Proszę ! Doradzcie !!!

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sanoria
Posty: 2
Rejestracja: czw listopada 26, 2009 12:15

Proszę ! Doradzcie !!!

Post autor: sanoria » czw listopada 26, 2009 12:25

Witam wszystkich

Na gwiazdkę chcę kupić chrzesniakowi lat 11 rolki tylko ze ja jestem zielona w tej dziedzinie i nie mam sie kogo poradzić w tym temacie.Jak na razie przegladałam oferty allegro i jest duzy wybór ale nie mam pojęcia na co mam zwrócić uwagę przy zakupie.Nie wiem ile jeszcze zł przeznaczę ale raczej nieplanuje duzo bo chrzesniak dopiero zaczyna przygode z rolkami no i jeszcze jest dzieckiem wieć napewno zdecyduje sie na rozsuwane.Powiedzcie mi na co mam zwrocić uwagę przy zakupie? domyslam sie ze płozy muszą byc aluminiowe, ABEC minimum 5 a rozmiar kółek??? lepsze mniejsze czy wieksze? do jazdy rekreacyjnej.Jeszcze jedno mnie zastanawia ze niektóre rolki są bardziej obudowane w plastyk a niektore wiecej w materiał więc ktore lepsze? praktyczniejsze?
aha.... spotkalam sie ze skrótem usf lub cos w tym stylu i nie wiem co znaczy???
Czekam na waszą pomoc.

sanoria
Posty: 2
Rejestracja: czw listopada 26, 2009 12:15

Re: Proszę ! Doradzcie !!!

Post autor: sanoria » czw listopada 26, 2009 12:29


Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Proszę ! Doradzcie !!!

Post autor: jar-as » czw listopada 26, 2009 1:20

Jak dla mnie to pierwsza lub ostatnia w zasadzie to tzw "jeden pies" rozsuwane to najwazniejsze ,za drugimi przemawiaja ochraniacze w komplecie i o tym powinnas pamietac i bez tego mlodziezy nie wypuszczac na rolki !!!.UFS to system mocowania szyny i ta wiedza jest w tym momencie zupelnie zbedna bo nie odnosi sie do rolek tego typu .Kolka zazwyczaj w takich rolkach sa dopasowane na max. z tego co widac 70-ki czyli srednica 70mm. Lozyskami nie zawracaj sobie glowy bo nikt do rolek za 150 zl nie wlozy lozysk za min ok 100 a takie dopiero sa szybkie mocne i trwale ,wiec potraktuj to jako "fyt maketingowy" .Najwazniejsze to wygodny but czego nie sprawdzisz i to zeby kolka krecily sie w miare bezwladnie na co raczej mozna liczyc wiec kieruj sie tym, czy beda sie podobac :wink:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Proszę ! Doradzcie !!!

Post autor: zico » czw listopada 26, 2009 1:32

sanoria pisze: domyslam sie ze płozy muszą byc aluminiowe, ABEC minimum 5 a rozmiar kółek??? lepsze mniejsze czy wieksze?
Wcale nie muszą być aluminiowe i nie muszą być minimum ABEC 5. Lepsze mniejsze kółka. Rolki mają być wygodne. Te, co są pokazane w linkach mogą, ale też nie muszą takimi być.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Proszę!Doradzcie !!!

Post autor: Krzysztof » czw listopada 26, 2009 1:46

Tam nie ma niczego albo jest wielkie NIC :scratch:

Ha, źle wyświetlona strona i taki komentarz :?
Ale jest już OK.
Patrząc na fotki to raczej te buty nie wyglądają na solidnie wykonane.
Lepiej jest jednak zmierzyć i dopasować układ but-stopa, aby czerpać przyjemność z użytkowania i jazdy.
Oczywiście ochraniacze to podstawa, szczególnie dla uczącego się jeździć.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”