Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kamel987
Posty: 5
Rejestracja: śr marca 18, 2009 2:30

Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: kamel987 » śr marca 18, 2009 2:39

witam!

Na rolkach jeździłem wiele lat temu amatorsko no i tkneło mnie znowu, aby na lato troszkę wolnego czasu spedzić nad Maltą w Poznaniu jeżdząc. Chce kupić rolki i zastanawiam się nad paroma modelami. Rolki głównie do jeżdżenia po ulicach chodnikach, ale zależy mi, aby były w miare szybkie, zwrotne i żeby były "miękkie" przy skokach, np wyskakując z jakieś krawężnika na ulice czy coś ;-)
penetruje fora... sklepy... zastanawiam się no i w sumie mam takie typy:
- Rollerblade Astro 6.0 (80mm) - 500 zł
- Rollerblade Astro S1 (90mm) - 600 zł
- Rollerblade Fusion X5 (80mm) - 650 zł

Pomóżcie mi zdecydować, z których rolek teoretycznie powinienem być najbardziej zadowolony :)
z góry dzięki
pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: zico » śr marca 18, 2009 4:22

Jeśli skoki wchodzą w grę - tylko Fusion X5.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: Mirek_83 » śr marca 18, 2009 10:01

sprecyzuj "czy coś" jeśli do sprawnego przemieszczania się ulicami, chodnikami, polecam 4x90 w RB Astro S1.

kamel987
Posty: 5
Rejestracja: śr marca 18, 2009 2:30

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: kamel987 » śr marca 18, 2009 10:48

cy coś... ciężko sprecyzować jeszcze nie wiem na co dokładnie najdzie mnie ochota :)
ale na pewno jazda tyłem, podskoki wszelkiego rodzaju, może mały przeskok przez przeszkode w późniejszym terminie :)
a pozatym sprawna jazda z fajnymi slalomami ;)

te koła 90mm w Astro troche mnie przerażają.... ponoć gorzej idą manewry na 90mm....
ale skoro Zico tak stanowczo stwierdzasz że Fusion więc pewnie "wiesz co godosz" ta? :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: zico » czw marca 19, 2009 1:30

Mirek_83 pisze:sprecyzuj "czy coś" jeśli do sprawnego przemieszczania się ulicami, chodnikami, polecam 4x90 w RB Astro S1.

Powodzenia w jakikolwiek skokach w rolkach do jazdy fitness. Widziałeś w ogóle te rolki na oczy? Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Jazda ze skokami na takiej konstrukcji buta? Bez jaj.

Fusion X5 to bardzo solidna konstrukcja i rolka "słucha" bardziej niż reszta modeli przez Ciebie podanych. Szynę mają również solidniejszą - to też ważne.
Jeszcze Twister się nadaje do Twojego typu jazdy. Skoro jeździłeś kiedyś, domniemam, że miałeś do czynienia z rolkami "ze skorupą". Jeśli tak - to jak założysz "bambosze" typu fitness oraz porównasz do Fusion czy Twister, to na pewno pozostaniesz przy tych drugich.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: Mirek_83 » czw marca 19, 2009 7:43

zico pisze:
Mirek_83 pisze:sprecyzuj "czy coś" jeśli do sprawnego przemieszczania się ulicami, chodnikami, polecam 4x90 w RB Astro S1.

Powodzenia w jakikolwiek skokach w rolkach do jazdy fitness. Widziałeś w ogóle te rolki na oczy? Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Jazda ze skokami na takiej konstrukcji buta? Bez jaj.

