Wybór rolek ~500 zł

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

IOSIS
Posty: 3
Rejestracja: ndz marca 25, 2012 11:19

Wybór rolek ~500 zł

Post autor: IOSIS » ndz marca 25, 2012 12:31

Witam

Poszukuję nowych rolek do kwoty 500 zł. Mój poziom zaawansowania jeśli chodzi o jazdę jest praktycznie zerowy - jako dzieciak jeździłem jedynie na tzw. "marketówkach" za 100 zł. Zimą sporadycznie wybierałem się na łyżwy i tam nawet mi szło jakoś, także mam nadzieję że troszkę to pomoże. Jazda na rolkach jaka będzie mnie interesować to 100% rekreacja z nastawieniem na ciut większe prędkości jeśli będę się czuł pewniej.

Mam 1,75 m wzrostu i ważę 65 kg. Dodam również, iż mój rozmiar stopy nie jest zbyt duży - ok. 25,5 cm. Ideałem byłoby gdyby poszukiwany sprzęt dało się obejrzeć i przymierzyć w Krakowie. Po wstępnej wyprawie po sklepach typu Decathlon, Intersport oraz szukając trochę w Internecie znalazłem takie oto modele:
- K2 Freedom (ABEC 5, 80/80A, ALU) 399 zł,
- Rollerblade Spark 80 (SG5, 80/82A, kompozyt) 479 zł,
- K2 F.I.T. 78 (ABEC 5, 78/80A, kompozyt) 479 zł,
- K2 Moto 80 M 2012 (ABEC 5, 80/80A, ALU) 479 zł,
- Powerslide Phuzion Men (ABEC 5, 80/82A, ALU) 495 zł,
- K2 Moto 80 Alu 2011(ABEC 5, 80/80A, ALU) 499 zł,
- oraz inne, o których nie mam pewnie pojęcia :)

Nie ukrywam, że ze względu na cenę interesujące są Freedom'y, choć zauważyłem, iż na forum bardzo polecane są Sparki. Martwi mnie natomiast płoza wykonana z kompozytu. W różnych poradnikach typu "Jak wybierać rolki" wyczytałem, iż nie należy ona do najtrwalszych i po 3 sezonach będę mógł pożegnać się ze swoim sprzętem.

Proszę Was o wyprowadzenie mnie z błędu i pomoc w wyborze, gdyż pogoda za oknem prześliczna, a chciałbym zamienić rower na coś bardziej wymagającego.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wybór rolek ~500 zł

Post autor: Doody » ndz marca 25, 2012 1:07

Wszystkie modele które wymieniłeś są niezłe (no może poza K2 F.I.T. z racji na koła miękkie i trochę za małe). Moim zdaniem najlepsze z powyższych to Rollerblade Spark 80 i Powerslide Phuzion Men aczkolwiek przy tak zbliżonych parametrach najważniejsze jest dopasowanie buta do stopy. tzn jeśli dany but Ci leży, to bierz właśnie ten sprzęt.

I chciałbym po raz kolejny zdementować nietrafne moim zdaniem opinie na temat kompozytowych szyn które są rzekomo mniej trwałe. Co będziesz robić na wrotkach do jazdy rekreacyjnej: skakać, ślizgać się po murkach itd ?? Nie - będziesz jeździć, po prostu jeździć. Ja na szynach kompozytowych jeżdżę urban, skacze z 2m, jeżdżę po schodach, zaliczyłem mnóstwo upadków i mam je od kilku ładnych sezonów, a się trzymają. Do jazdy agresywnej również w większości używa się szyn kompozytowych, fakt że pogrubionych i wzmocnionych, ale jednak ... . Więc ponownie zaznaczam wszystko zależy od jakości szyny i producenta oraz preferencji użytkownika, a nie od tego czy jest kompozytowa, czy też alu.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Alfi
Posty: 10
Rejestracja: wt marca 22, 2011 4:19
Moje rolki: Seba FR1 255mm/285mm
Jeżdżę od: 0- 4-1998

Re: Wybór rolek ~500 zł

Post autor: Alfi » ndz marca 25, 2012 1:17

Ludzie co wy z tym kompozytem, że badziewaie. Dobry plastik lepszy od badziewiastego aluminium. Miałem 3 pary rolek z plastikowymi szynami i nigdy nic się nie stało z szynami, dużo skakałem i próbowałem innych rzeczy, a moja minimalna waga to 95kg.

