Dobre rolki

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

rafał10
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 08, 2009 1:51

Dobre rolki

Post autor: rafał10 » pt maja 08, 2009 1:55

Jestem tegorocznym maturzysta i chciałbym w wakacje zaczac swoja przygode z rolkami. Przegldajac tematy widziałem,ze niektórzy maja podobne problemy,ale kupuja rolki za 150-200zł.
Napisze od razu: chce dobry sprzet,cena nie gra roli. Chce miec porzadne rolki,które posłuza długie lata. Najlpeiej od razu ze wszystkimi ochraniaczmai,zenym nie musiał szukac tego osobno. Typ jazdy jest blizejnie okreslony,ale mysle ze rekreacyjna lub fitness. CZekam na Wasez propozycje.

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobre rolki

Post autor: MirekCz » pt maja 08, 2009 2:36

Rolki - http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... rod_id=342
Ochraniacze - http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... rod_id=181
O ile nie masz to kask, najlepiej jakiś rowerowy (z dużą ilością otworów - bardzo się przydaje latem).

Rolki są b.dobre do jazdy rekreacyjnej i fitness. Na forum jest kilka tematów z informacjami o nich więc możesz przejrzeć.
Taki zestaw wystarczy spokojnie na kilka lat, chyba, że zapalisz się do jakiegoś freestyleu czy jazdy szybkiej, to wtedy za rok-dwa przydałoby się kupić bardziej specjalistyczny sprzęt. Wszystko zależy co się tobie spodoba i ile będziesz jeździł.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

rafał10
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 08, 2009 1:51

Re: Dobre rolki

Post autor: rafał10 » sob maja 09, 2009 9:09

Dzięki za wszystkie informacje. Trafiłem jeszcze na takie rolki http://wojosport.pl/pl,product,467673,r ... chrom.html
czy znaczenie ma,ze sa aluminiowe?? w czym to ewentualnie pomaga a wczym przeszkadza?? Kask od roweru powinienem gdzies miec,co prawda nie najmłodszy ale jest.

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobre rolki

Post autor: MirekCz » sob maja 09, 2009 9:43

Aluminiowa szyna jest sztywniejsza i zapewnia lepsze prowadzenie rolki przy dużych prędkościach. Minusem jest gorsza amortyzacja, która czasem jest lepsza dla początkujących, w szczególności w kiepskich rolkach gdy but jej nie posiada.
Rolki te wyglądają raczej na typowy hipermarketowy zestaw z niespodzianką. Jak cena nie gra roli to nigdy w życiu bym ich nawet nie tknął kijem.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Dobre rolki

Post autor: jar-as » sob maja 09, 2009 10:11

rafał10 pisze:Dzięki za wszystkie informacje. Trafiłem jeszcze na takie rolki http://wojosport.pl/pl,product,467673,r ... chrom.html
czy znaczenie ma,ze sa aluminiowe?? w czym to ewentualnie pomaga a wczym przeszkadza?? Kask od roweru powinienem gdzies miec,co prawda nie najmłodszy ale jest.
Powiem tak : niby jest demokracja ale nie powinienes kombinowac poki co samodzielnie dla dobra wlasnego .To co zaproponowal Ci Mirek jest znakomite dla Ciebie a Twoja proba kombinowania ...nietrafiona .Chcesz rady dostales ja i szczerze radze skorzystaj ,bo wszystkie te super okazje to o kant D..y rozbic .Nie warto tracic czasu na rzeczy marne :wink:
Powodzenia na trasie

rafał10
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 08, 2009 1:51

Re: Dobre rolki

Post autor: rafał10 » wt września 01, 2009 3:08

Dzieki za wsyztskie rady i posty. A mam prośbe: mozecie podac mi konkretne namiary na "coś dobrego"?? Moze byc ze sklepu wojosport bo porównujac ceny wychodzi korzystnie. Widze ze forum jest fachowe i moge liczyc na pomoc.

MamuciManiak
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 6:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Jarocin / Kraków

Re: Dobre rolki

Post autor: MamuciManiak » wt września 01, 2009 4:15

ja rzadko robie zakupy przez neta, ale jak już je robie to stawiam na bezpieczeńtwo. i może zabrzmi to jak reklama i podlizywanie się, ale jesli chcesz sprzetu na długie lata i pomocy w razie "w" to zrób zakupy u Zico. po pierwsze ceny ma tam bardzo konkurencyjne, sprzęt najwyższej jakości a z ewentualnymi problemami czy wadami sprzętu radzi sobie ów sprzedawca wzorowo.
poczytaj lepiej forum a zobaczysz jakim Zico jest sprzedawcą.

a co do porad forumowych kolegów... wiedzą co mówią...!

po Pawlakowemu: Mądrego i przyjemnie posłuchać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”