pierwsze rolki -freeride

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

serdujah
Posty: 4
Rejestracja: sob grudnia 03, 2011 10:47

pierwsze rolki -freeride

Post autor: serdujah » sob grudnia 03, 2011 11:00

witajcie, to mój pierwszy wpis, więc może trochę przedstawię, jak wygląda sytuacja. Otóż, mam wielką chęć jeździć na rolkach, ale nie mam doświadczenia, rolki miałem na nogach zaledwie kilka razy. Interesuje mnie jazda freeride i w związku z tym mam pytanie. nie stać mnie na rolki rzędu 600 zloty i wyżej, ciężko nawet by było z 500 złoty wyskrobać. i teraz, co według was lepiej zrobić. czy kupić jakieś tanie rolki niby do freeridu typu Oxelo lub podobne i na nich się uczyć jeździć od podstaw, czy lepszym wyjściem jest zakup zwykłych rolek rekreacyjnych w granicach do 300 złoty i na nich zaczynać przygodę z jazdą? podkreślam, że interesuje mnie freeride, i właśnie czy lepiej od razu uczyć się na rolkach przeznaczonych do tego celu, czyli dozbierać siana i zakupić w miarę dobry sprzęt, np Powerslide, czy zaczynać od tanich wrotek? mam nadzieję, że nie pogmatwałem za bardzo i mi doradzicie.
pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pierwsze rolki -freeride

Post autor: zico » ndz grudnia 04, 2011 7:43

Lepiej dozbieraj i kup od razu lepsze skoro i tak masz na uwadze opcję drugich rolek w późniejszym terminie. Alternatywą jest kupienie dobrych, używanych np. na Allegro.

W sprzęcie dedykowanym do freeride na pewno będzie więcej radości z jazdy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

serdujah
Posty: 4
Rejestracja: sob grudnia 03, 2011 10:47

Re: pierwsze rolki -freeride

Post autor: serdujah » ndz grudnia 04, 2011 11:16

Dzięki wielkie za odpowiedź.

i mam kolejne pytanie, jakie rolki można w tej chwili kupić do góra 500 zloty, rolki, które są dostępne w sklepach, nie te ze starszych roczników, bo jak mniemam, tych starszych to raczej już nie znajdę poza aukcjami. chociaż, jeśli znacie jakiś sklep, najlepiej z trójmiasta, w którym można dostać właśnie takie rolki przeznaczone do freeride z poprzednich lat, to byłoby w pytkę.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: pierwsze rolki -freeride

Post autor: Doody » ndz grudnia 04, 2011 11:15

Ciężko będzie już teraz ale widziałem w jednym z internetowych sklepów PS Metro i RB X3 poniżej 500zł, z tym, że z ograniczoną rozmiarówką - poszukaj ;)
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
QUBAS
Posty: 42
Rejestracja: pn lutego 02, 2009 8:47
Moje rolki: Seba High deluxe
Jeżdżę od: 0- 0-2006
Lokalizacja: Poznań

Re: pierwsze rolki -freeride

Post autor: QUBAS » ndz grudnia 04, 2011 11:19

ja swoją przygodę zaczynałem na Powerslide Cell 2 i mogę Tobie polecić te rolki do free, bardzo miło je wspominam, znajdziesz ten model jeszcze w sklepach on-line lub Allegro i na bank do 500 pln, kolejne to Roces ASP-czerwone starszy model moze troszkę tańsze, szukaj na Allegro albo pisz na forum, pewnie ktoś ma takie role i chętnie odstąpi. Tak jak Zico pisze lepiej dołożyć i kupić "Mercedesa" jak zaoszczędzić i kupić "Syrene bosto" wiadomo w czym będzię przyjemniej, wygodniej, szybciej i BEZPIECZNIEJ :!:

taaa, sie rozpisałem
"oOOo Seba High Deluxe oOOo"

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: pierwsze rolki -freeride

Post autor: julek1967 » śr grudnia 07, 2011 1:45

Kolego odwiedz sklep Sportmanii przy klifie w Gdyni .tam mają większy wybór i coś może jeszcze zostało,ale ja bym poczekał do przyszłego sezonu i w okolicach kwietnia ruszył na zakupy .wtedy to wchodzi nowa oferta a stara jest przeceniana,no chyba ,że chcesz sobie zrobic prezent na gwiazdke? pozdro

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: pierwsze rolki -freeride

Post autor: Herb » pt grudnia 09, 2011 6:10

Możesz też złożyć takie rolki. Kilku chłopaków tak zrobiło, okazyjnie dorwana szyna od Cell z kołami na allegro, but RB Solo albo Salomon i już jest dobry zestaw na dłużej.

Generalnie wbijaj na http://freeskatenews.pl/showthread.php?tid=343 może wyszperasz w linkach coś aktualnego i ciekawego. Kilka osób już składaki tanim kosztem nabyło.

Jak chcesz w 100% fabryczne - bez zastanowienia szukaj Fusion X3. Najlepsza opcja na dłuższą metę, na początek masz już wytrzymałe rolki, a jak szyna kompozytowa przestanie Ci wystarczać wymienisz na alu i masz mocny setup do tradycyjnego FSK, dokupisz soulplate i szynę Kizer Powerblading - masz świetny setup do powerbladingu (taka "nowa" odmiana freeride). Fusion to obecnie najbardziej uniwersalne rolki fsk pod względem modyfikacji!
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”