rolki freeride/urban

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sineone
Posty: 7
Rejestracja: wt kwietnia 10, 2012 12:18
Jeżdżę od: 0- 0-2000

rolki freeride/urban

Post autor: sineone » śr kwietnia 11, 2012 6:37

Witam Wszystkich.

Mam 24 lata i przy wzroście 175 cm ważę 110 kg co jest dość sporym osiągnięciem. Mimo tego chciał bym powrócić do rolek których nie miałem na nogach od 8 lat ale za to w zimę co jakiś czas śmigałem na łyżwach.
Poszukuje rolek do freeride/urban.

Z tego co zauważyłem dla osób szukających właśnie rolek do tej jazdy i posiadających trochę większą masę na forum wiele osób poleca Rollerblade Fusion X3 lub Rollerblade Fusion 84

Z góry wiem że na te drugie mnie po prostu nie stać i stąd moje pytanie czy Rollerblade Fusion X3 będą odpowiednie do mojej masy? Czy celować w inne rolki?

Również wiem że przy mojej masie kółka będą dość szybko zjechane i będzie konieczna ich wymiana ale jestem tego świadomy.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki freeride/urban

Post autor: zico » śr kwietnia 11, 2012 7:35

Przy Twojej masie i rolkach Fusion - tylko z szynami aluminiowymi, czyli Fusion 84. Jak coś tańszego - no to pozostaje Seba FRX.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

sineone
Posty: 7
Rejestracja: wt kwietnia 10, 2012 12:18
Jeżdżę od: 0- 0-2000

Re: rolki freeride/urban

Post autor: sineone » śr kwietnia 11, 2012 9:05

Gdyby nie patrzeć na moją masę to z opinii ludzi wynika że Rollerblade Fusion X3 są lepsze od Seba FRX.

Moje pytanie dlaczego są takie opinie skoro obie rolki są w tej samej cenie a Seba FRX mają szynę aluminiową i klamrę na cholewce zamiast rzepu co jak by nie patrzeć jest + tej rolki.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki freeride/urban

Post autor: zico » śr kwietnia 11, 2012 9:14

Gdyby, gdyby i prawie robi różnicę. Właśnie w związku z Twoją masą musisz mieć szynę aluminiową.

To są dwie różne rolki. Jedna ma szyny mocowane na UFS (Fusion X3), druga ma SSM. Dlaczego są takie ceny, a nie inne? Bo są. Po prostu.

Chcesz kupić Fusion X3? Proszę bardzo. Jednak ja ich Tobie NIE POLECAM. Jak chcesz mieć święty spokój: Fusion 84 koniec, kropka.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

sineone
Posty: 7
Rejestracja: wt kwietnia 10, 2012 12:18
Jeżdżę od: 0- 0-2000

Re: rolki freeride/urban

Post autor: sineone » śr kwietnia 11, 2012 11:49

Zastanawiam się czy nie lepiej poczekać trochę i kupić jednak Fusion 84.

Moje pytanie czy ktoś wie w jakim sklepie w trójmieście można je przymierzyć?

Należę do osób z bardzo wysokim podbiciem i nie chciał bym kupować czegoś bez przymiarki.

Kisiel49
Posty: 36
Rejestracja: śr lutego 01, 2012 9:13
Moje rolki: Seba FR1
Jeżdżę od: 0- 0-2006

Re: rolki freeride/urban

Post autor: Kisiel49 » czw kwietnia 12, 2012 12:16

A seby FRX są w jakiś sposób gorsze od X3? Lub odwrotnie?

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: rolki freeride/urban

Post autor: Casc » czw kwietnia 12, 2012 7:22

Kisiel49 pisze:A seby FRX są w jakiś sposób gorsze od X3? Lub odwrotnie?
Nie sądzę żeby Zico'wi chodziło że jakieś rolki są "gorsze" czy "lepsze" od Fusiona 84. Po prostu Fusion 84 ma największą szansę się utrzymać w jednym kawałku pod takim naciskiem (110), z uwagi na solidnie wykonaną szynę. Prawdopodobnie i tak trzeba będzie szybko wymienić koła, bo firmowe zetrą się błyskawicznie.

