Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: Praga » śr kwietnia 01, 2009 8:29

Jeżeli chodzi o system zakładania rolki moim "no 1" są klamry w Twisterach 2008 (wciąż można je jeszcze kupić w cenie X5).
Dzięki systemowi dźwigni, górną klamrę można dociągać w nieskończoność (aż ból odbierze nam przytomność ;) )
Druga sprawa to możliwość dociśnięcia tej klamry w ruchu, wystarczy się schylić i skorygować docisk.
Jeżdżę w Twisterach 2008, w sklepie mierzyłem Twistery 2009 (chciałem upewnić się, że dokonałem dobrego wyboru), mierzyłem też Fusiony X5. Nie podoba mi się ta klamra w modelu Twistera na ten rok.
Fusiony X5 wydają się wręcz pancerne, dobrze trzymają nogę, jednak ten rzep robi złe pierwsze wrażenie. Jak się spisze w podczas używania życie pokaże :)
Ostatnio zmieniony czw kwietnia 02, 2009 12:22 przez Praga, łącznie zmieniany 1 raz.

walhala1
Posty: 4
Rejestracja: wt marca 31, 2009 2:13

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: walhala1 » śr kwietnia 01, 2009 11:07

Co w takim razie polecilibyście dla początkującego (jeżdżącego trochę kilkanaście lat temu) Fusion X5, czy też Twistery 2008?
Nad tymi modelami się zastanawiam. W Fusion X5 obawiam się tego rzepa, z kolei Twistery 2008 mają łożyska SG7 (nie SG9 jak Fusiony). Obawiam się też czy klamry z czasem również w Twisterach nie zaczną puszczać :? Wiem że może dziś rolki są na dużo wyższym poziomie, ale kiedyś to było największą bolączką "plastikowych bulwiaków" :D

PS.Który rodzaj bardziej "oblepia" nogę i jest mniejszy? Zależy mi żeby nie mieć bochnów na stopach :) Wydaje mi się na rzut oka, że Fusiony mają lepsze sznurowanie, mam racje?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Przemek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: zico » czw kwietnia 02, 2009 6:44

Bardziej oblepia stopy Twister. Nie obawiaj się rozwiązań przy tej jakości sprzętu ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rollerblade Astro S1, Astro 6.0 czy Fusion X5 ??

Post autor: jarekt » czw kwietnia 02, 2009 8:31

walhala1 pisze:Co w takim razie polecilibyście dla początkującego (jeżdżącego trochę kilkanaście lat temu) Fusion X5, czy też Twistery 2008?
Nad tymi modelami się zastanawiam. W Fusion X5 obawiam się tego rzepa, z kolei Twistery 2008 mają łożyska SG7 (nie SG9 jak Fusiony). Obawiam się też czy klamry z czasem również w Twisterach nie zaczną puszczać :? Wiem że może dziś rolki są na dużo wyższym poziomie, ale kiedyś to było największą bolączką "plastikowych bulwiaków" :D

PS.Który rodzaj bardziej "oblepia" nogę i jest mniejszy? Zależy mi żeby nie mieć bochnów na stopach :) Wydaje mi się na rzut oka, że Fusiony mają lepsze sznurowanie, mam racje?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Przemek
Na łożyska nawet nie patrz. Nawet gdyby ich numeracja była numeracja obiektywna i porownywalna miedzy producentami (a tak nie jest) to i tak przy wykorzystaniu ich w rolkach nie mialaby ona wiekszego znaczenia. Moze przy jezdzie szybkiej i walce o kazda sekunde warto byloby kombinowac jednak w innych dyscyplinach rolkarskich numerek przy lozysku to ostatnia rzecz na jaka warto zwracac uwage. Jesli masz rolke dobrego producenta dostaniesz dobre lozyska - koniec tematu.
Co do klamer to AFAIK fusiony dostaly klamry w spadku po Twisterach z 2008. To chyba byly juz lepsze klamry niz czesto sypiace sie cholerstwo jakie bylo we wczesniejszych modelach Twistera niemniej Twister tegoroczny (243) ma ponownie zmienione klamry i mozna domniemywac, ze sa one jeszcze lepsze niz w X5. Pisze to co sam wyczytalem w sieci wiec glowy za te informacje nie dam jednak dosc oczywiste jest, ze Twister jest lepsza rolka jesli chodzi o zapiecia - zarowno z powodu klamer jak i dosc kontrowersyjnego rozwiazania z rzepem, ktore jest w X5.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”