Wybór rolek-początkująca

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

laise
Posty: 6
Rejestracja: sob kwietnia 11, 2009 10:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Wybór rolek-początkująca

Post autor: laise » wt kwietnia 14, 2009 1:34

Witam!
Od paru dni rozglądam sie po internecie za rolkami. Interesuje mnie jazda rekreacyjna/fitnessowa. Ostatni raz na rolkach jezdziłam w gimnazjum i to na dodatek na dość nietypowych: każda rolka miala po dwie kule ( a'la piłeczki tenisowe) i nie za bardzo wiem na co powinnam zwrócić uwage przy kupnie nowych i co bedzie dla mnie najlepsze, tym bardziej, że kiedys probujac jezdzic na typowych rolkach odczuwałam róznice i poruszanie wychodzilo mi slamazarnie.

Mam 166 cm i waze ok.65 kg, mam zamiar jezdzis 2-4 razy w tygodniu, a gdzie? w Poznaniu, gdzie tylko ścieżki na to pozwolą.

Na rolki mam zamiar przeznaczyć 200 zł (studencka bieda) i niekoniecznie musza być nowe.


Bardzo zainteresowały mnie te 2 aukcje:

<nie podajemy linków>/item604949043_k2_powe ... _39_5.html


<nie podajemy linków>/item610147932_rolki_f ... nowki.html

druga aukcja wydaje sie interesujaca, ale czy sa lepsze od w/w K2??

Sprzedajacy oferuje "Kup teraz" i mozna sie targować, jak myslicie jaka cene mozna oferować?
Poczatkowo kosztowały 359 zł, kupione w zeszłym roku w sierpniu, użyte 1 raz.

Zastanawia mnie również ta aukcja:
<nie podajemy linków>/item602407464_rolki_p ... s_r41.html

Początkowo jak zobaczyłam, że to nr 41 odpuscilam, ale wkładka jest akurat 25 cm.
It's not enough I want more!

laise
Posty: 6
Rejestracja: sob kwietnia 11, 2009 10:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór rolek-początkująca

Post autor: laise » wt kwietnia 14, 2009 7:46

Ok, mógłby mi ktoś powiedzieć co sądzi o rolkach z 2 linku, sa teraz w opcji 'kup teraz' za 200 zł. Bardzo mi zależy na waszej opinii, jakakolwiek miałaby nie być;)
It's not enough I want more!

Lincoln
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: ndz kwietnia 12, 2009 9:27

Re: Wybór rolek-początkująca

Post autor: Lincoln » wt kwietnia 14, 2009 8:03

coś 1 i 2 link nie działają ;/

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Wybór rolek-początkująca

Post autor: koziar2 » wt kwietnia 14, 2009 8:25

Powerslide Cell - jak sie tylko wkrecisz bedziesz miala rolki na dlugo :) za ta cene naprawde warto mysle ze minimalna bedzie w granicach 250PLN a tyle mozna dac. Byle tylko pasowaly - rozmiarowka w PS Cell jest troche nie do konca wiarygodna wiec warto zapytac jaka dlugosc rzeczywista ma wkladka.

Pozostale linki sa poucinane i nie wchodza.

laise
Posty: 6
Rejestracja: sob kwietnia 11, 2009 10:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór rolek-początkująca

Post autor: laise » czw kwietnia 16, 2009 6:25

Witam ponownie! ostatnio pojeździlam trochę po Malcie korzystając ze sprzętu wypozyczonego z tamtejszej wypożyczalni, aby sie przekonać czy aby ten sport mi sie na pewno podoba.

Wszystko było super do momentu spotkania z górką o małym nachyleniu. Przez coraz większe nabieranie prędkości i panikę z tego powodu, złapałam dwa zające "na szczęście" obcierajac tylko łokcie. Stąd moje pytanie: jak sie zjeżdża z takich górek, hamuje cokolwiek?

2 pytanie: Odwiedziłam 2 sklepy w Poznaniu Intersport i GoSport i dalej gdzie mam szukac niekoniecznie wiem, czy ktoś może cos poradzić?
It's not enough I want more!

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór rolek-początkująca

Post autor: MirekCz » czw kwietnia 16, 2009 8:22

Laise: 250zł na rolki to niestety ciut mało. Jak uda się Tobie dostać coś rozsądnego używanego to fajnie... jakiegoś badziewia, ale nowego, to za bardzo nie polecam.

Co do górek, są liczne sposoby hamowania. Prawdopodobnie na prawej nodze miałaś taki hamulec doczepiony do rolki... wystarczy wystawić tą rolkę odrobinę do przodu i przechylić ją (podnieść palce i oprzeć ciężar na tym kawałku gumy robiącym za hamulec) - najprostszy przykład masz na filmie http://www.youtube.com/watch?v=aO7_WjO3XGY

Co do sklepu to jest sklep Zico racing (właściciela tego forum zresztą) - niestety nowe rolki to ok. 400zł - ale takie coś starczy tobie na kilka lat z małym doinwestowaniem w kółka za 2-3 lata.

PS.Raczej nie kupuj rolek bez przymierzenia, często rozmiary są inne niż rozmiary butów i można się zdziwić. Do tego każda rolka trochę inaczej leży na stopie i jeden model rolki może być dla ciebie dużo wygodniejszy niż inny model nawet tej samej firmy.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

laise
Posty: 6
Rejestracja: sob kwietnia 11, 2009 10:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór rolek-początkująca

Post autor: laise » czw kwietnia 16, 2009 9:45

Budżet podskoczył do 400 zł :) i stac mnie chociaz na Rollerbrade Spark i nie wiem co innego jeszcze jest wartego polecenia. Zauwazylam,ze jest duzo Fili w tej cenie. Moze cos doradzicie, bede wdzieczna.

Co do hamulca na prawej nodze, próbujac go używac traciłam troche równowage i bałam, że wywine orła do tyłu, co wydawało mi sie niebezpieczniejsze niz upasc strona przednia.
It's not enough I want more!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wybór rolek-początkująca

Post autor: zico » pt kwietnia 17, 2009 6:46

laise pisze:Budżet podskoczył do 400 zł :) i stac mnie chociaz na Rollerbrade Spark i nie wiem co innego jeszcze jest wartego polecenia. Zauwazylam,ze jest duzo Fili w tej cenie. Moze cos doradzicie, bede wdzieczna.

Co do hamulca na prawej nodze, próbujac go używac traciłam troche równowage i bałam, że wywine orła do tyłu, co wydawało mi sie niebezpieczniejsze niz upasc strona przednia.
Sparki są bardzo dobre dla początkujących - to już jest sprawdzone oraz widać po samej konstrukcji tych rolek.
No i polecam przyjście na naukę jazdy - jesteś z Poznania, więc warto! :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”