Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
rollman
Posty: 4
Rejestracja: pt lutego 13, 2009 7:06

Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: rollman » pt lutego 13, 2009 7:19

Witam, poszukuje tak ja mówi tytuł tematu rolek do jazdy po mieście, powiedzmy że taki freeride ale bez extremalnych akrobacji (ewentualnie zjazd po schodach), może czasem jakaś zabawa w slalom. Wiem, takie to tylko w erze, ale może jednak coś się trafi tak do 400zł? Myślałem nad Cell 2, czy ktoś zna coś lepszego w tym przedziale cenowym. Ważę około 70kg, a moja stopa mierzy 28 cm. Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie kupie nic droższego niż 400zł to jest moja ostateczna kwota (zresztą i tak już nieco naciągnięta). Czekam na propozycje, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bobik
Czterokółkowiec
Posty: 67
Rejestracja: ndz listopada 09, 2008 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: bobik » pt lutego 13, 2009 8:54

Witam. Do swobodnego przemieszczania się po mieście a nawet do slalomu to Cell II w tych okolicach cenowych.
Zobacz: http://www.<-------->/powerslide-cell-p-19.html
Akurat mają rozmiar 43 czyli 28cm. Cena 450 do zaakceptowania na tą klasę.
Jeszcze te same za 400 http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... rod_id=311

Ja mam te rolki. Nie jestem w 100% nimi zachwycony ale na plus jest to że są bardzo zwrotne co przydaje się po mieście. Mają oczywiście kilka wad ale może nie o tym. Ważne a nawet podstawowe jest to abyś przymierzył dobrze rolki przed kupnem. :P
Osobiście polecam na początek z kołami 80, 84max. :cyclops:
Chciałbym pośmigać na takich jak Rollerblade X5 lub Twister - słyszałem opinię iż są dużo wygodniejsze od cell II. Oczywiście cena wyższa.
Jeżeli masz kupić Cell II 09 w cenie 550PLN to dołóż i kup Fusion X5 za 650PLN. Różnica 100 ale podobno to całkiem inna klasa rolek.

Natomiast jeżeli chcesz jeździć tylko po mieście to zastanów się czy koła 90 w rolkach nie będą lepsze. Im większe koła tym lepiej na wybojach, natomiast gorzej ze zwrotnością a nawet slalom wykluczone. Ja mam też rolki z kołami 90 i jeżdżę na nich w ładną pogodę dłuższe dystanse. W rolkach fitness kołami 90mm jest naprawdę duży wybór. :D

Pozdrawiam
Jacek

Awatar użytkownika
rollman
Posty: 4
Rejestracja: pt lutego 13, 2009 7:06

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: rollman » pt lutego 13, 2009 11:16

Jeżeli celle to na pewno 08, a o fitnessowych rolkach nawet nie myślałem, szczerze mówiąc to bardziej mi zależy na możliwości poruszania się po mieście niż slalomie. Tylko czy fitnessówki wytrzymają zjazd po schodach? Nie chce mi się zasuwać w skarpetach na dół przez 3 piętra i dopiero na dole zakładać rolki. I na mieście też nie będę się zatrzymywał przed każdymi schodami żeby po nich zejść.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: zico » pt lutego 13, 2009 11:18

rollman pisze:Tylko czy fitnessówki wytrzymają zjazd po schodach?
Mi się rozpadły firmowe po 3 miesiącach użytkowania. Co prawda skakałem na schody i dopiero zjazd, lecz finał był jeden - pękła szyna i odleciała z jednym kółkiem :(
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: Casc » sob lutego 14, 2009 10:55

Rolki fitness się raczej do tego nie nadają - szyna aluminiowa lubi się giąć przy każdej okazji, poza tym zdarzają się różnego rodzaju problemy techniczne. Ja na swoich nie jeździłem zbyt długo - but sie rozerwał nad szyną po tym jak nieudany skok wylądowałem na jedną nogę (pod kątem). Poza tym te rolki mają miękką skorupę, więc są zwyczajnie mniej bezpieczne (nie żeby to było istotne dla freeriderów, ale warto dodać).

Na rolkach też można dosyć łatwo schodzić i wchodzić (albo zbiegać i wbiegać) po schodach, wystarczy odrobinę poćwiczyć bez poręczy. Zjeżdżanie klatką schodową to ciekawe doświadczenie, ale czasem kończy się hamowaniem o ścianę. Celle chyba powinny wytrzymać zarówno schody jak i skoki.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: jarekt » sob lutego 14, 2009 1:46

Z fitnesami nie ma co nawet zaczynac tematu. Do 400 zl nie da sie kupic nic fitnesowego co wytrzymaloby porzadny freeride. Za te pieniadze faktycznie na rynku sa tylko Celle przy czym oczywiscie nie sa to rolki idealne. Na Twoim jednak miejscu korzystajac z tego, ze mamy jeszcze zime poszukalbym Rollerblade Twister. Ta rolka kosztuje do 800 zl (i warta jest tych pieniedzy) ale starsze modele mozna kupic po wyprzedazach nawet za 450 zl. Gdyby Ci sie to udalo to masz rolke praktycznie idealna i na pozbawiona wad Celli. Twister to moze nie rolka 2 razy lepsza ale o 1/3 na pewno :)
Jedyny problem jest taki, ze najtaniej na wyprzedazach sa twistery sprzed paru lat - mialy szyne o dlugosci 250 mm i chyba (poprawcie jesli sie myle) kółka 76mm w standardzie. Nowsze modele maja kółka 80mm i chyba 5 mm krótsza szyne co ma szczególne znaczenie jesli nie masz nogi rozmiaru 46 :)
Reasumujac szukaj Twisterow. Jesli 400 zl to naprawde maksymalna kwota jaka mozesz wydac kupuj jakiekolwiek znajdziesz, jesli mozesz dolozyc stowke lub 2 to warto poszukac nowszego modelu, ktory jest w tej chwili najlepsza rolka do freeride'u kosztujaca ponizej 1000 zl (ciagle nie ma RB X5 fusion). Jak nie znajdziesz zawsze mozesz kupic Celle ktorych na rynku jest sporo i to sie pewnie w ciagu najblizszego miesiaca nie zmieni.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
rollman
Posty: 4
Rejestracja: pt lutego 13, 2009 7:06

