pierwsze rolki po wielu latach

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

bol
Posty: 5
Rejestracja: sob czerwca 05, 2010 12:15
Moje rolki: brak

pierwsze rolki po wielu latach

Post autor: bol » sob czerwca 05, 2010 12:23

Witam.

Po pierwsze chcę się przywitać gdyż goszczę tu po raz pierwszy... więc cześć.

Jakieś 10 lat temu miałem do czynienia w sposób nietrwały z rolkarstwem agresywnym. Była to dosłownie chwila więc nóg nie połamałem. Dostęp do sprzętu był utrudniony ze względu na brak własnych pieniędzy. Więc rolki były pożyczane. Teraz gdy sam jestem dziadkiem... Tak by się chciało napisać. Ale tak serio do żeczy. Chcę powrócić do miłego uczucia przemieszczania się na kólkach. Teraz sam zarabiam więc mnie stać. Chcę wydać ok 400-450 PLN. Jazda ma być typowo rekraacyjna gdyż jużjestem za stary na zakłócanie pożądku sąsiadom. :-) Bardzo mi wpadły w oko rolki: <nie podajemy linków>/item1057830776_rolki_ ... _r_40.html
Czy to będzie dobry wybór ?
pozdrawiam

deeyw
Posty: 6
Rejestracja: czw czerwca 03, 2010 1:41
Jeżdżę od: 0- 0-2010

Re: pierwsze rolki po wielu latach

Post autor: deeyw » sob czerwca 05, 2010 1:02

Zaznaczam, że nie jestem specem, ale poświęciłem sporo czasu na przemaglowanie tego działu i już orientuje się w rolkach. Szczególnie w tym przedziale cenowym.

Rolki, które podałeś, to

- dobra firma z czołówki
- aluminiowa szyna
- system B&W, czyli but i rolka osobno

Niestety, ów system nie jest zbytnio polecany GDYŻ mimo, iż jest to pewnego rodzaju komfortowe i wygodne rozwiązanie, to inaczej jeździ się w takiej rolce niż normalnej, bez w.w systemu. Inaczej = gorzej, bez systemu jest zdecydowanie lepiej. To właśnie wyczytałem tu na forum i przekazuję i Tobie ;) Jeżeli więc nie jest to dla Ciebie priorytet - nie warto ;)

Polecam Rollerblade Spark 80. Jest to tegoroczny model, szyna aluminiowa nie jest, ale

- nisko osadzony środek ciężkości, ułatwiający naukę
- lepsze wykonanie i komfort

Tego również dowiedziałem się tu z forum :)

A co polecam przede wszystkim? Wybrać się, w miare możliwości, do sklepu sportowego. U mnie w mieście mają Sparki z zeszłego sezonu lub inną wersję, też Spark, poprzeceniane o 100-200zł, naprawdę się opłaca. No i celuj w Rollerblade'a, król rekreacji ;)

A jeżeli chodzi o Powerslidy, są też inne modele, bodajże D1, na pewno by Ci podeszły ;)

bol
Posty: 5
Rejestracja: sob czerwca 05, 2010 12:15
Moje rolki: brak

Re: pierwsze rolki po wielu latach

Post autor: bol » sob czerwca 05, 2010 11:02

Dzięki przyjacielu za podpowiedż. Byłem dzisiaj w sklepie i faktycznie te z butem były jakieś mało precyzyjne jeśli można to tak nazwać. Sprzedawca zainteresował mnie tym:

<nie podajemy linków>/item1059583611_lyzwor ... inium.html

Fajnie mi się w nich stopę 3mało ale nie wiem bo nie mam porównania, czytaj doświadczenia.

Czy ktoś miał do czynienia z tą marką i ewentualnie tym modelem ?

pozdrawiam

deeyw
Posty: 6
Rejestracja: czw czerwca 03, 2010 1:41
Jeżdżę od: 0- 0-2010

Re: pierwsze rolki po wielu latach

Post autor: deeyw » ndz czerwca 06, 2010 12:55

Tutaj Headów raczej nikt nie polecał, ponieważ chyba nikt na nich nie jeździ ;) przypomnę, że Head to przede wszystkim rakiety tenisowe, także rolki może i mają dobre... ale! za tą cenę masz rollerblady albo powerslidy, ja bym się nie zastanawiał :)

