Rollerblade Bravo ???

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Skapol
Posty: 15
Rejestracja: ndz marca 29, 2009 6:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Knurów

Rollerblade Bravo ???

Post autor: Skapol » ndz marca 29, 2009 6:33

Witam. Jestem nowy więc prosze o wyrozumiałość.

Jako iż dopiero zaczynam jeździć na rolkach ( 24 lata samiec ) to do nauki kupiłem używane rolki Rollerblade Bravo ( o ile bravo to nazwa modelu ) od sąsiada bo i tak mamy ten sam rozmiar więc po co podczas nauki niszczyć nowiutkie roleczki za ok 300 zł. Rolki sa ogólnie w bardzo dobrym stanie TYLKO mam problem ponieważ chciałbym wymienić kółka na jakieś dobre łatwo sie obracające ( nie takie jak w marketach w rolkach za 99 zł ) i nie wiem jakie kupić czyli jaka ma być wielkośc albo na co zwracac uwage podczas dokupywania kółek. Najlepiej jakby to były kółka oryginalne i na stronie Rollerblade znalazłem takie cos :

1. Whells Active 84
2. Ruota 56M 89A
3. Ruota 82M 89A

Pomóżcie jakie mam kółka kupic do tych rolek????

Znacie ten model bravo??????? Wie ktoś coś o nich???? Na jeden sezon tylko do nauki chyba dobre co????

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: zico » ndz marca 29, 2009 7:35

Skapol pisze:
1. Whells Active 84
2. Ruota 56M 89A
3. Ruota 82M 89A

Pozdrawiam.
1. Whells Active 84 - jeśli wejdą - bierz te
2. Ruota 56M 89A - odpuść sobie
3. Ruota 82M 89A - tutaj jest jakaś pomyłka w twardości
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Skapol
Posty: 15
Rejestracja: ndz marca 29, 2009 6:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Knurów

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: Skapol » ndz marca 29, 2009 8:06

zico pisze:
Skapol pisze:
1. Whells Active 84
2. Ruota 56M 89A
3. Ruota 82M 89A

Pozdrawiam.
1. Whells Active 84 - jeśli wejdą - bierz te
2. Ruota 56M 89A - odpuść sobie
3. Ruota 82M 89A - tutaj jest jakaś pomyłka w twardości
Są jakies tańsze odpowiedniki bo jak wiadomo potrzebuje 8 szt ? Na allegro jest pare kółek innych tańszych i osobno łozysk może mi ktos dobierze jakiś zestaw z allegro tańszy łozysk i kółek pasujących do tych rolek i bym sobie to zamówił. Ważne żeby sie łatwo kulały... :) Opłaca sie wogóle wymieniac same kółka czy lepiej kupić jednak nówki rolki bo jak sie rozglądam to chyba kółka i łożyska sa drogie....

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: zico » ndz marca 29, 2009 8:48

Było kilka modeli Bravo, o ile pamiętam:

Bravoblade
Bravoblade GL
Bravoblade GLX

Do GLX wchodziły 84mm - do reszty nie wiem.
Chodzi głównie o średnicę kół i w tych modelach jeśli byłby problem to z włożeniem tej średnicy (84mm?) jako drugie i czwarte, tylne koło.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: Agent_L » ndz marca 29, 2009 9:52

Zwykłe łożyska (zależnie od kółek, zazwyczaj 608) po 1 zł sztuka. Niekoniecznie pakowane w komplety po 16 z napisem "do rolek"...
Takie najtańsze nie są jakieś specjalnie super, ale po pierwszym deszczu będą równie do wyrzucenia jak te najdroższe, a cena pozwala traktować je jak jednorazówki. Do eksperymentowania z benzynami i smarami w sam raz : )
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Skapol
Posty: 15
Rejestracja: ndz marca 29, 2009 6:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Knurów

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: Skapol » ndz marca 29, 2009 10:20

Niestety nie wiem który to dokładnie model Bravo... :(

A co byście powiedzieli na temat takich kółek

<-------->/item592650388_kol ... a_24h.html

albo takich

<-------->/item586361892_kol ... _4szt.html

albo takie

<-------->/item584758838_pro ... owosc.html

Co wybrac albo gdzie kupić LIVE w okolicach Gliwic... ? Jak nie ma pomysłu to może po prostu z jednej firmy na allegro zamówic... to

<-------->/item584758838_pro ... owosc.html tylko wybrać jedno z tych

PU 80x24mm
PU 72x24mm
PU 70x24mm
PU 64x24mm

i od razu od tego samego gościa te łozyska

<-------->/item592955616_loz ... mocja.html

Bedzie to pasowało wszystko razem????