IOSIS
Posty: 3
Rejestracja: ndz marca 25, 2012 11:19

Re: Wybór rolek ~500 zł

Post autor: IOSIS » ndz marca 25, 2012 1:45

No właśnie nic nie mamy, ale laicy szukając odpowiedniego sprzętu dla siebie dużo czytają, często wiele nieprawdziwych informacji (nie wiem czy mogę reklamować?) z tąd: [url]http://www.---------.pl/jak-wybrac-rolki/[/url], podpunkt Płoza.
Ostatnio zmieniony ndz marca 25, 2012 1:55 przez zico, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wyedytowałem link, po tam jest stek bzdur i kłamstw

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wybór rolek ~500 zł

Post autor: zico » ndz marca 25, 2012 1:52

Alfi pisze:Ludzie co wy z tym kompozytem, że badziewaie. Dobry plastik lepszy od badziewiastego aluminium. Miałem 3 pary rolek z plastikowymi szynami i nigdy nic się nie stało z szynami, dużo skakałem i próbowałem innych rzeczy, a moja minimalna waga to 95kg.
Masz całkowitą rację. Ludzie po prostu są niedoinformowani. Ta sama sytuacja z łożyskami, że abec 7 lepsze i w ogóle. JAKOŚĆ przede wszystkim!!!

Aluminium może być giętkie jak puszka alu, a może być również sztywne, że nie da jego wygiąć. Z kompozytem dokładnie tak samo.

Abstrahując od tematu, ale nadal o szynach aluminiowych: mam od jakiegoś czasu nową szynę aluminiową znanej marki sprzętu do jazdy szybkiej. Nie uwierzycie. Odkształca się w rękach!!! Masakra. Pocięli na kosztach na maksa i niedługo będzie niewesoło, jak wejdą one na rynek w tanich kompletach. Dla początkujących dzieci w jeździe szybkiej sądzę, że wystarczą, ale dla już dla dorosłych bardzo niebezpieczny wybór. Nie chciałbym aby przy odepchnięciu przednie kółko wygięło się z szyną, a taką właśnie ma ona tendencje. Dorosłe zestawy są właśnie z takimi szynami. Niestety nie chcę oficjalnie pisać o marce, poczekam sobie na opisy w necie, reklamy. Jak to będzie jako opisane super hiper sztywne, to wtedy wrzucę film. To jest dopiero szyna, która wygina się nawet lepiej niż kompozyt.

Reasumując przy wyborze sprzętu, jeśli chcesz pojeździć rekreacyjnie i ważysz niedużo, to kompozyt da radę. Jednak jeśli jesteś dobry w jeździe, wchodzi większa prędkość to już dobre aluminium niezbędne, to tzw. kontrola trakcji :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wybór rolek ~500 zł

Post autor: zico » ndz marca 25, 2012 1:54

IOSIS pisze:No właśnie nic nie mamy, ale laicy szukając odpowiedniego sprzętu dla siebie dużo czytają, często wiele nieprawdziwych informacji (nie wiem czy mogę reklamować?) z tąd: [url]http://www.-----.pl/jak-wybrac-rolki/[/url], podpunkt Płoza.
Czytaj tutaj (powyżej w tym linku to po prostu KŁAMSTWA): http://www.jakkupowac.pl/artykul/80/jak ... rolki.html
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

IOSIS
Posty: 3
Rejestracja: ndz marca 25, 2012 11:19

Re: Wybór rolek ~500 zł

Post autor: IOSIS » ndz marca 25, 2012 8:27

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Skłaniam się ku modelowi Spark m.in. ze względu na wyjmowalny but. Zobaczymy jednak jak będzie leżał na nodze ;)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wybór rolek ~500 zł

Post autor: Doody » pn marca 26, 2012 9:00

zico pisze:Reasumując przy wyborze sprzętu, jeśli chcesz pojeździć rekreacyjnie i ważysz niedużo, to kompozyt da radę. Jednak jeśli jesteś dobry w jeździe, wchodzi większa prędkość to już dobre aluminium niezbędne, to tzw. kontrola trakcji
EO Skates H2 3x110mm 1x100mm, włókno węglowe to też kompozyt :mrgreen:

Oczywiście to skrajny przypadek ;)
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”