Na początek Rollerblade Astro czy Spark Pro?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

wunteg
Posty: 2
Rejestracja: pt marca 26, 2010 1:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Na początek Rollerblade Astro czy Spark Pro?

Post autor: wunteg » pn marca 29, 2010 9:40

Cześć wszystkim.

Zamierzam kupić rolki do jazdy rekreacyjnej. Doświadczenie znikome- już dawno temu zniszczyłem swoje pierwsze, 'komunijne' rolki i od tego czasu ( prawie 10 lat ) miałem zerową styczność z tym sportem.

Jako, że jeszcze można natrafić na modele z wcześniejszych sezonów, przeszukałem sklepy tradycyjne i internetowe i udało mi się znaleźć kilka okazji.
Wybrałem firmę Rollerblade i chcę się zdecydować na jeden z modeli:
- Spark Pro
- Astro 6
- Astro 10.

Ponieważ nie mogę znaleźć zbyt wielu opinii o rolkach Astro 6, a o Astro 10 to już chyba w ogóle, proszę Was ( posiadaczy/zorientowanych w temacie ) o słowo na temat tych modeli. Jeśli chodzi o wygląd, Astro są bardzo podobne, mają te same kółka, obie aluminiowe szyny, takie same łożyska (SG7). Jedyna zauważona przeze mnie różnica to inna kolorystyka..

Proszę też o sugestie w wyborze pomiędzy Spark Pro i Astro ( te pierwsze mogę dostać 40 zł drożej- czy się opłaca? ).

Z góry dzięki za wszystkie (szczególnie szybkie ) odpowiedzi.

Pozdrawiam, Damian.

wunteg
Posty: 2
Rejestracja: pt marca 26, 2010 1:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Na początek Rollerblade Astro czy Spark Pro?

Post autor: wunteg » czw kwietnia 01, 2010 2:13

Cześć.

Zdecydowałem się na zakup modelu Astro 6.0. Jeździłem w nich na razie około godziny; wrażenia bardzo pozytywne.

Jeszcze trochę informacji o cenach rolek, które znalazłem w Krakowie:

- Rollerblade Spark Pro można dostać w Janmar Sport ( ul. Grodzka ) za 359zł. Jest też kilka przecenionych modeli damskich, jednak nie wiem konkretnie jakich.
- Rollerblade Crossfire w ExiSport ( Bonarka, Czyżyny ) za 459zł. Ogólnie w ExiSport mają wyprzedaż z zeszłego sezonu i można kupić dość dużo rolek w okolicach 400 zł, szczególnie firmy Fila.
- Rollerblade Astro (modele: 6.0, 10.0, 50 oraz 500) w sklepie 4ever sport ( Kazimierz, ul. Dajwór ) można dostać za 330zł. Tam też kupiłem swoje rolki. ( w tym sklepie mają tylko rozmiar 42.5 <27.5 cm> )

Jak widać, wyprzedażowe ceny całkiem niezłe, jednak nie ma bogactwa rozmiarów.

Pozdrawiam,
Damian.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”