Co wybrac ?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

relik
Posty: 2
Rejestracja: pn listopada 03, 2008 11:01

Co wybrac ?

Post autor: relik » pn listopada 03, 2008 11:20

Nie wiem jakie rolki wybrać dosłownie załamuje mnie to, im więcej przeczytam tym mniej wiem.
Chce wydać właściwie to jak najmniej tak mniej więcej koło 200zł. rolek nie potrzebuje do żadnych akrobacji kombinacji, tylko do zwykłej jazdy, trochę umiem jeździć na łyżwach no i na rolkach dawno temu jeździłem.
Proszę o pomoc i powiedzieć mi co mogę kupić, wyszukałem takie modele czy to ma jakiś sens?

Powerslide - Phuzion D1 Man
http://www.<-------->/powerslide-phuzion-p-22.html


K2 ASPIRE M
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=469690400


Nike model SHOENEN
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=469867022


ROLKI- ENERO 097
http://wojo.istore.pl/pl,product,218800 ... rtner=1984

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Co wybrac ?

Post autor: jarekt » wt listopada 04, 2008 7:39

Oczywiscie Enero odpada w przedbiegach. Odrzucilbym tez te NIKE - niby sporo osob jezdzi i nikt specjalnie nie narzeka (nawet chwala, ze szybko sie zaklada) jednak ich charakterystyczna konstrukcja budzi obawy co do trzymania piety. Z tego co widze po Nike'ach w rodzinie jest to rolka ktora nie bardzo mozna dosznurowac i rozmiar musi pasowac idealnie przez co kupowanie w Internecie jest szczegolnie niewskazane. Osobiscie przyjzal bym sie tym Powerslide'om i K2 przy czym Powerslide'y masz z gwarancja natomiast K2 z linka wydaje sie byc po prostu lepsza rolka. Szyna co prawda jest kompozytowa jednak mam znajomego ktory na podobnej szynie skacze dosc wysoko i wykonuje rozne dziwne akrobacje i rolki sluza mu juz ladnych pare lat. Chyba ze wazysz ponad 90 kg wtedy szyna alu staje sie dosc istotnym elementem.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Co wybrac ?

Post autor: Zyznia » wt listopada 04, 2008 8:46

Hmm, co ja moge powiedziec w tym temacie, jako SZCZESLIWA wlascicielka tych Nike'ow.. ;)
Moim zdaniem poniekad mitem jest to, ze nie trzymaja piety. Moje sa na mnie wlasnie dosc sporo za duze, z tylu mozna doskonale sciagnac, z przodu zasznurowac, a takze spiac tym paskiem na rzep, wiec nie mam zadnych problemow z wysuwaniem sie podczas jazdy i tego typu rzeczami.
Jako rolki rekreacyjne jestem stuprocentowo z nich zadowolona. Byc moze ich wada jest plastikowa ploza. Ale wierzcie lub nie, ale jezdzi ze mna moj tata, ktory wazy 101 kg ;) I z ploza nic sie nie dzieje.. W tej sytuacji jedynym mankamentem moze byc szybsze zuzywanie sie kolek. . . ;)
Nie mowie ze Nike sa lepsze od K2 i Powerslide'ow ogolnie, nie wiem jak jest biorac pod uwage dokladnie te dwa modele ;)

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co wybrac ?

Post autor: Toudi » wt listopada 04, 2008 9:27

A ja bym potwierdził, że NIKE trzeba jednak przymierzyć.
Miałem podobne i zmasakrowałem sobie pięty na maratonie w Poznaniu 3 lata temu.

Różnica może też wynikać z pozycji przy jeździe - przy większym ugięciu kolan, pięta nie miała dobrego oparcia w bucie.

Natomiast do wytrzymałości i jakości wykonania oraz materiałów nie można się przyczepić.
Powiedziałbym, ze najwyższa półka.

I tylko ten nieszczęsny (w moim akurat przypadku) system zakładania od tyłu, który nie trzymał mi dobrze nogi.

No i ja też nie stawiałbym rolek enero obok powerslide i K2.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Co wybrac ?

