozdrawiam i zapraszam do Krokowej już w najbliższą sobotę i do Choczewa na 26 i 27 lipca

benek
Posty: 7
Rejestracja: ndz lipca 14, 2013 2:33
Moje rolki: ROLLERBLADE TEMPEST 90
Jeżdżę od: 14 kwie 2012

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: benek » wt lipca 16, 2013 4:08

Witam wszystkich,
Dla osób korzystających z ENDOMONDO, trasa Krokowa : http://www.endomondo.com/event/11328875

Poproszę organizatorów na spojrzenie - jeśli pomyliłem trasę to poproszę o informację (rysowałem korzystając z opisu w regulaminie).
Jeżeli ktoś dysponuje mapką z Choczewa to proszę o link lub maila (benek.com@gmail.com) - wstawię na ENDOMONDO.

PS. Jeżdżę amatorsko od roku a po tym co widziałem w Pruszczu Gdańskim to baaardzo amatorsko ale .. bardzo fajna imprezka i czekam na następne. Oby tylko pogoda dopisała.
Do zobaczenia "na trasie"...

Pozdrawiam
Robert
Ostatnio zmieniony wt lipca 16, 2013 5:29 przez benek, łącznie zmieniany 1 raz.

benek
Posty: 7
Rejestracja: ndz lipca 14, 2013 2:33
Moje rolki: ROLLERBLADE TEMPEST 90
Jeżdżę od: 14 kwie 2012

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: benek » wt lipca 16, 2013 4:51

Korzystając z poniższego linka możecie zobaczyć profil trasy Krokowa - jedna pętla (pierwsza połowa to podjazd, później nawrót i z górki):
http://www.navime.pl/wyznaczanie-trasy- ... 2,18.24336

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: julek1967 » śr lipca 17, 2013 8:55

Regulamin II Maratonu Rolkarskiego o
Puchar Wójta Gminy Choczewo 2013r.
/Hasło na 2013r :Na rolkach przez Kaszuby !/

26.VII.2013/piątek-godz.14.30 - 5km-prolog
i biegi dla dzieci,
27.VII.2013/sobota - godz. 9.30-21 / 42km

Kaszebsci Czelch 2013
Zawody wliczane do klasyfikacji Pucharu Kaszub


1.Organizatorzy Półmaratonu:
- Gmina Choczewo-Wójt Pan Wiesław Gębka - odpowiedzialny za organizacje imprezy
Pan Robert Lorbiecki 785-901-800
-Pan Julian Ziółkowski propagator i koordynator zawodów, Tel 515390900,

2.Cel imprezy:
-Promocja rolkarstwa w Polsce,
-Krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
-Promowanie okolic nadmorskich, terenów należących do Gminy Choczewo,
-zainteresowanie mieszkańców gminy i gości dyscypliną sportu jakim jest rolkarstwo ,poprzez stworzenie im warunków do osobistego dopingowania zawodników,
-propagowanie aktywnego wypoczynku wśród mieszkańców i letników,
-wypełnienie programu Dni Choczewa dodatkową atrakcją,

3.Biuro maratonu:
-biuro zawodów -26 lipca 2013r. czynne od godz. 13.00
- biuro zawodów - 27 lipca 2013r. czynne od godz. 7.30
mieścić się będzie: boisku w Kopalinie /jak w zeszłym roku/
4.Zapisy:
-drogą e-mailową przy pomocy Firmy odpowiadającej za pomiar elektroniczny „DATASPORT”. Zapisy przez Internet będą przyjmowane do dnia 25.07.2012 włącznie,
-w dniu zawodów –biuro zawodów
.Opłaty startowe :
-do 25.07.2013 opłata wynosi 80zł,za oba biegi
-w dniu zawodów opłata wynosi 100zł,
-dzieci do lat 15 bezpłatnie-dotyczy biegów dzieci.

6.Opłaty należy wpłacać na adres:
Gmina Choczewo
Ul. Pierwszych Osadników 17
84-210 Choczewo
KBS O/Choczewo
69 8350 0004 2600 0185 2000 0010
W tytule przelewu prosimy wpisać : Opłata startowa – zawody rolkarzy,

7.Opłata startowa nie podlega zwrotowi.