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: rollman » sob lutego 14, 2009 2:23

Widzę że jesteś z Opola, ja mieszkam niedaleko, ale u mnie raczej nie ma w sklepach sportowych dobrych rolek. Chciałbym przed zakupem przymierzyć kilka modeli żeby mieć pewność, że nie wyrzucę kasy w błoto. Gdzie mogę w Opolu znaleźć sklep do którego można wybrać się na przymiarkę?

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: jarekt » sob lutego 14, 2009 4:18

rollman pisze:Widzę że jesteś z Opola, ja mieszkam niedaleko, ale u mnie raczej nie ma w sklepach sportowych dobrych rolek. Chciałbym przed zakupem przymierzyć kilka modeli żeby mieć pewność, że nie wyrzucę kasy w błoto. Gdzie mogę w Opolu znaleźć sklep do którego można wybrać się na przymiarkę?
Glownie Decathlon - mozna pojezdzic nawet godzine jesli masz na to ochote. 28 cm to chyba zmiescisz sie w moje rolki Celle rozmiar 43 - mozemy sie jakos zgrac i sobie poprzymierzasz. Swoja droga bede chcial je sprzedac wiec jesli bedziesz reflektowal na polroczne, jezdzone wylacznie na hali ale mocno obstukane rolki to jakos sie dogadamy. W decathlonie byly jeszcze mocno przecenione Twistery (z roznych rocznikow) i kosztowaly cos 600 zl wiec tak czy owak warto tam podjechac.
Wpadnij kiedys do Okraglaka - jezdzimy w kazdy wtorek i czwartek o 19.00. Jak cos to dzwon jakos sie zgadamy 514150200
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
rollman
Posty: 4
Rejestracja: pt lutego 13, 2009 7:06

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: rollman » ndz lutego 15, 2009 5:59

Na pewno zajrzę do Decathlona, a co do używanych to nie wiem bo skoro są mocno wyjeżdżone to pewnie po niedługim czasie będę musiał zainwestować np w kółka i na jedno mi wyjdzie nowe czy używane.

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: jarekt » ndz lutego 15, 2009 6:52

rollman pisze:Na pewno zajrzę do Decathlona, a co do używanych to nie wiem bo skoro są mocno wyjeżdżone to pewnie po niedługim czasie będę musiał zainwestować np w kółka i na jedno mi wyjdzie nowe czy używane.
Bylem w Decathlonie i 44EU twistery z szyna 250 (z zeszlego roku chyba) sa za 560. Jezdzilem z pol godziny i poza latwiejszym stawaniem na przednich kolkach ciagle nie widze jakiejs radykalnej poprawy w porownaniu do Celli. Moze dlatego, ze byly minimalnie za duze i musialem bardzo mocno podociagac klamry. Swoja droga naszla mnie refleksja, ze do slalomu jednak duzo lepiej sprawdzaja sie szyny w standardzie RB niz UFS - z podniesiona pieta wszystko robi sie IMHO latwiej.

Co do moich Celli to przede wszystkim myslalem o przymiarce jesli podpasowalby Ci rozmiar moglbys juz bez stresu kupic rolki w sieci znacznie taniej niz w sklepach. Same kolka niestety zjechane sa minimalnie poniewaz 99% czasu byly jezdzone na hali na sliskim parkiecie. Ubolewam nad tym faktem bo na asfalcie mialbym juz banana jak sie patrzy a tutaj ciagle mimo calkiem sporej ilosci godzin borykam sie z problemami wynikajacymi z kretynskiej odmiany front rockeringu jaki jest fabrycznie w cellach.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
Zyznia
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob czerwca 28, 2008 11:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: Zyznia » sob lutego 21, 2009 9:45

Rollman, rozgladaj sie za okazjami. Ja kupilam praktycznie nowki Twistery III za 400 zl ;)

'Rollerblade Twister III



Pozdrawiam, Marta ;)

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: Slawek » pn lutego 23, 2009 9:56

jarekt pisze:borykam sie z problemami wynikajacymi z kretynskiej odmiany front rockeringu jaki jest fabrycznie w cellach.
Ale tam nie ma zadnej odmiany front rockeringu.... Jakkolwiek by tego nie tlumaczyli, wyglada to na zwykly blad w produkcji.... Kretynskie jest to w jaki sposob sie z tego bledu tlumacza..... :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: zico » pn lutego 23, 2009 10:02

Slawek pisze: Kretynskie jest to w jaki sposob sie z tego bledu tlumacza..... :)
Dokładnie tak.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: jarekt » wt lutego 24, 2009 9:10

zico pisze:
Slawek pisze: Kretynskie jest to w jaki sposob sie z tego bledu tlumacza..... :)
Dokładnie tak.
Gdyby byl normalny front rockering (pierwsze kolko podniesione reszta flat) nie nazwalbym tego ukladu kretynskim :) A tak mamy pierwsze i trzecie podniesione w wyniku obnizenia kolka drugiego. Ani w dupe ani w oko jak mawiaja starzy ludzie u nas na wsi :D
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: zico » wt lutego 24, 2009 11:01

Jakby nie spojrzeć, to właśnie drugie kółko jest obniżone - właśnie ten otwór źle wywiercili/policzyli...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”