Sprzęt rekreacyjny

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Deadly
Posty: 1
Rejestracja: czw marca 22, 2012 4:05

Sprzęt rekreacyjny

Post autor: Deadly » pn marca 26, 2012 10:25

Witam wszystkich!
Chciałbym sobie pojeździć na rolkach w celach czysto rekreacyjnych, powiedzmy 1-2 razy w tygodniu, głównie po równej nawierzchni (czasem troche mniej równej, ale to raczej tyle żeby dojechać do gładkiego asfaltu). Żadnych skoków itp nie przewiduję. Chciałbym żeby jazda była przyjemnością i tu pojawia się problem wyboru sprzętu. Całkiem fajne wydają mi się być:

Rollerblade Spark 84 2011
ROLLERBLADE SPARK TR 80 (decathlon)
Rollerblade Spark SL COMP (intersport)

Najlepsze wydają się być te pierwsze, jednak nie mam możliwości ich zmierzenia przed zakupem. Jeśli zmierze któryś z pozostałych modeli to numeracja jest taka sama?

A może bardziej polecacie coś z twardą skorupą (bo np są wytrzymalsze do nauki albo z jakichs innych powodów)? Wtedy np cos takiego:

Rollerblade Fusion X3 ?

Jeździłem kiedyś na rolkach (noname za 200-300zł) i wydawało mi się, że umiem, ale ostatnio jak założyłem Sparki w sklepie to zorientowałem się, że to troche inaczej jedzie :D Aha, ważę coś koło 75kg.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Sprzęt rekreacyjny

Post autor: Doody » pn marca 26, 2012 10:51

Rollerblade Spark 84 choć moim zdaniem jesteś na granicy wagi przy której powinieneś zastanowić się nad trochę lepszym sprzętem np. RB Crossfire.

Jeśli nie zamierzasz robić nic poza jazdą po płaskim nie ma konieczności abyś rozważał zakup skorupy.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”