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: jarekt » pn marca 30, 2009 2:04

Kryptonics to dobra firma i robi dobre kolka tylko te z aukcji sa troche przymałe. Signa i te drugie odpusc sobie. Nie wiem z czego sa robione ale po pierwsze toczenie jest tragiczne (jakby sie kleily do asfaltu) a po drugie potrafia literalnie rozsypac sie w czasie pierwsze jazdy. Kolka dobre dla lekkich dzieci na poczatek przygody z rolkami - bezpiecznie bo rozpedzic sie nie da :)
Reasumuac wyrób kółkopodobny sobie odpusc, nie sa warte nawet tych 12 zl za 4 sztuki :D
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: jarekt » pn marca 30, 2009 2:07

jarekt pisze:Kryptonics to dobra firma i robi dobre kolka tylko te z aukcji sa troche przymałe. Signa i te drugie odpusc sobie. Nie wiem z czego sa robione ale po pierwsze toczenie jest tragiczne (jakby sie kleily do asfaltu) a po drugie potrafia literalnie rozsypac sie w czasie pierwsze jazdy (ja musialem wozic ze soba zapasowki razem z kluczami bo w czasie jednego wypadu do parku potrafily sie 2 rozsypac). Dobre moze dla lekkich dzieci na poczatek przygody z rolkami - bezpiecznie bo rozpedzic sie nie da :)
Reasumuac wyrób kółkopodobny sobie odpusc, nie sa warte nawet tych 12 zl za 4 sztuki :D
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Skapol
Posty: 15
Rejestracja: ndz marca 29, 2009 6:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Knurów

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: Skapol » pn marca 30, 2009 8:21

Znalazłem cosik takiego na stronce Decathlona :

http://www.decathlon.com.pl/PL/4-ko-ka- ... -10418577/

Może takie wystarczą na ten jeden sezon?

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: Agent_L » pn marca 30, 2009 12:25

Z pierwszego postu wynika że problem masz z łożyskami, więc czemu nie zaczniesz od ich wymiany, może to wystarczy?
Jeśli chodzi Ci o kółka lekko toczące się, to nie polecam, bo lekkie opory okupione są słabą przyczepnością co nie ułatwi nauki, a po 2 - są po prostu drogie jak cholera.
Może na 1 sezon wystarczą te kółka co już masz? Co z nimi nie tak że tak napierasz na wymianę? Poliuretan odchodzi? Są przetarte do hubów? Połamane?

Jak koniecznie muszą być nowe kółka to szukaj marki Hyper (bo to największy "firmowy" producent) rozmiar co najmniej 72mm (zobacz jakiego rozmiaru są stare kółka oraz co pisze na szynie, powinno być coś w stylu "72/76/80/84mm max" - szukaj jak największych), twardość 78A - 85A (zależy też ile ważysz, cięzsi powinni brać twardsze kółka)

Te łożyska Signa (wg sprzedawcy Nils) mają taką wadę że nie zdejmują się osłonki (tzn da się zdjąć już nie założyć). W codziennej eksploatacji to skraca żywotność (pierwsza wilgoć -> kosz, lub jazda z otwartymi).
Oprócz tego są dość drogie jak na "firmę nikt", a potrzebujesz ich nie 8 tylko 16, czyli 42 zł. To 2 komplety CXów + 10 sztuk w zapasie. (CX to jedne z najtańszych łożysk, które jeszcze mają jakąkolwiek nazwę)
Oczywiście, cały czas zakładamy że w rolkach masz 608...
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Skapol
Posty: 15
Rejestracja: ndz marca 29, 2009 6:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Knurów

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: Skapol » pn marca 30, 2009 2:52

To może napisze najpierw dlaczego je wymieniłem... dlatego że stare był naprawde juz bardzo zjechane i popękane do tego stopnia że już hamulec tarł po ziemi bo z kółek już praktycznie nic nie było dlatego zdecydowałem sie że wymienie kółka i od razu łozyska a że mam zamiar tylko sie nauczyć jeździć na tych rolkach ( kiedys smigałem ostro ale to było dawno ) a może bardziej poprzypominac podstaw co mysle potrwa jeden sezon i na drugi juz kupie jakieś fajniejsze roleczki to wystarczy zestaw z decathlona idlatego zakupiłem te

78 mm 78A

http://www.decathlon.com.pl/PL/4-ko-ka- ... -10418577/

i od razu zestaw 16 łożysk.

myśle że to wystarczy na ten jeden sezon rekreacyjnej jazdya i cena była przystępna. Za 8 kółek zapłaciłem 80 zł a za łożyska tej klasy 7 35 zł (16szt).

Myśle że nawet jeżeli w ciagu tego roku te kółka nie będa bardzo zurzyte to zawsze bedzie zapas do nowego sprzętu.