8.Dystanse i terminy:
A/26 lipca 2013-biegi dzieci-do lat 12-dystans 600metrów-start godz. 14.30
-13-15lat-dystans 1000metrów-start godz.14.40
-5km prolog - start godz.15.00
B/ 27 lipca 2013- II Maraton rolkarski o Puchar Wójta Gminy Choczewo, dystans 21km lub 42 km
start główny godz. 9.30 /limit czasowy to 3godz30 min/

D/TRASA
Zawody zostaną rozegrane w Kopalinie, Lubiatowie-tak jak rok temu ( ul. Spacerowa, kierunek była jednostka wojskowa).

Prolog i biegi dzieci:

Start- boisko asfaltowe, wojskowe w Lubiatowie przy dawnej jednostce wojskowej
tam ,gdzie był nawrót ,przy obiektach Fundacji Anny Dymnej. Nawrót Prologu usytuowany będzie na wysokości skraju lasu. Prolog stanowi 1-na pętla.
Bieg główny ,sobota -pętla zostaje wydłużona-start i meta na wysokości skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Spacerowej w Lubiatowie.

Jedna pętla liczy ok 6,8 km-zawodnicy będą mieli do przejechania odpowiednio 3 pętle dla21km i 6pętli+dla 42km .
Trasa o dobrym asfalcie, przebiega w terenie zabudowań i obszarze leśnym .
Na trasie mamy zjazdy, podjazdy i odcinki płaskie przeplatane zakrętami.

9.Udział w zawodach:
-W zawodach może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i posiada aktualne badania lekarskie bądź podpisze oświadczenie o zdolności i braku przeciwwskazań do biegu, a także zapoznał się z Regulaminem i zaakceptował go. Dzieci do 18 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na start w zawodach.

10.Pomiar elektroniczny:
-Zapewnia „DATASPORT”,

11.Zasady uczestnictwa:
-Wszyscy zawodnicy są zobowiązani do startu w kasku ochronnym,
-wskazane są także ochraniacze na ręce i nogi,
-Każdy zawodnik otrzyma zwrotny chip ,który należy zamocować na nodze max 30cm od podłoża-jest to konieczne do poprawnego rejestrowania przez system Datasport,
-limit czasu-czas zamknięcia trasy 3,30 godz.
- zawodnicy jeżdżą po pętli tam i z powrotem ,dlatego wyprzedzani uczestnicy winni trzymać się prawej strony drogi i umożliwić wyprzedzenie się przez nadjeżdżających z tyłu. Dla ostrzeżenia wyprzedzanych , zawodnik ,który chce wyprzedzić może stosować ostrzegawcze okrzyki typu: ”UWAGA”,” LEWA WOLNA”, ”LEWA IDZIE”, lub inne –eliminujemy w ten sposób możliwość kolizji. Zawodnicy muszą zachować szczególną ostrożność przy wyprzedzaniu i wymijaniu jadących z przeciwka!,
-podczas zawodów uczestnik powinien stosować się do poleceń sędziów, osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, służb porządkowych ,Policji, Straży Gminnej ,Straży Granicznej, Pożarnej i Leśnej,
-za skracanie trasy zawodnik zostanie zdyskwalifikowany,
-po przekroczeniu limitu czasu zawodnik musi zejść z jezdni i zdjąć numer startowy,
-obowiązuje szeroko pojęte sportowe zachowanie zawodników !
-Trasa przebiega przez miejscowości, przy ruchu zamkniętym, ale mogą się zdarzyć nagłe przypadki zagrożenia życia co wiąże się z wjazdem samochodu karetki pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, gminnej ,granicznej, leśnej, Policji -zawodnicy są zobowiązani udostępnić przejazd tym służbą,
-ostateczna decyzja w rozwiązywaniu sporów i interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów biegu,
-numer startowy powinien być przypięty na klatce piersiowej zawodnika lub spodenkach po prawej lub lewej stronie.