Post autor: jarekt » wt listopada 04, 2008 3:42

Ja tez mam samych zadowolonych znajomych jezdzacych na NIKEach jednak sa to ludzie ktorzy jezdza wybitnie rekreacyjnie. Calkiem mozliwe, ze przy mocniejszej jezdzie, wiekszym pochyleniu itp ten system przestaje sie sprawdzac. Oczywiscie to bardzo ogledne wrazenia i w dodatku z drugiej reki jednak na pewno wolalbym te K2 czy Powerslide'y. Co prawda ten Powerslide to najtansza rolka w ich ofercie wiec cudow sie nie ma co spodziewac jednak K2 wyglada bardzo fajnie i sadzac z doswiadczen znajomych jest to bardzo wygodna i nie do zajechania rolka. Z drugiej strony 130 zl za nowe Nike to dobra cena i na pewno sa warte znacznie wiecej. Na poczatki przygody z rolkami wystarcza w zupelnosci a w momencie gdy je zajedziesz bedziesz juz wiedzial w jakim kierunku rolkarskiego rozwoju chcesz zmierzac i byc moze kupisz cos bardziej wypecjalizowanego i z wyzszej polki...
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co wybrac ?

Post autor: WOJTEK45 » wt listopada 04, 2008 6:39

Jeśli masz nr 27,5 w numeracji Rollerblade to mam dla ciebie w tej cenie Crossfire- 90 mm niebieskie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co wybrac ?

Post autor: zico » wt listopada 04, 2008 7:04

WOJTEK45 pisze:Jeśli masz nr 27,5 w numeracji Rollerblade to mam dla ciebie w tej cenie Crossfire- 90 mm niebieskie.
Bierz bez zastanawiania się :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

trust_no_one
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: wt października 28, 2008 4:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Żory

Re: Co wybrac ?

Post autor: trust_no_one » wt listopada 04, 2008 7:29

Witam, kupiłem za radą sprzedawcy w Decathlonie rolki (177zł) dla osoby początkującej, która uczy się jeździć i zapewnie nie będzie dużo z nich korzystać. No i niestety sprzedawca pomylił się, bo jeździłem trochę więcej, powiedzmy co drugi dzień po pół godziny. Bardzo niemiło zdziwiłem się po trzech, czterech tygodniach wyglądem kółek - zostało z nich niewiele. Chcąc kupić nowe kółka - twardsze, większe i z lepszymi łożyskami, musiałbym wydać prawie równowartość tych rolek. No prawie... Za namową Izy nabyłem drogą kupna w profesjonalnym sklepie sportowym Auchan :D Powerslide Phusion D3. Kolosalna zmiana, zdecydowanie lepiej - większe i twardsze kółka, wygodniejszy but.
Reasumując, chcę przestrzec przed niepotrzebnym kosztem, w moim przypadku 177zł. Nie warto kupować czegoś taniego tylko na chwilę. Lepiej wydać trochę więcej i mieć spokój na dłużej.
Znalazłem na allegro <-------->/item455452278_pro ... nr_45.html - fajna cena, ja zapłaciłem 120 zł więcej. I jeszcze coś- raczej nie polecam kupować bez przymierzenia bo każdy producent oferuje but w tym samym rozmiarze ale o innej tęgości i wysokości podbicia.
50°05'46.29" N
18°41'50.58" E

relik
Posty: 2
Rejestracja: pn listopada 03, 2008 11:01

Re: Co wybrac ?

Post autor: relik » pt listopada 07, 2008 3:43

Dziękuje wszystkim za pomoc ale, zrezygnowałem z zakupów przez internet. Jednak wolałem przymierzyć, dobrać je i mieć na nie jednak pewną gwarancję.
Nie wiem czy to najlepszy wybór ale wziąłem rolki Fila bond cx za 189zł.
rolki takie jak na zdjęciu.
http://photos03.<------->/photos/400x3 ... /432015546

I jednak czuje ,że będę musiał się pod uczyć jeździć bo to nie to samo co stare rolki z plastikowymi kułkami :D to jednak samo się kręci :D aż za szybko dla mnie,
ps gdzie można na początek iść w Krakowie pojeździć

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wybrac ?

Post autor: Agent_L » pt listopada 07, 2008 5:30

Ja zaczynałem w Parku Krakowskim, a gdy po kilku dniach uznałem że nie stanowię zagrożenia dla innych - Błonia.
W sumie wal od razu tam.
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”