Awatar użytkownika
Agent_L
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 565
Rejestracja: wt lipca 17, 2007 12:36
Jeżdżę od: 01 sie 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: Agent_L » pn marca 30, 2009 4:57

Kółka mięciutkie, nie będą się ślizgać. Jasne, na sezon powinny wystarczyć te kółka, łożyska wystarczają "do pierwszego deszczu" zwykle ; )

Klasa ABEC jest bez znaczenia w rolkach. Z niej wynika tylko maksymalna dopuszczalna prędkość oborotowa ze względu na wibracje. Kiedyś było tu wyliczenie że na rolkach trzeba by jechać 300km/h by dotrzeć do granicy ABEC-1. Po prostu nie ma żadnej znaczącej klasyfikacji łożysk do rolek, więc sprzedawcy używają jedynej istniejącej w ogóle.

Nadal nie sprawdziłeś jak duże koła możesz włożyć : )
Powerslide Cell 2006 /44 + Salomon Pilot V10 ?2004? /45
Kontakt : 505614321, PMy czytam rzadko : )
rolkowa mapka Warszawy

Skapol
Posty: 15
Rejestracja: ndz marca 29, 2009 6:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Knurów

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: Skapol » pn marca 30, 2009 7:40

Te oryginalne Rollerblade były 70 mm a teraz włożylem te 78mm i wydaje mi sie że te 78mm to już max ponieważ ostatnie kółko wesło dosłownie na styk przed ta tylną "obudową", wydaje mi sie że 80mm już by delikatnie ocierało.

Pisałes że się nie będa slizgać to chyba dobrze ???

Zaliczyłem dzisiaj jazde próbna taką krótką ok 40 min jak droga była sucha i nie padało i było ok ogólnie jestem zadowolony teraz tylko szkolić technike jezdy... :) no i bez tego sie chyba nie odejdzie

<nie podajemy linków>/item593992606_meskie_ ... ck_xl.html

bo chciałbym sie nauczyć troszke bardziej ostrej.... a bez dobrych ochraniaczy to może boleć.

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: jarekt » pn marca 30, 2009 8:08

Skapol pisze:Te oryginalne Rollerblade były 70 mm a teraz włożylem te 78mm i wydaje mi sie że te 78mm to już max ponieważ ostatnie kółko wesło dosłownie na styk przed ta tylną "obudową", wydaje mi sie że 80mm już by delikatnie ocierało.

Pisałes że się nie będa slizgać to chyba dobrze ???

Zaliczyłem dzisiaj jazde próbna taką krótką ok 40 min jak droga była sucha i nie padało i było ok ogólnie jestem zadowolony teraz tylko szkolić technike jezdy... :) no i bez tego sie chyba nie odejdzie

<nie podajemy linków>/item593992606_meskie_ ... ck_xl.html

bo chciałbym sie nauczyć troszke bardziej ostrej.... a bez dobrych ochraniaczy to może boleć.
Kółka masz okej choc za 80 zl kupilbym raczej Bullzeye lub Kryptonics (http://www.zicoracing.com/index.php?cat_id=27) problem z wyrobami firmowanymi przez Decathlon jest taki, ze nie wiadomo wlasciwie kto je robi i czy robiac dla marketu nie zaniza jakosci. W przypadku tych kolek nie wiadomo co to wlasciwie jest i jak to sie bedzie zachowywac niemniej to i tak o niebo lepsze kolka niz Sigmy wiec na jeden sezon powinny wystarczyc. Co do ochraniaczy to oczywiscie firmowe sa lepsze od noname'mow ale nawet te najtansze z allegro sa lepsze niz jazda bez ochraniaczy. Wstyd przyznac ale sam jezdze z kompletem za 9 zl z allegro (niby coolmaxa maja :P) i ochraniacze maja sie dobrze mimo, ze przy mojej jezdzie oberwaly juz tyle ile wiekszosc nie obrywa przez wszystkie lata sluzby. Teraz poluje na jakies duze jak do agresywnej ale azurowe bo nawet w zimie nie wciagam ich jak skarpety a jedynie mocuje na rzepy a jak przyjdzie lato i temperatury wzrosna bedzie jeszcze bardziej niekomfortowo. Jakby ktos mial jakis pomysl bede wdzieczny za podpowiedz - moga kosztowac nawet 20 razy wiecej niz moje stare :P
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Rollerblade Bravo ???

Post autor: Praga » pn marca 30, 2009 8:20

Skapol pisze:...no i bez tego sie chyba nie odejdzie

<nie podajemy linków>/item593992606_meskie_ ... ck_xl.html

bo chciałbym sie nauczyć troszke bardziej ostrej.... a bez dobrych ochraniaczy to może boleć.
Mam te ochraniacze. Bardzo przyjemnie się wita w nich z matką ziemią. Mimo, że moje są troszkę ciasne, nie uwierają i nie krępują ruchów. Mozna nosić na spodnie/bluzę jak i pod spód. Nie wyobrażam sobie doskonalenia umiejętności bez ochraniaczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”