rollerblade aero II TFS

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

karolz
Posty: 2
Rejestracja: ndz marca 22, 2009 2:15

rollerblade aero II TFS

Post autor: karolz » ndz marca 22, 2009 2:26

Przede wszystkim witam, jest to moj pierwszy moj post na tym forum. Chcialbym rozpoczac przygode z rolkami. rozgladalem sie po sklepach, pomimo ze mieszkam w sporym miescie to dostepnosc rolek jest srednia.
dzis zaproponowano mi rolki rollerblade aero II TFS. niestety nie moge znalezc nic w sieci na ich temat. w intersporcie jest przecena z 600zl na okolo 360zl. czy jest to nowy model? kolka sa 80mm, lozyska abec7. nic wiecej nie wiem. czy to jest dobra oferta?

pytanie drugie. chcialbym sprezentowac rolki mojej dziewczynie. ma byc to niespodzianka wiec przymiarka specjalnei nie wchodzi w gre. noge ma okolo 36. z takich malych rozmiarow to specjalnie nic nie moglem znalezc. czy koniecznoscia zatem bedzie zakup regulowanych rolek dla dzieci? i tu znowu sprzedawca zaproponowal model rollerblade micro 8. co o tym sadzicie forumowicze?

zico? help?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rollerblade aero II TFS

Post autor: zico » ndz marca 22, 2009 6:58

Są rolki o takich małych rozmiarach. Szczerze? Jak dorosłej osobie ktoś poleca rolki dla dzieci - odpuściłbym już sobie kontakt z tym sprzedawcą.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: rollerblade aero II TFS

Post autor: Praga » ndz marca 22, 2009 9:23

Niedawno miałem podobną sytuację. Jako, że mieszkam w Szczecinie był kłopot ze znalezieniem odpowiedniej rolki bo nowej kolekcji jeszcze nie ma, a kolekcja 2008 mocno przetrzebiona. Lekarstwem są sklepy internetowe. Najpierw idziesz do sklepu. Mierzysz rolki danej firmy. Rozmiar, w którym czujesz się najbardziej komfortowo to Twój rozmiar :) Potem zamawiasz rolkę w internecie i masz taką jaką chcesz, a nie taka jaka jest.

Niestety w przypadku żony, dziewczyny, siostry przymiarka jest IMO konieczna. Moja żona ma rozmiar buta 36. W sklepie mierzyła rolkę 37 ale dopiero w rolkach 36,5 rozwinęła skrzydła - mało stojaków z ciuchami nie poprzewracała tak poczuła się pewnie ;)

Możesz też zmierzyć stopę przysuwając ją piętą do ściany lekko uginając nogę (kolano na wysokości palców) i mierząc najdalej wysunięty palec. Doświadczony sprzedawca na pewno znając rozmiar będzie mógł dobrać odpowiednią rolkę.

Jeśli chcesz jej zrobić niespodziankę proponuję drugi (bardziej ryzykowny) sposób. Powiedz jej, że masz nierówne stopy i chcesz sprawdzić czy Ona też ma i zróbcie test ;)

Potem pozostaje tylko znalezienie odpowiedniego modelu rolki i dobrego sklepu ;)

Ja kupiłem dla siebie zeszłoroczny model Twisterów (jest w super cenie), dla żony kupiłem Sparki Pro. Kupiłem oczywiście w jedynym słusznym sklepie ;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rollerblade aero II TFS

Post autor: zico » ndz marca 22, 2009 9:28

Praga pisze:Jeśli chcesz jej zrobić niespodziankę proponuję drugi (bardziej ryzykowny) sposób. Powiedz jej, że masz nierówne stopy i chcesz sprawdzić czy Ona też ma i zróbcie test ;)
Sorry za off topic, ale to jest świetne :D
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

karolz
Posty: 2
Rejestracja: ndz marca 22, 2009 2:15

Re: rollerblade aero II TFS

Post autor: karolz » ndz marca 22, 2009 10:35

dzieki za odpowiedz. a co jesli chodzi o rollerblade aero II?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”