Fusion X5 to bardzo solidna konstrukcja i rolka "słucha" bardziej niż reszta modeli przez Ciebie podanych. Szynę mają również solidniejszą - to też ważne.
Jeszcze Twister się nadaje do Twojego typu jazdy. Skoro jeździłeś kiedyś, domniemam, że miałeś do czynienia z rolkami "ze skorupą". Jeśli tak - to jak założysz "bambosze" typu fitness oraz porównasz do Fusion czy Twister, to na pewno pozostaniesz przy tych drugich.
Kuba! wyraźnie napisałem, że jeśli DO sprawnego PRZEMIESZCZANIA się ULICAMI i CHODNIKAMI to model fitness, jeśli gościu chce poskakać to na temat twisterów nic nie napisałem, jedynie poprosiłem o sprecyzowanie, do jakiej jazdy, skok z krawężnika wybacz dla mnie to nie jest FREERIDE (czy FREESKATE)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: zico » czw marca 19, 2009 8:07

kamel987 pisze:Rolki głównie do jeżdżenia po ulicach chodnikach, ale zależy mi, aby były w miare szybkie, zwrotne i żeby były "miękkie" przy skokach, np wyskakując z jakieś krawężnika na ulice czy coś ;-)
Tylko Fusion X5 oraz Twister mają pod piętami amortyzacje, ponieważ są również stworzone do jakichkolwiek skoków. Szybkie są, zwrotne. Na chodniki jak najbardziej, ulice dadzą radę. Cóż innego?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kamel987
Posty: 5
Rejestracja: śr marca 18, 2009 2:30

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: kamel987 » czw marca 19, 2009 6:03

chłopaki jak miło, że kłócicie się w mojej sprawie... :P
Tak jak pisałem, nie szukam rolek typowo do skoków tylko do freeride a skoki w moim myśleniu to np zeskok z chodnika na ulice w końcu nie chciałbym się zatrzymywać, schodzić z chodnika na ulice i jechać dalej :) Nie mam tu na myśli jakiś hardcorowych skoków, bo jeżeli już będę umiał dobrze jeździć i załapię wkręte na to to wtedy inne rolki będę musiał sobie sprawić :)
Zdecyduje się chyba jednak na Fusion, jutro odwiedze sklepik Zico i zobaczymy ;)

kamel987
Posty: 5
Rejestracja: śr marca 18, 2009 2:30

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: kamel987 » ndz marca 22, 2009 12:12

Już wszystko jasne.
Padło na Rollerblade Fusion X5 - białe!
Wczoraj byłem u Zico w sklepie w Pobiedziskach przymierzać dzisiaj odebrać, a rolki rozdziewiczone bo byłem na chwile nad Maltą... ;)
Rolki są rewelacyjne... tylko tyle powiem ;-) a w białym kolorze jeszcze lepiej wyglądają niż się wydaje i takie kupiłem. But masywny, świetnie się trzyma na nodze, zwrotne i mięciutko się jedzie :)

Także wielkie podziękowania Zico dla Ciebie za sprzedaż i fachową obsługę i dłuższą szynę ;-)
Jeździłem dzisiaj bez hamulca, przeżyłem więc jest dobrze, a nawet przeskoczyłem przez jeden próg zwalniający, bez gleby ;P a bez hamulca było więcej adrenalinki ;)


pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: Casc » ndz marca 22, 2009 10:12

Przez jaki próg? Taki krótki zółto-czarny czy taki większy z różowej kostki (tam obok startu kolejki)?

Generalnie X5 jeżdżą po każdym rodzaju nawierzchni, wczoraj zjechałem dosyć stromą ulicą wybrukowaną tradycyjną kostką (w centrum) i nie było żadnych kłopotów. Ze schodami bywa różnie, ale to pewnie kwestia praktyki. A manewry... Mimo że szyna może się wydawać trochę za długa do slalomu, to myślę że nie byłaby to aż taka przeszkoda. Co prawda slalomu nie ćwiczę, ale slalomowe zwroty itp. tak, więc jakąś orientację w tej kwestii już mam.

