Pomoc w wyborze sprzętu

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

jasq
Posty: 3
Rejestracja: pn marca 28, 2011 12:33
Jeżdżę od: 02 maja 2011

Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: jasq » śr marca 30, 2011 8:22

Witam.
Przeczytałem na tym forum sporo tematów i poradników co wybrać i czym się kierować przy wyborze sprzętu. Znalazłem tu wiele przydatnych informacji na ten temat, lecz im więcej się dowiadywałem tym wybór stawał się trudniejszy. Kupować rolki z hamulcem czy może bez, gdy
głównie chodzi mi o jazdę freeride czy dotarcie z punktu A do B. Rolki fitness odpadają, ponieważ chciałbym sobie także poskakać, gdy już opanuje normalną jazdę i nie będę stwarzał zagrożenia dla siebie i innych :]
Cena? Jakby nie patrzeć to inwestuje w siebie i swoja wygodę więc wydaje mi się, że do 600zł coś się powinno znaleźć wartego uwagi.
Mam 185 cm wzrostu i ważę 90kg

P.S. W młodości (z 7-8 lat temu ^^' ) jeździłem na rolkach ale wątpię czy jeszcze będę sobie coś w stanie przypomnieć z tamtych czasów.

Jako, że jesteście osobami obeznanymi w tym temacie proszę Was o pomoc w wyborze sprzętu dla „świerzaka” :)

Awatar użytkownika
Googel6
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 227
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 10:10
Moje rolki: Twister 2010
Jeżdżę od: 01 sty 2009

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: Googel6 » śr marca 30, 2011 8:50

moim zdaniem, hamulec będzie zbędnym elementem (chociaż RB chyba dodaje do każdej rolki hamulec?), szczerze? Poleciłbym Fusion 84 jak na tą wagę i zapędy. Jest piękna recenzja Herba tej rolki, poczytaj ;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: zico » śr marca 30, 2011 9:29

Witaj,

czy hamulec? Jak lubisz używać - no to mamy:

Fusion X3, Fila NRK BX.

Jednak jest ale - Twoje "gabaryty". Kółka mogą szybko zejść na drugi świat.
Czyli lada moment będziesz szukać nowych, twardszych. Np. Hyper Concrete, cena około 220pln - 240pln za 8 sztuk 80mm, mogą w tym roku być droższe.

I wtedy już nie masz 600pln, a ponad 800pln.

Z twardszymi kółkami na starcie i hamulcem masz w cenie do 800pln:

Fusion 84 oraz Fila NRK Black.

Inne:

Metro, bez hamulca, kółka zjedziesz w pył. Seba FR1 - kółka a`la jak Fila NRK BX, Fusion X3, może trochę lepsze, ale i tak słabo na Twoją wagę.
Twister - kółka zjedziesz, chyba, że wersja z Hyper Concrete, cena 999pln.

Jeśli skoki:

Dobrze działa staw skokowy w: Twister, Fusion, Metro - nie ma tam wiązanego linera. Reszta ma, więc żeby poskakać dobrze lepiej nie wiązać na maksa.
Wytrzymałość szyn i skorup: Fusion i Twister dadzą naprawdę radę, nawet Fusion X3 z kompozytową szyną loty powyżej 2,5 metra.
Szybkość: Fusion 84 najszybsze z nich wszystkich.

To tyle - w razie co - pytaj.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: Herb » śr marca 30, 2011 9:46

No ale jeżeli budżet to 600zł, to też nie jest źle.

Opcja na już: Rollerblade Fusion X3 - też kozak rolki na miasto. But identyczny z Fusion 84, różni się jedynie rzepem zamiast klamry, ale to nie jest żadna wada, raczej kwestia preferencji. Szyna kompozytowa, ale wytrzymała, do freeride ok. Do skoków, rolki wypas.

Opcja "już niedługo": Fila NRK BX - rolki bliźniaczo podobne do droższych Fila NRK, Twister, Seba FR. Szyna niska, na dwuczęściowe osie, ale po za tym niemal identyczna z tą z droższego modelu. Rzep trzymający pietę, ale w przeciwieństwie do tego w X3, bezproblemowo wymienialny. Całkiem możliwe, że koła w tych rolkach pożyją dłużej niż w X3 - robi je Hyper, hub ten sam co Concrete.