Przy okazji jeszcze taka uwaga - bardzo fajnie jest mieć rolki do jazdy miejskiej, ale koledze sineone zdecydowanie odradzam taki styl jazdy. Praktyka pokazuje, że praktycznie każdy kilogram u freeridera powyżej tych 75-80 jest po prostu zagrożeniem dla stawów kolanowych (mowa głownie o skakaniu, ale przy zjeżdżaniu po schodach też ma to znaczenie). To oczywiście piszę na wypadek, gdybyś miał ochotę od razu się bawić w takie rzeczy.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

sineone
Posty: 7
Rejestracja: wt kwietnia 10, 2012 12:18
Jeżdżę od: 0- 0-2000

Re: rolki freeride/urban

Post autor: sineone » czw kwietnia 12, 2012 7:59

Wiem że przy takiej masie to dość niebezpieczne dlatego liczę na to że przez pierwszy sezon ich użytkowania zrzucę trochę wagi. A nie chce kupować rolek typowo do jazdy rekreacyjnej bo jak zrzucę te kilo i będę chciał coś od rolek więcej wymagać to będę żałował że kupiłem rekreacyjne rolki.

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: rolki freeride/urban

Post autor: Casc » czw kwietnia 12, 2012 5:20

Jestem przekonany że w Twoim przypadku rolki do jazdy miejskiej są zdecydowanie najlepszym wyborem, nawet jeżeli miałyby służyć tylko do rekreacji - właśnie z uwagi na wzmocnioną konstrukcję. Nie twierdzę że nie istnieją "rekreacyjne" rolki dostosowane do Twoich wymagań, ale zapewne ich poszukiwanie byłoby bardziej skomplikowane niż dobranie sprawdzonego "w boju" sprzętu do jazdy miejskiej (Fusion 84 to prawie takie same rolki jak X5 i chociaż z czasem wyszły na jaw pewne niedociągnięcia producenta w tym modelu - które możliwe że poprawili w "84" - to jednak ich wytrzymałość na różne "przygody" jest duża).
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

sineone
Posty: 7
Rejestracja: wt kwietnia 10, 2012 12:18
Jeżdżę od: 0- 0-2000

Re: rolki freeride/urban

Post autor: sineone » czw kwietnia 12, 2012 7:27

Obecnie jestem przekonany co do tego żeby poczekać i kupić rolki Fusion 84.

Jednak jak już pisałem będę poszukiwał sklepu w trójmieście by móc je założyć i poczuć na nodze.
Jak już pisałem mam dość wysokie podbicie i moja stopa w palcach jest dość szeroka przez co nie chce kupować czegoś bez przymiarki.

Mierzyłem dziś stopę i wyszło 267mm i 270mm (prawa większa) co daje rolki w rozmiarze 42.
Również miałem dziś okazje mierzyć nowe x3 a z tego co wyczytałem aczkolwiek mogę się mylić mają one ten sam liner co fusion 84.
I przy rozmiarze 42 czułem się w nich dobrze nie czułem żadnych luzów ale po chwili gdy były na moich nogach (bez jazdy) czułem ugniatanie na podbiciu gdy przymierzyłem rozmiar 43 czułem luzy w palcach a ugniatanie na podbiciu nadal zostało.

Moje pytanie to czy w fusion 84 również może się tak dziać i ile w tym winy jest mojej stopy a ile w nierozbitym linerze?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: rolki freeride/urban

Post autor: zico » czw kwietnia 12, 2012 7:30

Te rolki mają inne linery.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

sineone
Posty: 7
Rejestracja: wt kwietnia 10, 2012 12:18
Jeżdżę od: 0- 0-2000

Re: rolki freeride/urban

Post autor: sineone » pt kwietnia 13, 2012 7:14

Witam ponownie.

Jednak decyduje się na rolki Rollerblade Fusion 84.

Moje pytanie z racji tego że nigdzie nie znalazłem tej rolki w trójmieście w moim rozmiarze czy istnieją inne rolki które mógł bym przymierzyć i dopasować rozmiar a potem kupić właśnie te rolki przez internet ?
Wolał bym nie polegać na sprzedawcy nie znającego mojej stopy (wysokie podbicie i szeroka stopa w palcach).

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: rolki freeride/urban

Post autor: worrmss » pt kwietnia 13, 2012 8:49

Proponuję kupić rolki na www.zicoracing.com ceny wszędzie są takie same, a sprzedawca tego sklepu zna się na temacie. Dodatkowo jeśli już źle dobierzesz rozmiar, wymiana bez problemu.

sineone
Posty: 7
Rejestracja: wt kwietnia 10, 2012 12:18
Jeżdżę od: 0- 0-2000

Re: rolki freeride/urban

Post autor: sineone » sob kwietnia 14, 2012 12:16

Zauważyłem że wiele osób proponuje zakupy u zico który w większości przypadków dobiera dobre rozmiary.
Mimo wszystko nadal mam obawy przed kupnem w ten sposób rolek pewnie dlatego że nigdy nie kupowałem przez neta ciuchów/butów czy tez rolek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”