X5 mają tylko jedną wadę... niewielką - sznurowadła! dlaczego producent wrzucił okrągłe sznurowadła, które mają tendencję żeby się rozwiązywać? Przez to trzeba je chować pod rzepem... Gdyby były takie szerokie i płaskie, ten problem by nie istniał. Może w następnym modelu RolleBlade zrobi taką małą poprawkę?
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: zico » ndz marca 22, 2009 10:20

Casc pisze:X5 mają tylko jedną wadę... niewielką - sznurowadła! dlaczego producent wrzucił okrągłe sznurowadła, które mają tendencję żeby się rozwiązywać? Przez to trzeba je chować pod rzepem... Gdyby były takie szerokie i płaskie, ten problem by nie istniał. Może w następnym modelu RolleBlade zrobi taką małą poprawkę?
Mogę taką uwagę skierować do Rollerblade. Płaskie, woskowane rozwiążą problem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kamel987
Posty: 5
Rejestracja: śr marca 18, 2009 2:30

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: kamel987 » ndz marca 22, 2009 10:39

przez ten żółty póki co ;P
chyba 7 lat nie miałem rolek na nogach, więc pierwsze chwile wyglądałem jak mała pokraka :) ale potem coraz lepiej.
Nie wiem czy te sznurowadła to taki problem.... zawiązujesz, chowasz pod rzep i problem z głowy :)
Dzisiaj zimno i deszczowo i nie pojeżdże ;/
pzdr

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: jarekt » ndz marca 22, 2009 1:26

Ja sobie musialem przypomniec jak wiazalem buty dzieciom zeby nie rozwiazaly sie nawet przy najdzikszych swawolach - najpierw kokardka a potem jeszcze uszy tejze kokardki ze soba sie zwiazywalo (nie na pelny supel ale jego polowe czyli tylko jedno przelozenie). Teraz tak wiaze swoje Celle i jakos zyje :).
Niech mi ktos w koncu powie jak wyszedl RB cuff w X5 fusion. Czy dalej psuje cala rolke jak w twisterach (tak samo jak w twisterach jest zywcem przeniesiony z rolek agresywnych)? Pisze o slalomie i wheelingu - przy jezdzie na przednich kolkach cuff w twisterach dosc mocno ogranicza mozliwosci rolki :(
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

walhala1
Posty: 4
Rejestracja: wt marca 31, 2009 2:13

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: walhala1 » śr kwietnia 01, 2009 12:00

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i od paru dni czytam to forum, bowiem przymierzam się do zakupu rolek sobie i żonie.

Przepraszam że się wcinam w temat ale analizowałem właśnie m.in RB Fusion i Twister i widząc wątek o Fusion chciałbym zapytać czy ten rzep na cholewce spełnia zadanie? Tzn. czy z czasem się nie zużywa? No i czy da się porządnie scisnąć nogę tak jak klamrą? Moje doświadczenia z rolkami opierają się na korzystaniu kilkanaście lat temu ze "skorup" więc jeśli moje pytanie wyda się Wam banalne proszę o pobłażliwość :oops:


Z góry dziękuję.
Przemek

Awatar użytkownika
Uszaty
Posty: 27
Rejestracja: pt sierpnia 01, 2008 10:45
Moje rolki: RB Fusion X7
Jeżdżę od: 20 cze 1995

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: Uszaty » śr kwietnia 01, 2009 1:20

walhala1 pisze:Przepraszam że się wcinam w temat ale analizowałem właśnie m.in RB Fusion i Twister i widząc wątek o Fusion chciałbym zapytać czy ten rzep na cholewce spełnia zadanie? Tzn. czy z czasem się nie zużywa? No i czy da się porządnie scisnąć nogę tak jak klamrą? Moje doświadczenia z rolkami opierają się na korzystaniu kilkanaście lat temu ze "skorup" więc jeśli moje pytanie wyda się Wam banalne proszę o pobłażliwość
Na pytanie czy rzep sie nie zuzywa najpewniej nikt ci na razie nie odpowie, bo X5 to przeciez model ktory do sprzedazy trafil miesiac temu. Co do drugiej kwestii - tak. Ogolnie trzymanie calej stopy w tym bucie to jakas abstrakcja, szczegolnie jezeli przesiada sie z fitnesowych kapciuchow. Skorupa prezentuje sie mocarnie, "wysciołka" jest gruba i pieknie oblewa kopyto ;), natomiast po dobrym (co wcale nie jest rownoznaczne z jak najciasniejszym) zapieciu rolka staje sie wrecz przedluzeniem nogi, a nie jedynie dodatkiem do niej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”