nowy - nowe rolki

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

nknd
Posty: 12
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 1:42
Moje rolki: Fila NRK
Jeżdżę od: 0- 9-2010
Lokalizacja: wawa

nowy - nowe rolki

Post autor: nknd » wt sierpnia 31, 2010 2:24

Witam.
Tytułem wstępu, że mam niejakie teoretyczne pojęcie na temat rolek, biorące się z lektury kilku forów (tego również).
Kobieta jeździ (Fila Helix 46 Alu), ja stoję - nadszedł czas, żeby odwrócić role :)
Rolki zamierzam wykorzystywać:
a) do wspolnej wieczorno - wikendowej jazdy odstresowującej po dniu spędzonym przed kompem
b) trochę komunikacyjnie do jazdy po mieście (chodniki, krawężniki, schody, itd.)
c) mniej szybkość, bardziej kontrola nad rolkami
rampy, ewolucje - nie / wyciskanie 100 km z dużą szybkością - nie (od tego mam rower:)) / zrzucanie wagi - nie, bo nie ma takiej potrzeby :) mam 170cm / 56kg
mieszkam w centrum warszawy, więc terenów do jazdy i nauki trochę się wokół znajdzie.

Potrzebuję porady w kwestii doboru rolek (jakżeby inaczej).
Jako, że to moje pierwsze rolki wolałbym nie przekroczyć 400zł. Pojawiło się trochę różnych promocji, np. Intersporcie i za tą sumę można już pokusić się o np. Fusion X3, lub K2 Mach Speed.
Na allegro znalazłem wyprzedaż kilku starych modeli Salomona, Motion 7, Motion 8 w cenie konkurencyjnej poniżej 250 zł.
<nie podajemy linków>/rolki-salomon-motion- ... 49736.html
<nie podajemy linków>/rolki-salomon-motion- ... 49779.html
tak się składa, że mam w razie czego możliwość zmierzenia ich w sklepie.
Warto się nimi zainteresować pod kątem tego typu użytkowania, o jakim wspomniałem, czy lepiej według was dołożyć 200 zł i poszukać czegoś nowszego?
Z tego, co zauważyłem mają dość długą szynę, odpowiednio 27,5 cm oraz 29 cm.

I druga kwestia: czy lepiej kupić rolki z miękkimi butami, czy skorupy?
W Intersporcie przymierzałem kilka par: RB Fusion X3,K2 Mach Speed, Rollerblade Spark TI.
X3 były, co prawda, rozmiaru 43, ale w sumie najbardziej stabilnie się w nich czułem, chociaż miałem oczywiście za dużo luzu wokół kostki i w stopie. W K2 było, jak w kapciach i wyginało mnie, jak w kapciach.
Mam stopę rozmiaru 26 cm w skarpecie, raczej szczupła i niską w podbiciu. Zastanawiam się, czy w wypadku skorupy, której nie można porządnie ściągnąć, stopa nie będzie mi latać, nawet w bucie 41, 42.
Pytam o te skorupy, bo kumpel jest bardzo zadowolony z Twisterów, kobieta zaś, po próbnej zmianie swoich Fila na jakieś skorupy RB, też stwierdziła, że było jej wygodniej w sztywnym bucie.

pzdr.

Awatar użytkownika
Manek
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 22, 2010 12:14
Moje rolki: Fila NRK Black
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: nowy - nowe rolki

Post autor: Manek » wt sierpnia 31, 2010 3:34

witaj
no generalnie wszyscy chwalą twistery za wygodę poza tym nadają się do jazdy po mieście bo maja ten system pochłaniający drgania a w mieście wiadomo że nawierzchnie różne
tyle że cena w porównaniu z tymi salomonami z Twoich linków sporo wyższa...
sam mam takie file, o których piszesz, tyle że w wersji męskiej i na nierównościach nie jest przyjemnie
pozdrawiam,
m.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: nowy - nowe rolki

Post autor: Herb » śr września 01, 2010 6:28

Jak potrzebujesz kontroli nad rolkami, to kupuj skorupy. X3 w zupełności wystarczą do jazdy którą opisałeś. Ale musisz kupić dopasowane, by stopa nie latała w środku (to tyczy się każdych rolek). Skoro stopa 26, potrzebujesz X3 rozmiaru 40,5, jazda w zbyt luźnych rolkach co najwyżej Cię do tego sportu zniechęci. Skoro masz niską stopę, kupisz żelowe wkładki i to powinno zaradzić ewentualnym luzom. Poza tym, skorupa Fusionów nie jest jakaś wyjątkowo twarda i jak najbardziej da się ją dobrze ściągnąć.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

nknd
Posty: 12
Rejestracja: wt sierpnia 31, 2010 1:42
Moje rolki: Fila NRK
Jeżdżę od: 0- 9-2010
Lokalizacja: wawa

Re: nowy - nowe rolki

Post autor: nknd » czw września 02, 2010 12:20

acha, dzięki wielkie :)
Czyli, jak rozumiem z tymi Salomonami raczej dać sobie spokój?
Gdzieś na forum wyczytałem, że Motion 7 są dosyć sztywne, kółka tej samej wielkości, co w X3, a szyna raptem o 1 cm dłuższa. Nie wiem, czy to oznacza, że są niewygodne, czy dobrze trzymają nogę? :)
Póki co leje, ale wikend ma być ładny, więc mam motywację, żeby się szybko decydować i kupić role, co by skorzystać z dobrej pogody.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”