bol
Posty: 5
Rejestracja: sob czerwca 05, 2010 12:15
Moje rolki: brak

Re: pierwsze rolki po wielu latach

Post autor: bol » ndz czerwca 06, 2010 11:16

Ok skończyło się na Fila Primo DLX. GoSPORT proponuje cenę 359 więc się skusiłem. Płoza alu wykonanie niezłe. Koła 80 82A. Łożyska abec7.
Pierwszą jazdę mam za soba i chyba jest ok (brak porównania). W necie prawie nic na ich temat nie ma. Wydaje mi się, że do nauki powinny styknąć. A jak już się wciągnę (jeśli?) to wtedy pomyśle o czymś bardziej pro.
A i jeszcze jendo pytanko:
Jak zapiąć dobrze buta żeby sobie krzywdy nie zribić ? But posiada wiązanie zwykłe sznurowane nad nim pasek z rzepem, na piszczel zapięcie klamrowe. I coś dziwnego z tyłu jakiś też pasek z rzepem ale do czego służy nie mam pojęcia.
pozdrawiam

deeyw
Posty: 6
Rejestracja: czw czerwca 03, 2010 1:41
Jeżdżę od: 0- 0-2010

Re: pierwsze rolki po wielu latach

Post autor: deeyw » pn czerwca 07, 2010 12:10

Myślę, że dobry wybór ;) o Fili raczej są pozytywne opinie

Jak zapinać? Mocno sznurujesz, mocno rzep, i mocno zaciskasz klamrę na piszczel. Oczywiście nie tak, żeby noga bolała, ale musi być naprawdę sztywno. Ja osobiście staram się jak najmocniej i nie czuję żadnego dyskomfortu, a noga jest sztywno i nie rozjeżdza się do wewnątrz, chociaż mam ciągle z tym problem i staram się to eliminować. Mocne zapięcie to podstawa ;) byleby Ci nie sprawiało dyskomfortu. Niestety nie kojarzę tego, co posiadasz z tyłu. A krzywdę zrobić sobie można np. po słabym zapięciu - łatwo wtedy o skręcenia.

bol
Posty: 5
Rejestracja: sob czerwca 05, 2010 12:15
Moje rolki: brak

Re: pierwsze rolki po wielu latach

Post autor: bol » pn czerwca 07, 2010 10:46

Witam,

jestem po pierwszych jazdach wczoraj poł godzinki na zachetę i dzisiaj już z godzinkę w tym 2 gleby na szczęście niegroźne ale ludzie na Malcie (jeziorko rekraacyjne w Poznaniu) mieli niezły ubaw. Nurtuje mnie tylko jedna sprawa... na maxa zaczęły mnie boleć nogi z przodu na łączeniu piszczeli ze stopą w miejscu gdzie ściąga się stopę paskiem. Mam nadzieję, że stopa się przyzwyczai i będzie ok. Jutro daję sobie odpocząć. Generalnie bardzo pozytywnie odbieram jazdę ale uświadomiłem sobie, że jak jadę nawet samaochodem to rozglądam się gdzie są dobre nawieszchnie do jazdy (zboczenie mi sie wdało :)).
Dość duży problem sprawia mi też hamowanie hamulcem ale to pewnie jest do opanowania. Jednak 10 lat temu jak jeździłem było dużo łatwiej człowiek młodszy sprawniejszy mniej lęków. Pamiętam po 2 godzinach jazdy przez plecaki skakałem a teraz ujechać trudno. Ale cóż czas leci i nie ma się mu co poddawać.

pozdrawiam wszystkich co czytają moje bazgroły
sijas :-)

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: pierwsze rolki po wielu latach

Post autor: waluś » pn czerwca 07, 2010 10:56

Jeżeli to jest uczucie "palenia" w piszczeli to efekt słabych mięśni. To bardzo szybko Ci przejdzie, po 3-4 jazdach. Swoją drogą jak szukasz dobrej miejscówki na naukę to spróbuj pojeździć na łegach (dzisiaj to nazywa sie park Jana Pawła - na przeciwko Chwiałki). Tam wszyscy chodzą
Pozdro

bol
Posty: 5
Rejestracja: sob czerwca 05, 2010 12:15
Moje rolki: brak

Re: pierwsze rolki po wielu latach

Post autor: bol » pn czerwca 07, 2010 11:00

Bardziej bym to nazwał uczyciem odcisniecia obicia obtłuczenia ale nie obtarcia. Może za mocno spinam ale znów jak poluzowałem czułem jakby słabszą stabilność. Pewnie muszę znaleść kompromis między tymi uczuciami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”