Oba modele są ok do jazdy freeride, chociaż X3 nieco bardziej, a BX oscyluje w okolicach slalomu. Oba mają super niski balans, nauka jazdy będzie łatwiejsza. Oba mają hamulec w zestawie.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

jasq
Posty: 3
Rejestracja: pn marca 28, 2011 12:33
Jeżdżę od: 02 maja 2011

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: jasq » śr marca 30, 2011 10:15

Kółka mogą szybko zejść na drugi świat.
Wystarczy, że dobrze mi posłużą na początku do opanowania podstaw ;) I to nie tak, że od razu muszę wyłożyć te 800zł. Bo wydać 600zl i po pewnym odstępie czasu wydać dodatkowo 200zł to jest różnica ;]


Rozglądałem się trochę za Fusion x3 i zauważyłem jeszcze wypusty z 2010. Jest jakaś znaczna różnica pomiędzy 2010 a 2011 oprócz designu?
A i już w zestawie jest dołączony do nich hamulec? Każde zdjęcie ukazujące rolkę jest bez niego. I nie to, że lubię go używać. Zapewne mi się przyda podczas nauki.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: zico » śr marca 30, 2011 10:29

W zestawie jest hamulec i tylko różnią się designem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

jasq
Posty: 3
Rejestracja: pn marca 28, 2011 12:33
Jeżdżę od: 02 maja 2011

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: jasq » śr marca 30, 2011 10:34

I ceną :P tyle, że w nigdzie już nie ma 2010 w rozmiarach 44-45 :)
Dzięki za doradztwo! Pozdrawiam

DolinaNocy
Posty: 14
Rejestracja: pt kwietnia 10, 2009 11:07
Moje rolki: Rollerblade Spark
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: DolinaNocy » pt kwietnia 01, 2011 3:54

Witam!
Kiedyś byłam na tym forum na bieżąco, ale jakoś wypadłam z obiegu. Czy mogę prosić o pomoc w wyborze czegoś dla mnie :> Kilka informacji: jestem kobietą :D jeździłam już trochę i poza hamowaniem chyba problemów z jazdą nie mam ;) moje ostatnie rolki to niestety jakieś zwykłe z allegro. Chciałabym teraz coś lepszego. Mąż mi tu wytyczył tylko granicę cenową do 600 zł ;) Będę wdzięczna za pomoc :)
Pozdrawiam,
DolinaNocy :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: zico » pt kwietnia 01, 2011 4:07

Jak do rekreacji i fitness to polecam Spark 84 2011 :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

faranell
Posty: 3
Rejestracja: pt kwietnia 01, 2011 11:05

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: faranell » pt kwietnia 01, 2011 11:08

Witam serdecznie,

Może pomożecie mi doradzić w zakupie rolek? Rekreacyjnych. Będą to moje pierwsze rolki, (wcześniej nie jeździłem) mam na zakup przeznaczone 300 zł, mogą być ciut droższe. Mierzyłem dzisiaj Powerslide D3, są na przecenie za 329 zl z 499 ale nie były za wygodne;/ Sprawdzałem również Tempish I-MAX II 84 - super wygodne ale cena 380 zł troszkę mnie odrzuca jak na pierwsze rolki.Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w wyborze to bym był wdzięczy, zarzucić konkretny model, było by super.
Z góry dzięki.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: Herb » sob kwietnia 02, 2011 12:05

Tempish odpuść, ze względu na niską jakość użytych materiałów. Szukaj Rollerblade Spark lub Rollerblade Spiritblade, jest duża szansa, że znajdziesz jeszcze jakieś na wyprzedażach, dla początkujących lepszych rolek nie ma.

Wiem ze może być ciężko ze znalezieniem rozmiaru, to podaję jeszcze słabszą alternatywę (ale nadal jakościowo lepsze od Tempish): Fila Comp. Dobrze wykonane rolki, ale nie mają wyciąganego buta wewnętrznego i balans w nich jest wyższy, ja jeździłem na starszym modelu, tyko z aluminiową wytłaczaną szyną i jak na pierwsze rolki oceniam je dobrze.

Z czegoś, czego jestem pewien że się nie rozleci: jeszcze K2 Exo. Moja dziewczyna jeździ na damskim ich odpowiedniku, K2 Athena i mimo że to zwykłe rolki rekreacyjne, chwali sobie wygodę. Jak na pierwsze rolki mogą być, jednak podobnie jak w Fila but wewnętrzny nie jest wyciągany, a szyna z kolei nitowana z dwóch kompozytowych połówek, czyli gorzej niż w Fila (jeżeli będziesz dawał rolkom ostry wycisk, np. gdybyś chciał zacząć jeździć freestyle, nity zaczną się luzować).
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

faranell
Posty: 3
Rejestracja: pt kwietnia 01, 2011 11:05

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: faranell » sob kwietnia 02, 2011 10:35

Dzięki za odpowiedź. Co do Sparków, to znalazłem za 329 zł http://www.olimpiasport.pl/produkt/431.3582.htm , rozmiar 43 długość wkładki 28 cm, zwykłe buty mam rozmiarowo od 27,5 do 28. Nie wiem,czy nie będą za małe... Znalazłem też za 299 zł ale numer 45, dł wkładki 29,5 cm więc pewnie będą za duże, SpiritBlade ciężko znaleźć w cenie niższej niż 370 zł.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: Herb » sob kwietnia 02, 2011 12:01

45 będą za duże, 43 powinny być ok.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

faranell
Posty: 3
Rejestracja: pt kwietnia 01, 2011 11:05

Re: Pomoc w wyborze sprzętu

Post autor: faranell » pn kwietnia 04, 2011 10:36

A co powiecie o Powerslide - Phuzion 1 Urban 11 ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”