12.Klasyfikacje:
a/biegi dziecięce:
-dzieci do lat 12 włącznie-chłopcy i dziewczęta-start wspólny,
-dzieci od 13do 15lat włącznie-chłopcy i dziewczęta-start wspólny,
b/bieg główny
- klasyfikacja generalna po trzy najlepsze osoby w kategorii mężczyzn i kobiet – bieg na 21km
-klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn-start wspólny.
-klasyfikacje wiekowe kobiet i mężczyzn dotyczy tylko 42 km:
-16-29lat,
-30-39lat,
-40-49lat,
-50-59lat,
-60-69lat,
-powyżej 70lat.
c/ prolog -tylko klasyfikacja generalna.
13. Nagrody:
-biegi dziecięce: każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy upominek, niespodzianka !,
-bieg główny: dotyczy 42 km-każdy uczestnik ,który ukończy bieg otrzymuje pamiątkowy medal,
-w klasyfikacji generalnej miejsca 1-3-zwycięzcy otrzymują pamiątkowe bony do realizacji w sklepie Zicoracing 700,350,200zł za I, II i III miejsce w kat. kobiet i mężczyzn,
Dyplomy i kwiaty,
- w klasyfikacjach wiekowych miejsca 1-3-zwycięzcy otrzymują dyplomy i kwiaty,
:dotyczy 21km -nagrody w klasyfikacji generalnej I, II, III miejsce w kat .kobiet i mężczyzn + medal dla każdego za udział .
-prolog-nagrody w klasyfikacji generalnej.

14.Opłata startowa zostaje przeznaczona na pamiątkowy medal, koszulkę, napój, numer startowy, agrafki, reklamówkę, koszty organizacji.

15.Wręczenie nagród odbędzie się:
-dla piątkowych biegów dzieci i prologu- w piatek o godz. 17,30 na boisku asfaltowym przy Mecie zawodów,
-dla sobotniego biegu głównego-w sobotę, na terenie obiektów sportowych /boiska/w Choczewie.
Początek ceremonii o godz. 14

16.Zawody organizowane są w ramach obchodów DNI CHOCZEWA więc uatrakcyjnią one dodatkowo tą imprezę, a z drugiej strony spodziewamy się dużej ilości dopingujących co dla startujących będzie dodatkowym bodźcem do osiągnięcia DOBREGO WYNIKU.

17.Odbiór pakietu startowego.
Każdy uczestnik zawodów przy odbiorze pakietu startowego, legitymuje się Dowodem Osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem, podpisuje Oświadczenie o braku przeciwwskazań co do jego udziału w zawodach. Pakiety można odbierać w dniu zawodów tj. 26 I 27 lipca 2013r.
18.Każdy zawodnik startujący w II Maratonie Rolkarskim o Puchar Wójta Gminy Choczewa powinien ubezpieczyć się indywidualnie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków i Odpowiedzialności Cywilnej -NNW i OC.

19.W razie sytuacji ,gdy uczestnik wpłacił przelewem opłatę startową lecz nie będzie mógł wystartować w zawodach, może on, po uprzednim skontaktowaniu się z organizatorem przysłać swego zastępcę. Zastępca powinien mieć pisemne oświadczenie uczestnika o jego rezygnacji z zawodów i prośbę o wpisanie na listę zawodników siebie ,jako jego zastępcy. Zastępca nie będzie musiał ponosić kosztów opłaty startowej.

20.Każdy zawodnik podpisuje również oświadczenie o możliwości wykorzystania jego danych osobowych przez Organizatorów zawodów w celach marketingowych związanych z imprezą rolkarską. Ponadto nie będzie miał roszczeń do wynagrodzeń w przypadku publikacji zdjęć, filmów ,wywiadów w radio ,TV, Internecie, gazetach i innych środkach masowego przekazu z jego udziałem.

21.Przewidziany limit 200-u uczestników dla biegu głównego.

22.Organizator zastrzega sobie prawo do skrócenia dystansu zawodów bądź ich odwołania nie z jego winy.

23.Życzymy wszystkim miłej zabawy . Serdecznie zapraszamy!!!!!

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: PUCHAR KASZUB 2013

Post autor: julek1967 » czw lipca 18, 2013 7:50


ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody jazdy szybkiej / Events inline speed skating”