klikające kółka

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Ayla
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 08, 2009 3:23

klikające kółka

Post autor: Ayla » ndz maja 10, 2009 6:44

co to oznacza, kiedy kółka po pół godzinnej jeździe zaczynają klikać, stukać przy stawianiu nogi na ziemi - odpychaniu?
To tak jakby się troche obluzowywały w płozie i przestają to robić po dokręceniu, ale po następnej pół godziny jazdy znów są troszkę luźniej :?

dzieje się tak z wewnętrznymi kółkami w Aero II i nie wiem, czy to urok tego modelu, czy może wada fabryczna?
Zupełnie się na tym nie znam :oops: a może tak już jest i nie ma się czym martwić, tylko jeździć?

nie chciałabym kupić rolek, które zaraz będę musiała reklamować, dlatego pytam :wink:

Awatar użytkownika
orken
Czterokółkowiec
Posty: 99
Rejestracja: pt lipca 27, 2007 3:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gorlice/Krakow

Re: klikające kółka

Post autor: orken » ndz maja 10, 2009 6:48

luzuja sie srubki przy szynie :)
Slalomem przez życie.

Ayla
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 08, 2009 3:23

Re: klikające kółka

Post autor: Ayla » ndz maja 10, 2009 7:06

no tak, dzięki :)

chyba się jednak pospieszyłam z tym wątkiem, bo okazuje się że temat już się przewijał na forum i o kółkach dających głos w Aero II już pisano. Nie brzmi to wszystko zachęcająco :(
a już myślałam, że wreszcie znalazłam sobie rolki :cry: no nic od poniedziału zaczynam poszukiwania od nowa :P

Awatar użytkownika
orken
Czterokółkowiec
Posty: 99
Rejestracja: pt lipca 27, 2007 3:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gorlice/Krakow

Re: klikające kółka

Post autor: orken » ndz maja 10, 2009 7:24

mam szyny mogema 5x 76mm
i tez mimo ze sa dokrecone na maksa, to slychac luzy... ogolnie wiem ze nic sie nie stanie, ani sie nie poluzuje... chociaz nieciekawie by bylo jakby mi odpadlo kolko na zjezdzie :)
Slalomem przez życie.

Ayla
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 08, 2009 3:23

Re: klikające kółka

Post autor: Ayla » ndz maja 10, 2009 7:40

ano nieciekawie :twisted:

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: klikające kółka

Post autor: Praga » pn maja 11, 2009 11:49

Z tego co wiem, wszystkim się luzują. Wystarczy przecież dokręcić, a jak ktoś chce zablokować przed odkręcaniem trzeba posmarować gwint takim czymś: http://www.henkel.pl/cps/rde/xchg/henke ... anguage=pl
W swoich rolkach zwykle każdego wieczoru po jeździe dokręcam 2-4 ośki.

Ayla
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 08, 2009 3:23

Re: klikające kółka

Post autor: Ayla » pn maja 11, 2009 3:24

ok, jeśli to normalne, ze kółka się luzują, to nie mam więcej pytań :D będe po prostu dokręcać :rotfl2:
ale boję się, że to może chodzi o tulejki, albo łożyska i co wtedy? ciągłe serwisowanie??? :roll:
próbowałam znaleźć info o Aero II TFS - jak to jest, czy to normalne że kółka się luzują, no i trafiłam na info że zdażają sie problemy z tulejkami właśnie, albo łożyskami w tym modelu. Z drugiej strony słyszałam też że niektórzy jeżdżą kilka lat i sa zadowoleni - więc może wyszła jakaś partia z wadą :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”