Pierwsze rolki, sklep, czy to normalne?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

lukaa
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 08, 2012 10:32
Moje rolki: FILA Helix Wave
Jeżdżę od: 11 maja 2012

Pierwsze rolki, sklep, czy to normalne?

Post autor: lukaa » wt maja 08, 2012 10:51

Witam!
Na początek: nigdy nie jeździłem na rolkach, ale chciałbym się nauczyć w tym roku (but 43, 60kg).
Byłem w kilku sklepach w swoim mieście. Zauważyłem, że oprócz totalnej chińszczyzny za 100-130 zł można kupić niby lepsze rolki, mające (chyba) jakąś znaną już markę, czyli najczęściej spotykane Spoke... (bez reklamy, ale wiadomo, o co chodzi). Przymierzałem te popularne Spoke... Breze.... za 199 zł i wygodę odczułem w rozmiarze 44 (EU). Podczas przymierzania i stania na tych rolkach jedna rzecz mnie zastanowiła - moje stopy wyginały się na lewo i prawo! Czy to normalne, czy też jest to objaw miernej jakości sprzętu, albo źle dobranej rozmiarówki? Na rolki chciałem przeznaczyć około 200 zł ale coś mi się zdaje, że to zbyt mało. A gdzie do tego ochraniacze (kolana, łokcie, nadgarstek) - też chciałem Spoke... za ponad 50 zł...

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki, sklep, czy to normalne?

Post autor: Doody » wt maja 08, 2012 11:04

Absolutne minimum 400,00-500,00zł na nowe, 300,00zł na używane. Spoke to nie sprzęt sportowy ani nawet rekreacyjny - to zabawka!

Firmy które wchodzą w grę: Rollerblade, Powerslide, Fila.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki, sklep, czy to normalne?

Post autor: zico » wt maja 08, 2012 11:08

lukaa pisze: Podczas przymierzania i stania na tych rolkach jedna rzecz mnie zastanowiła - moje stopy wyginały się na lewo i prawo! Czy to normalne, czy też jest to objaw miernej jakości sprzętu
To jest właśnie jeden z elementów tanich półproduktów. Nie oszukasz dobrej jakości rolek ceną. Co tanie, to tania "jakoś"ć.
Dlatego jest olbrzymia przewaga "prawdziwych" rolek.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

lukaa
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 08, 2012 10:32
Moje rolki: FILA Helix Wave
Jeżdżę od: 11 maja 2012

Re: Pierwsze rolki, sklep, czy to normalne?

Post autor: lukaa » śr maja 09, 2012 8:12

Znalazłem na portalu aukcyjnym takie Powerslide <nie podajemy linków>/rolki-powerslide-cell ... 03854.html
Jak widzę cena dość atrakcyjna, tylko moim zdaniem na całkiem nowe to one nie wyglądają, a pisze, że są nowe. Poza tym w opisie kółek jest błąd jeśli chodzi o twardość. Podane jest 83A,a na kółkach wyraźnie 82A.
Warto brać?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki, sklep, czy to normalne?

Post autor: zico » śr maja 09, 2012 8:37

Te rolki przeleżały kilka dobrych lat na magazynie, cena atrakcyjna, szyny, kółka i łożyska to dobra oferta w tej cenie. Mam te rolki po 300pln, ale BEZ GWARANCJI.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

piotrek88
Posty: 4
Rejestracja: czw marca 29, 2012 11:25
Moje rolki: Cell II '07
Jeżdżę od: 26 mar 2012

Re: Pierwsze rolki, sklep, czy to normalne?

Post autor: piotrek88 » śr maja 09, 2012 11:11

Z racji dość ograniczonego budżetu kupiłem całkiem niedawno Powerslide Cell II '07 w podobnej cenie. Zaraz po zakupie polecam sprawdzić czy jest smar na łożyskach - u mnie na niektórych były śladowe ilości a były też takie na których nie było go wcale.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”